Menu

Recenzia a porovnanie Belatrix Vista 1

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Infrasauny pre 1 osobu

Klady

  • Full spektrálne žiariče
  • Vykurovací panel v podlahe
  • Strešná ventilácia
  • Ionizátor a audio systém

Zápory

  • Nie je možné zameniť otváranie dverí
  • Nejasný návod inštalácie
1 600 € Orientačná cena

Základné parametre

Belatrix Vista 1 je infrasauna pre jednu osobu. Je vybavená dvoma druhmi žiaričov, a to karbónovými a full spektrálnymi. Tie vydávajú aj krátkovlnné žiarenie, ktoré preniká hlboko do podkožia a má najlepší vplyv na zdravie. Celkom má táto kabína žiaričov 6, z toho dva sú práve full spektrálne. Jeden karbónový ohrievač je umiestnený aj v podlahe, čo zaisťuje dokonalé prehriatie bez pocitu chladu od nôh. Vonkajší a vnútorný obklad kabíny je vyrobený z kanadského jedľovca hemlocku. Toto drevo nevydáva žiadnu arómu, pretože neobsahuje živicu. Ovládací panel je umiestnený vo vnútri kabíny, čo je pohodlnejší variant než umiestnenie vonkajšie. Vďaka tomu môžete meniť teplotu a ovládať všetky funkcie počas saunovania.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Belatrix

Typ ohrievačov

Karbónové + fullspektrálne

Celkový počet ohrievačov

6

Počet fullspektrálnych ohrievačov

2

Podlahový ohrievač

Áno

Príkon (W)

1 700

Umiestnenie ovládacieho panelu

Vnútorné

Materiál kabíny

Hemlock

Funkcie a vybavenie

Infrasauna Belatrix je dobre vybavená funkciami. Z nami sledovaných jej chýba iba opierka chrbta, tú ale nemá vo výbave žiadna z vybraných sáun. Je však možné ju spolu s ďalším príslušenstvom dokúpiť zvlášť. Čo ale saune nechýba je ionizátor, ktorý čistí vzduch. Ten sa zdá byť čerstvejší a ľahší. Svetelná terapia vďaka farebným LED diódam vytvára príjemné prostredie, farbu si môžete ľubovoľne nastaviť. Pokiaľ radi relaxujete s knihou, oceníte určite lampičku, vďaka ktorej na stránky dobre uvidíte. Ak dávate prednosť hudbe, poteší vás audio systém, ktorý umožní prehrávanie súborov mp3 a počúvanie rádia na vlnách FM. Cirkuláciu vzduchu potom zaisťuje strešná ventilácia, ktorú je možné regulovať.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Svetelná terapia

Áno

Opierka chrbta

Nie

Vnútorné osvetlenie

Áno

Audio systém

FM, MP3, USB, Bluetooth

Strešná ventilácia

Áno

Rozmery a montáž

Rozmery tejto kabíny nie sú nijako zvláštne. Keďže sa jedná o saunu pre jednu osobu, je pomerne kompaktná a zmestí sa aj do menšieho priestoru v byte či dome. Na šírku meria 90 cm, hĺbka je 115 cm. Vysoká je 190 cm, čo znemožňuje pohodlné postavenie sa vyšším osobám. Keďže je ale sauna určená na používanie v sede, nepovažujeme to za veľký nedostatok. Pri sťahovaní počítajte s váhou 90 kg, je teda dobré sa dohovoriť s dopravcom na vynesenie na poschodie, či povolať niekoho na pomoc. Pokiaľ vám nevyhovuje smer otvárania dverí, nepoteší vás skutočnosť, že ho nemožno zameniť.

Parameter Tento produkt
Zameniteľné otváranie dverí

Nie

Šírka (cm)

90

Hĺbka (cm)

115

Výška (cm)

190

Hmotnosť (kg)

90

Názory užívateľov

Užívatelia si na infrasaune Belatrix pochvaľujú najmä kombináciu karbónových a plnospektrálnych žiaričov. Vyzdvihujú aj rýchle nahriatie a pekné prevedenie. Kritizujú len návod, ktorý by vraj mohol byť obsiahlejší, najmä v časti montáže dverí. Upozorňujú tiež na to, že v zadnej časti hreje iba stredový žiarič.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Prednosťou infrasauny Vista 1 je kombinácia karbónových a fullspektrálnych žiaričov. Pochvaľujeme aj výbavu zahŕňajúcu audiosystém, ionizátor a farebnú svetelnú terapiu. Nevýhodou je nemožnosť otočiť zatváranie dverí.

Záver

Infrasauna Belatrix Vista 1 je určená pre jednu osobu, tomu tiež zodpovedajú rozmery, ktoré sú veľmi kompaktné. Kabína sa teda zmestí aj do menšieho bytu. Výhodou je kombinácia karbónových a full spektrálnych žiaričov. Tie vydávajú aj krátkovlnné žiarenie, ktoré preniká najhlbšie do podkožia. Teplotu, čas a ďalšie funkcie je možné ovládať na vnútornom paneli. Výrazné nevýhody táto infrasauna nemá. Jedinou nevýhodou je chýbajúca možnosť zameniť smer otvárania dverí. Pokiaľ vás táto sauna oslovila, ale potrebujete priestor pre viac ľudí, odporúčame jej variantu pre dve osoby Belatrix Vista 2.

1 600 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Belatrix Vista 1 | Hodnotenie: Výborné
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá saunovaniu prepadla pred niekoľkými rokmi a infrasaunu má aj doma. Okrem vlastných skúseností čerpá z odborných zdrojov a štúdií a zaujímajú ju aj reálne skúsenosti používateľov. Vie preto poradiť, pre koho bude vhodný konkrétny typ infrasauny nielen podľa ohrievačov, ale aj konštrukcie a použitých technológií. Okrem témy infrasáun sa venuje aj písaniu o vírivkách a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Belatrix Vista 1

Belatrix Vista 1

1 600 € Orientačná cena