Menu

Beast Defense Paralyzer Beast Defense Pen – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Paralyzéry

Klady

  • Malý a praktický
  • Indikácia stavu nabitia
  • Nízka hmotnosť
  • Kufrík v balení

Zápory

  • Priemerné napätie
  • Chýba bezpečnostné pútko
  • Bez funkcií
30 € Orientačná cena

Beast Defense Paralyzer Pen je malý paralyzér v tvare pera spadajúci do strednej cenovej hladiny. Tento produkt síce nevyniká nadpriemerným napätím či funkciami, ale je kompaktný a nenápadný, takže poskytuje pri sebaobrane výhodu v podobe momentu prekvapenia.

Základná charakteristika

Beast Defense Paralyzer Pen sa v čase písania tejto recenzie (február 2024) radí k menej výkonným paralyzérom. 500 000 V možno považovať všeobecne skôr za priemernú hodnotu, ktorá je ale pri vreckových modeloch úplne bežná. Nechýba ale poistka proti nechcenému zapnutiu, ktorá mnohým konkurenčným výrobkom chýba.

Inak ale žiadne ďalšie vychytávky, ktoré by ste pri obranne využili (svetlo, alarm), neponúka. To už sú funkcie, ktorými väčšinou disponujú drahšie paralyzéry. Na druhú stranu si zaslúži pochvalu za integrovanú batériu a priložený USB kábel. O stave nabitia vás informuje svetelný indikátor, čo je vlastnosť, s ktorou sa stretávame skôr vo vyšších cenových hladinách.

Chýba mu puzdro, ale ide o taký drobný a ľahký model, že ho môžete pri pocite ohrozenia držať aj priamo v ruke bez toho, aby vás nejako obmedzoval. Útočník navyše prakticky nemá šancu spoznať, že ide o paralyzér. Súčasťou balenia je kufrík, do ktorého môžete obranné pero doma uložiť. Do kufríka môžete uskladniť aj USB kábel, takže budete mať všetko pekne pohromade.

 

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

Beast Defense Paralyzer Pen predstavuje veľmi populárny obranný prostriedok v podobe pera. V užívateľských recenziách sme sa dozvedeli, že je skutočne veľmi praktický, skladný a dobre sa používa. Užívatelia spomínajú ako ďalšie plus slušnú výdrž batérie.

Na druhej strane sa tiež objavilo niekoľko výhrad týkajúcich sa spracovania bezpečnostnej poistky. Tá sa môže odistiť sama, ak je paralyzér vo vrecku. Niektorí zákazníci by tiež ocenili, keby sa dalo k peru dokúpiť puzdro na opasok.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Jednou zo silných stránok Beast Defense Paralyzer Pen je nenápadný vzhľad – na prvý pohľad skutočne nevyzerá ako paralyzér, čo môže predstavovať výhodu pri sebaobrane. Útočník tak nemusí vôbec nič tušiť, čo dáva užívateľovi výhodu v momente prekvapenia. S tým súvisia aj kompaktné rozmery. Pero sa dá ľahko schovať v ruke či vo vrecku.

Podobne ako pri iných vreckových modeloch, ani tu nenájdete pokročilejšie vychytávky. Pri takto malej konštrukcii totiž nie je ľahké zabudovať svetlo, alarm, bezpečnostné pútko a ďalšie.

Porovnanie s alternatívami

Obranné perá predstavujú na trhu s paralyzérmi úplnú menšinu, preto nie je ľahké nájsť pre model Beast Defense Paralyzer Pen zodpovedajúcu náhradu. Nám sa však jeden takýto produkt podarilo nájsť – Streetwise je obranné pero disponujúce nadpriemerným napätím 25 000 000 V. Zaobstaráte si ho za podobnú čiastku ako model od Beat Defense. Svojím dizajnom aj ovládaním je veľmi podobné.

Pri tomto produkte nie sú ale dostupné žiadne užívateľské recenzie. Značka Streetwise je síce známa a obľúbená, ale to neznamená, že musí byť vydarený aj tento konkrétny model. Pokiaľ netrváte na dizajne pera, môžete z vreckových paralyzérov vyskúšať napríklad Angela Platinum, ktorý vyzerá ako flakón s parfumom. Je v ňom zabudovaná LED dióda, takže sa dá využiť aj ako baterka.

Záverečné zhrnutie

Beast Defense Paralyzer Pen predstavuje kompaktný prenosný paralyzér, ktorý zaujme neobvyklým dizajnom pera a cenovou dostupnosťou. S ohľadom na vreckové spracovanie sa môže pochváliť obstojnou hodnotou napätia. Poteší tiež indikáciou stavu batérie a kufríkom, ktorý nepatrí medzi štandardné vybavenie.

Užívateľom, ktorí hľadajú produkt s vyšším počtom bezpečnostných prvkov a klasickým puzdrom na opasok, odporúčame investovať do klasického paralyzéra ESP Power Max.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Beast Defense

Tvar

Pero

Napätie (V)

500 000

Napájanie

Vstavaná nabíjacia batéria

LED svietidlo

Nie

Alarm

Nie

Bezpečnostné pútko

Nie

Poistka proti nechcenému zapnutiu

Áno

Klips na zavesenie/pripnutie

Áno

Puzdro v balení

Nie

Hmotnosť (g)

36

30 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Beast Defense Paralyzer Beast Defense Pen | Hodnotenie: Dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana sa osobne zaujíma o prostriedky modernej sebaobrany, má teda dobrý prehľad o jednotlivých možnostiach a produktoch, ktoré tuzemský trh aktuálne ponúka. Vďaka tomu dokáže efektívne zhodnotiť, aké parametre sú pri výbere paralyzéra relevantné. Tému paralyzérov navyše spracovala tak, aby bola zrozumiteľná pre všetky typy čitateľov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Beast Defense Paralyzer Beast Defense Pen

Beast Defense Paralyzer Beast Defense Pen

30 € Orientačná cena