Menu

Recenzia a porovnanie Belatrix Vista 2

92,6 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Full spektrálne žiariče
  • Svetelná terapia
  • Zameniteľné otváranie dverí

Zápory

  • Menšie rozmery
  • Príliš strohý návod
1 700 € Orientačná cena

Základné parametre

Parná sauna Belatrix Vista 2 je určená pre dve osoby. Disponuje kombináciou karbónových a full spektrálnych žiaričov. Tie vydávajú dlhé-, stredné-, aj krátkovlnné žiarenie. Práve posledné menované preniká najhlbšie do podkožia, a má tak najlepšie účinky na ľudské zdravie. Okrem ohrievačov umiestnených na stranách kabíny je táto sauna vybavená aj čelnými žiaričmi a jedným podlahovým ohrievačom. Vďaka tomu máte istotu, že budete cítiť teplo zo všetkých strán a dôjde k všestrannému prehriatiu vášho tela. Samotná kabína je vyrobená z kanadského jedlovca hemlocku, ktorý nevydáva žiadnu vôňu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Belatrix

Typ ohrievačov

Karbónové + fullspektrálne

Celkový počet ohrievačov

9

Počet fullspektrálnych ohrievačov

3

Podlahový ohrievač

Áno

Príkon (W)

2 400

Umiestnenie ovládacieho panelu

Vnútorné

Materiál kabíny

Hemlock

Funkcie a vybavenie

Doménou tejto sauny je aj vybavenie. To zahŕňa ionizátor, svetelnú terapiu, čítaciu lampu a audio systém. Vďaka ionizátoru bude vzduch v saune pripomínať čerstvý horský vzduch. Ionizátor totiž vzduch čistí podobným spôsobom, ako k tomu dochádza v prírode. Svetelná terapia vďaka farebným diódam dokáže povzbudiť vašu myseľ či navodiť pocit uvoľnenia. Vďaka čítacej lampe budete môcť relaxovať pri čítaní, pokiaľ však dávate prednosť hudbe či hovorenému slovu, využijete zabudované audio. To zvládne prehrať mp3 súbory a tiež naladiť rádio. Opierku chrbta táto sauna na rozdiel od väčšiny modelov má. V priebehu procedúry sa tak môžete pohodlne uvelebiť. Interiér sauny môžete doplniť o špeciálne poličky na časopisy, držiaky nápojov a podobne. Cirkuláciu čerstvého vzduchu zaisťuje strešná ventilácia, ktorú je možné regulovať.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Svetelná terapia

Áno

Opierka chrbta

Áno

Vnútorné osvetlenie

Áno

Audio systém

FM, MP3, USB

Strešná ventilácia

Áno

Rozmery a montáž

Rozmery tejto sauny nie sú nijako veľké. Zmestí sa aj do menších priestorov, na šírku zaberie 120 centimetrov, do hĺbky má podobne, 115 centimetrov. Výška 190 centimetrov by mohla byť nedostatočná najmä pre vysoké osoby, ktoré by mohli mať problém sa v kabíne postaviť bez toho, aby sa museli hrbiť. Možnosť zameniť otváranie dverí prispôsobí kabínu vašim priestorovým potrebám. Hmotnosť je na takto veľkú saunu pomerne nízka, činí 125 kilogramov.

Parameter Tento produkt
Zameniteľné otváranie dverí

Áno

Šírka (cm)

120

Hĺbka (cm)

115

Výška (cm)

190

Hmotnosť (kg)

125

Názory užívateľov

Súčasní majitelia infrasauny si pochvaľujú jej rýchle nahrievanie, kombináciu dvoch typov žiaričov a kvalitný zvuk audiosystému. Vadí im naopak strohý a nepresný návod a horšie dielenské spracovanie niektorých častí.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou infrasauny Vista 2 je kombinácia dvoch typov žiaričov a slušná výbava funkciami. Tá zahŕňa farebnú svetelnú terapiu, ionizátor a audio systém. Ten má navyše podľa používateľov kvalitný zvuk. Nie je ale možné pripojiť si telefón pomocou Bluetooth. Nevýhodou je aj menej prehľadný návod a menšie rozmery.

Záver

Veľkou výhodou dvojmiestnej infrasauny Belatrix Vista 2 je prítomnosť full spektrálnych žiaričov. Tie majú lepšie účinky ako ostatné používané ohrievače. Ďalšou prednosťou je bohatá výbava, ktorá zahŕňa ionizátor, svetelnú terapiu, audio a čítaciu lampu. Pokiaľ vám táto sauna vyhovuje, ale nemáte doma toľko miesta, odporúčame jednomiestny variant tejto kabíny Belatrix Vista 1.

1 700 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Belatrix Vista 2 | Hodnotenie: 92,6 %
Veronika Vyskočilová je redaktorka, ktorá v našej redakcii už niekoľko rokov zbiera skúsenosti s výberom a porovnávaním produktov. Venuje sa najmä domácim pomocníkom, ale aj produktom pre zdravie. V prípade infrasáun vám poradí, aké ohrievače sú ideálne pre čo najlepšie zdravotné účinky, a ktoré prvky výbavy by ste mali vyhľadávať. Jej meno nájdete aj pri porovnaní meračov krvného tlaku alebo čističiek vzduchu.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Belatrix Vista 2

Belatrix Vista 2

1 700 € Orientačná cena