Menu

Recenzia a test Beper BC 130

75,2 % Celkové hodnotenie

Najmenšie rozmery v kategorii Malé domáce pekárne

Klady

  • Priezor vo veku
  • Kompaktné rozmery

Zápory

  • Menšia kapacita
  • Vo väčšine ohľadov priemerná
100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Domáca pekáreň značky Beper sa hodí do jedno- až dvojčlennej domácnosti, upečiete v nej totiž chlieb len do hmotnosti 900 g, väčšej rodine by preto nemusela stačiť. Príkon 550 W je pre takto veľkú pekáreň úplne dostačujúci, to isté platí pre nádobu s jedným hnetačom. Na výber máte z dvoch veľkostí bochníka, niektoré modely majú aj tri. Čo sa týka stupňov prepečenia, pekáreň ponúka tri – ide o štandardnú hodnotu. Ovládanie modelu je membránové, čo je opäť zhodné s väčšinou modelov na trhu. Rozmerovo ide o jeden z menších modelov, čo ocení každý, kto nemá v kuchyni veľa miesta. Na rozmery pekárne sa môžete pozrieť nižšie v tabuľke.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Beper

Maximálna hmotnosť bochníka (g)

900

Príkon (W)

550

Počet hnetacích hákov v nádobe

1

Počet veľkostí bochníka

2

Stupne prepečenia kôrky

3

Ovládanie

Membránové

Šírka (cm)

33

Hĺbka (cm)

24

Výška (cm)

29

Hmotnosť (kg)

4,5

Programy

Pekáreň Beper BC 130 môže ponúknuť 12 programov, čo je pri domácich pekárňach viac-menej štandardom, existujú ale aj pekárne s 20 programami. Pri tomto modeli medzi nimi nájdete bezlepkové pečenie, rýchle pečenie aj prípravu marmelády. Vyrobiť jogurt táto pekáreň nedokáže a navyše nezvláda ani prípravu ryže a neponúkne nastaviteľný program, ktorý by ste si prispôsobili podľa svojich predstáv.

Parameter Tento produkt
Počet programov

12

Bezlepkové pečenie

Áno

Rýchle pečenie

Áno

Marmeláda/džem

Áno

Výroba jogurtu

Nie

Varenie ryže

Nie

Nastaviteľný program

Nie

Vybavenie a funkcie

Model Beper BC 130 disponuje desaťminútovou pamäťou pri výpadku elektrického prúdu. Po jeho nahodení do spomínaných 10 minút teda dokáže pokračovať v začatom procese – túto funkciu považujeme za veľmi praktickú a užitočnú. Niektoré pekárne majú pamäť až 15 minút, dlhšia už väčšinou nebýva. Odložený štart je možné navoliť až s 13-hodinovým oneskorením, čo je pomerne slušná hodnota. Pokiaľ to nestihnete, pekáreň dokáže ešte hodinu po dopečení udržiavať teplotu, aby bol chlieb naozaj čerstvý.

Samozrejmosťou je displej, zvukový signál a tiež priehľadné veko, cez ktoré môžete nahliadnuť, čo sa vo vnútri pekárne práve deje. Nenájdete pri nej funkciu automatického pridávania ingrediencií, napríklad semienka tak do cesta musíte pridať sami. Niekomu nemusí stačiť ani jedna nádoba na pečenie, v balení je ale odmerka aj háčik na vyberanie hnetačov.

Parameter Tento produkt
Pamäť pri výpadku el. prúdu (min)

10

Možnosť pozastavenia programu

Áno

Odložený štart (hod)

13

Udržiavanie teploty po upečení

Áno

Displej

Áno

Zvukový signál

Áno

Automatické pridávanie ingrediencií

Nie

Počet nádob na pečenie vo výbave

1

Háčik na vybratie hnetačov

Áno

Odmerka

Áno

Priehľadné veko

Áno

Naše hodnotenie a záver

Pekáreň Beper BC 130 je vhodná maximálne do dvojčlenných domácností, zvládne totiž upiecť chlieb len do hmotnosti 900 g. Čo sa týka funkcií, hodí sa pre stredne náročných užívateľov. Ponúka 12 programov vrátane bezlepkového aj rýchleho pečenia, dokáže pripraviť aj marmeládu, jogurt však nie. Štart je možné odložiť o priemerných 13 hodín, má pamäť pri výpadku prúdu aj funkciu udržiavania teploty po dopečení. Na výber máte zo štandardných troch stupňov prepečenia kôrky. Ak by vás zaujímal model s pestrejšou ponukou programov v podobnej cenovej kategórii, pozrite sa aj na pekáreň G3Ferrari G10078.

100 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Beper BC 130 | Hodnotenie: 75,2 %
Eliška Srncová
Redaktorka
Eliška sa ako redaktorka väčšinou zameriava na veľké domáce spotrebiče. Pečenie ale patrí medzi jej záľuby, a preto sa ujala aj domácich pekární. Téme sa starostlivo venuje a vďaka niekoľkoročným skúsenostiam s porovnávaním produktov vám poradí, ako vybrať vhodnú domácu pekáreň. Z kuchynských pomocníkov má na starosti napríklad aj stolné rúry, klasické rúry a rôzne typy varičov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Beper BC 130

Beper BC 130

100 € Orientačná cena