Menu

Recenzia a porovnanie Belatrix Vista 3

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Infrasauny pre 3 osoby

Klady

  • Najkvalitnejší typ ohrievačov
  • Svetelná terapia
  • Ionizátor
  • Dá sa zmeniť otváranie
  • Vysoká úroveň spracovania

Zápory

  • Iba 3 full spektrálne ohrievače
  • Náročnejšia montáž
  • Ťažšia konštrukcia
2 300 € Orientačná cena

Základné parametre

Infrasauna Belatrix Vista 3 je, ako už názov napovedá, určená pre tri osoby. Je osadená celkom deviatimi žiaričmi, z toho tri sú full spektrálne. Ich žiarenie preniká hlbšie do podkožia, a má tak najväčšie účinky na zdravie. Ostatné žiariče sú karbónové a sú umiestnené aj v podlahe. Zaisťujú tak dostatočné prehriatie aj od nôh. Ovládací panel je umiestnený vo vnútri kabíny, môžete teda všetko ovládať priamo počas procedúry. Materiál, z ktorého je kabína vyrobená, sa nazýva hemlock. Jedná sa o kanadský jedľovec, ktorý nevydáva žiadnu arómu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:

Parameter Tento produkt
Výrobca

Belatrix

Typ ohrievačov

Karbónové + fullspektrálne

Celkový počet ohrievačov

9

Počet fullspektrálnych ohrievačov

3

Podlahový ohrievač

Áno

Príkon (W)

2 700

Umiestnenie ovládacieho panelu

Vnútorné

Materiál kabíny

Hemlock

Funkcie a vybavenie

Výbava je silnou stránkou tohto modelu. Nechýba ani opierka chrbta, ktorú nemá takmer žiadna sauna na trhu. Aj ostatné funkcie táto kabína má. Nájdete v nej teda ionizátor, ktorý čistí vzduch a vytvára príjemné svieže prostredie, nechýba ani svetelná terapia. Tá pomocou meniacich sa farieb ovplyvňuje ľudskú psychiku. Dostatočné osvetlenie na čítanie zaručuje čítacia lampa. Pokiaľ však preferujete pri relaxácii hudbu, poslúži vám audio systém, ktorý prehráva súbory MP3 prostredníctvom USB a rádio na vlnách FM. Cirkulácii čerstvého vzduchu do kabíny napomáha strešná ventilácia.

Parameter Tento produkt
Ionizátor

Áno

Svetelná terapia

Áno

Opierka chrbta

Áno

Vnútorné osvetlenie

Áno

Audio systém

FM, MP3, USB, Bluetooth

Strešná ventilácia

Áno

Rozmery a montáž

Rozmery tejto kabíny sú bežné vzhľadom na jej kapacitu. Je široká 150 centimetrov a hlboká 120 centimetrov. Do výšky meria 190 centimetrov, čo by mohlo byť pre niektoré vyššie osoby málo. Pohodlnému sedeniu však výška nijako nebráni. Hmotnosť 150 kilogramov je treba brať do úvahy pri sťahovaní.

Parameter Tento produkt
Zameniteľné otváranie dverí

Áno

Šírka (cm)

150

Hĺbka (cm)

120

Výška (cm)

190

Hmotnosť (kg)

150

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Najväčšou prednosťou infrasauny Belatrix je kombinácia karbónových a plnospektrálnych žiaričov. Vďaka tomu prechádza žiarenie hlbšie do podkožia. Pozitívne hodnotíme aj bohatú výbavu zahŕňajúcu svetelnú terapiu, ionizátor a audiosystém. Na rozdiel od jej menších variantov je možné otočiť zatváranie dverí, a prispôsobiť tak kabínu priestoru domácnosti. Nevýhodou je menší počet fullspektrálnych žiaričov a, vzhľadom na rozmery, tiež náročnejšia montáž, jednotlivé panely totiž nie je možné rozrobiť.

Záver

Infrasauna Belatrix Vista 3 poteší svojou výbavou aj náročnejších užívateľov. Má zabudované karbónové a full spektrálne žiariče, ktoré majú dlhú životnosť a najlepší vplyv na zdravie. Výhodou je aj vybavenie ionizátorom, svetelnou terapiou a zameniteľné otváranie dverí.

Pokiaľ preferujete full spektrálne žiariče a nevadí vám investovať, odporúčame ProWell R3C RedLight+ Prestige Line, kde práve full spektrálne žiariče prevažujú.

2 300 € Orientačná cena
Autor: Kristýna Hašková | Dátum: | Produkt: Belatrix Vista 3 | Hodnotenie: Výborné
Kristýna Hašková
Redaktorka
Kristýna je redaktorka, ktorá saunovaniu prepadla pred niekoľkými rokmi a infrasaunu má aj doma. Okrem vlastných skúseností čerpá z odborných zdrojov a štúdií a zaujímajú ju aj reálne skúsenosti používateľov. Vie preto poradiť, pre koho bude vhodný konkrétny typ infrasauny nielen podľa ohrievačov, ale aj konštrukcie a použitých technológií. Okrem témy infrasáun sa venuje aj písaniu o vírivkách a oblastiam zdravia a krásy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Belatrix Vista 3

Belatrix Vista 3

2 300 € Orientačná cena