Menu

Beko FSM 57300 GX – Recenzie, testy a porovnania

79,3 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Sklokeramické sporáky

Klady

  • Nízka cena
  • LCD displej
  • Parné čistenie
  • Úložný priestor
  • Osvetlenie rúry

Zápory

  • Malý objem rúry
  • Nižší príkon
  • Nemá teleskopické výsuvy
330 € Orientačná cena

Elektrický sporák Beko FSM 57300 GX disponuje sklokeramickou varnou doskou s tradičnými 4 platničkami. V rámci svojej cenovej kategórie môže zaujať moderným dizajnom a slušnou funkčnou výbavou.

Základná charakteristika

Elektrický sporák Beko FSM 57300 GX ponúka sklokeramickú varnú dosku so 4 platničkami a bežnou šírkou 50 centimetrov. Výhodou je, že na rozdiel od indukcie tu môžete využiť akýkoľvek riad. Sporák dosahuje príkon len 7,8 kW, pričom s ohľadom na bežný priemer 10 kW sa jedná o pomerne nízku hodnotu. Je tak potrebné počítať s tým, že sa platnička či rúra bude dlhšie nahrievať.

Na druhú stranu užívateľov určite poteší fakt, že sporák spadá do energetickej triedy A a teda ponúka úspornú prevádzku. V rámci parametrov rúry môžeme negatívne ohodnotiť podpriemerný objem 55 litrov. Kvôli tomu sporák odporúčame najmä jednotlivcom, párom a menším rodinám, u ktorých rúra nachádza iba občasné využitie. Pozitívne ale vnímame hneď 7 programov, v danej cenovej kategórii sa jedná o nadpriemerný počet.

Nechýba tu ventilátor s kruhovým výhrevným telesom – táto kombinácia vám umožní piecť niekoľko pokrmov naraz bez toho, aby došlo k zmiešaniu pachov. Výhodou je samočistiaca parná funkcia, ktorá je síce zo všeobecne používaných funkcií menej účinná, avšak mnohým sporákom samočistenie chýba. Z užívateľského hľadiska môžeme vyzdvihnúť LCD displej s manuálnymi tlačidlami, ktorý poteší predovšetkým priaznivcov moderného dizajnu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Beko

Typ dosky

Sklokeramická

Šírka (cm)

50

Energetická trieda

A

Maximálny príkon (kW)

7,8

Spotreba el. energie (kWh)

0,88

Počet platničiek

4

Objem rúry (l)

55

Samočistenie rúry

Parné

Počet funkcií rúry

7

Ventilátor

Áno

Kruhové výhrevné teleso

Áno

Displej

Áno

Spôsob ovládania

Klasické

Výška x hĺbka (cm)

85 × 60

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Značka Beko má dlhoročnú tradíciu a jej spotrebiče u nás patria medzi jedny z najpredávanejších. Nie je tak prekvapením, že aj elektrický sporák z dielne tejto značky má všeobecne pozitívne ohlasy. V čase písania tejto recenzie dosahuje celkový priemer všetkých užívateľských hodnotení na portáli Heureka priemer 85 %, čo je slušná hodnota. Kladne je hodnotená predovšetkým nízka cena a funkčná výbava, ako aj kruhové výhrevné teleso v kombinácii s ventilátorom a atraktívny dizajn.

Medzi negatívnymi hodnoteniami sa potom najčastejšie objavujú výčitky ohľadom menšieho objemu rúry a niektorí používatelia záporne hodnotia aj pomalšie nahrievanie. Za nevýhodu niektorí považujú aj neštandardné rozmery plechov, pričom súčasťou balenia je iba 1.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnou výhodou tohto sporáka je nízka obstarávacia cena a úsporná prevádzka. V porovnaní s cenovo porovnateľnou konkurenciou ako výhodu vnímame aj funkčnú výbavu a atraktívny dizajn, ktorý podčiarkuje moderný LCD displej v rámci ovládacieho panelu. Nechýba tu vnútorné osvetlené rúry ani funkcia samočistenia. Nevýhodu ale vidíme v podpriemernom objeme rúry a negatívne hodnotíme aj nízky príkon. Zaujímavosťou je 5-ročná záruka.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete elektrický sporák Beko FSM 57300 GX porovnať s konkurenčnými výrobkami, potom si prezrite alternatívu v podobe modelu Amica 510CE1.30P, ktorý taktiež disponuje sklokeramickou doskou. Na rozdiel od modelu Beko však Amica nemá tak moderný dizajn a chýba mu displej, to by ale mohli oceniť predovšetkým staršie osoby preferujúce klasický dizajn. Sporák Amica má síce o niečo nižšiu spotrebu a ponúka väčšiu rúru, chýba mu ale kruhové výhrevné teleso aj ventilátor, čo už je dnes pomerne štandardnou výbavou. Navyše nemá ani funkciu samočistenia.

Záverečné zhrnutie

Beko FSM 57300 GX je elektrický sporák so sklokeramickou doskou so štandardnými 4 platničkami, ktorý zaujme prevažne menej náročných užívateľov. Ide o jeden z najlacnejších modelov, čím určite poteší tých, ktorí cielia na nízke obstarávacie náklady. Na druhú stranu má ale niekoľko nedostatkov. Za nevýhodu tu považujeme malý objem rúry, kvôli ktorému sa sporák hodí pre páry, jednotlivcov alebo maximálne trojčlenné rodiny, a tiež nízky príkon.

Výhodou je tu ale funkčná výbava. Sporák disponuje moderným LCD displejom, čím do istej miery napĺňa predstavy mladších generácií. Rúra ponúka v rámci cenovej kategórie nadpriemerných 7 programov, navyše jej nechýba kruhové výhrevné teleso ani ventilátor. Priaznivcov jednoduchej údržby potom môže zaujať parné čistenie.

330 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Beko FSM 57300 GX | Hodnotenie: 79,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa v kuchyni pohybuje takmer denne, a tak sa dobre vyzná v najrôznejších spotrebičoch a kuchynskom vybavení, medzi ktoré bezpochyby patria aj elektrické sporáky. Vďaka praktickým skúsenostiam a načerpaniu informácií z mnohých rôznych zdrojov vás zasvätí do aktuálnych trendov na trhu a poradí, ako sa lepšie zorientovať v rade parametrov pri výbere. Jej meno nájdete aj pri mnohých ďalších témach z oblasti domácnosti či športového vybavenia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Beko FSM 57300 GX

Beko FSM 57300 GX

330 € Orientačná cena