Menu

Recenzia a porovnanie Beko MGF 20210 X

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Multifunkčné mikrovlnky

Klady

  • Nízka cena
  • Nízka hmotnosť
  • Menšie rozmery
  • Atraktívny dizajn

Zápory

  • Malý objem
  • Malý priemer otočného taniera
  • Slabší výkon
120 € Orientačná cena

Základné parametre

Mikrovlnka Beko MGF 20210 X je základným, ale aj lacným modelom v kategórii multifunkčných mikrovlnných rúr. Základným preto, že aj napriek zaradeniu do tejto kategórie ponúka iba tri funkcie – ohrev, rozmrazovanie a grilovanie – a tiež preto, že rozmerovo ide o menší model. Objem je iba 20 litrov a priemer vnútorného otočného taniera iba 25,5 cm. Obe tieto hodnoty boli v čase napísania tejto recenzie (máj 2019) v porovnaní s ďalšími produktmi v našom výbere výrazne podpriemerné. Ak však hľadáte jednoduchý spotrebič, ktorý dokáže grilovať a zároveň nezaberie v kuchyni veľa miesta, tento model je v podstate ideálny.

Rúra dokáže pracovať s výkonom 800 W, v prípade grilu 1000 W, čo sú dostačujúce, ale nijako závratné hodnoty. S nižšími hodnotami výkonu ide ale ruka v ruke aj nižšia hodnota príkonu, vďaka ktorej bude spotreba elektriny menšia.

 

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Beko

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Objem (l)

20

Priemer taniera (cm)

25,5

Otváranie dvierok

Na stranu (doľava)

Mikrovlnný výkon (W)

800

Maximálny výkon (W)

1 000

Príkon (W)

1 270

Ovládanie

Manuálne tlačidlá, otočný ovládač

Šírka (cm)

43,9

Výška (cm)

25,8

Hĺbka (cm)

34

Hmotnosť (kg)

11,6

Farba

Nerez

Vybavenie a funkcie

Ako už bolo povedané v úvodnom odseku, z funkcií multifunkčných rúr si model Beko poradí iba s grilovaním. Výkon grilu si budete môcť nastaviť na 2 predvolené stupne, výkon v prípade klasického ohrevu má päťstupňovú škálu. V ponuke je aj funkcia rýchleho ohrevu. Zaujímavým bonusom je, že aj táto zdanlivo jednoduchá rúra dokáže pracovať s hmotnosťou potravín. Stačí, aby ste nastavili hmotnosť vkladanej potraviny a mikrovlnka automaticky doplní čas nutný na jej rozmrazenie.

Parameter Tento produkt
Gril

Áno

Crisp

Nie

Rozmrazovanie

Áno

Teplovzduch

Nie

Parné varenie

Nie

Displej

Áno

Hodiny

Áno

Detský zámok

Áno

Zvuková signalizácia

Áno

Záver

Mikrovlnná rúra Beko MFG 20210 X sa bude hodiť predovšetkým do menších kuchýň. Má menšie rozmery a to ako vonkajšie, tak aj vnútorné, nepočítajte teda s príliš veľkým objemom. Potraviny dokáže ohriať, rozmraziť a grilovať. Pri ohreve pracuje s výkonom 800 W, pri grilovaní potom dosahuje 1000 W. Ovláda sa manuálne tlačidlami.

Pokiaľ hľadáte naozaj multifunkčnú rúru a iba funkcia grilu vám nestačí, pozrite sa v našom výbere na ďalšie varianty – napríklad Whirlpool MCP 349 BL.

120 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Beko MGF 20210 X | Hodnotenie: Dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov do domácnosti. Zamerala sa aj na mikrovlnné rúry a vďaka tomu, že si v tejto oblasti udržiava neustály prehľad, dokáže porovnať hodnoty s priemerom i aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem mikrovlniek má Iva na starosť aj témy z oblasti športu a starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Beko MGF 20210 X

Beko MGF 20210 X

120 € Orientačná cena