Menu

BeSafe iZi Modular X1 i-Size – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Autosedačky I (9-18 kg/61-105 cm)

Klady

  • Obojstranné upevnenie
  • Odnímateľná vnútorná vložka
  • Zvýšená ochrana proti bočnému nárazu

Zápory

  • Upevnenie iba systémom ISOFIX
  • Zložitejšie vyberanie poťahu
  • Nie je možné pootočiť
340 € Orientačná cena

Základné parametre

Model iZi Modular X1 i-Size od značky BeSafe patrí vo svojej kategórii k drahším modelom. Pripevňuje sa pomocou systému ISOFIX, a to ako v, tak aj proti smere jazdy. Obojstranné pripevnenie pritom v tejto kategórii nebýva samozrejmosťou.

O bezpečnosť sa stará okrem iného päťbodový pás, ktorý je u dnešných sedačiek obvyklý, ale aj špeciálna bočná ochrana proti nárazu, ktorú mávajú skôr novšie modely.

Parameter Tento produkt
Výrobca

BeSafe

Výška dieťaťa (cm)

<150

Certifikácia

ECE R129

Smer pripevnenia

V aj proti smeru jazdy

Systém upevnenia

ISOFIX

Absolvované testy

dTest, ADAC, Stiftung Warentest

Bezpečnostný pás/pultík

Päťbodový pás

Zvýšená ochrana proti bočnému nárazu

Áno

Doplnky a komfort používania

Nevýhodou je, že na rozdiel od niektorých konkurenčných modelov, nemožno sedačku pootočiť pri usadzovaní dieťaťa. Stále je ale polohovateľná a špeciálne čalúnenie jej dodáva na komforte. Dieťaťu sa prispôsobí aj vďaka nastaviteľnej opierke hlavy a odnímateľnej vnútornej vložke.

Samozrejmosťou, ktorú nájdete aj pri tejto sedačke, je prateľný poťah. Ďalších vychytávok, ako sú napr. úložné priestory alebo držiak na pitie, sa pri tomto modeli nedočkáte.

Parameter Tento produkt
Snímateľný poťah

Áno

Nastaviteľná opierka hlavy

Áno

Otočná

Nie

Signalizácia správnej inštalácie

Áno

Výška (cm)

50

Šířka (cm)

44

Hĺbka (cm)

60

Hmotnosť (kg)

8,9

Názory používateľov a odborníkov

Autosedačka Modular získala slušné skóre v teste automobilového klubu ADAC. Pochvalu získala za komfortné sedenie, stabilné upevnenie aj vysokú mieru bezpečnosti. Ako nevýhoda bolo spomínané zložitejšie pútanie dieťaťa a komplikovanejšie odnímanie poťahu. Kladné hodnotenie udelil tejto autosedačke aj časopis dTest.

Hlavné klady a zápory

Ako hlavný nedostatok sedačky Modular vnímame nemožnosť pootočenia, ktoré by výrazne uľahčilo pútanie dieťaťa. Pripevnenie je tiež možné iba systémom ISOFIX, čo nemusí byť pre každého optimálny variant. Pozitívom je ale možnosť sedenia v aj proti smere jazdy, zvýšená bočná ochrana proti nárazu a vysoký komfort používania.

Porovnanie s alternatívami

Ako lacnejšia alternatíva, ktorá sa hodí aj do áut bez ISOFIXu, sa ponúka sedačka Britax Römer Duo Plus. Nemá ale odnímateľnú vnútornú vložku ani prídavné bočné ochranné prvky. Pokiaľ naopak hľadáte otočný model, pozrite sa na Joie i-Spin 360. Je dokonca lacnejšia ako sedačka BeSafe iZi Modular X1 i-Size a zaberá menej miesta, môže byť ale o niečo menej komfortná.

Záver

Autosedačku BeSafe iZi Modular X1 i-Size vám môžeme odporučiť, pokiaľ plánujete dieťa usadzovať v proti smere jazdy (teda bezpečnejším spôsobom) čo najdlhšie. Zároveň poteší zvýšenou bočnou ochranou a vychytaným čalúnením. Nepôjde ale upevniť do áut bez systému ISOFIX, lepšou alternatívou je pre takéto prípady napríklad sedačka Britax Römer Duo Plus.

340 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: BeSafe iZi Modular X1 i-Size | Hodnotenie: Veľmi dobré

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia BeSafe iZi Modular X1 i-Size

BeSafe iZi Modular X1 i-Size

340 € Orientačná cena