Menu

Logitech G603 Lightspeed Wireless – Recenzie, testy a porovnania

62,3 % Celkové hodnotenie

Cez deň pracujem, večer hrám v kategorii Bezdrôtové myši

Jednotlivá hodnocení

 • 5,2/10
  Kancelárske využitie
 • 6,3/10
  Profesionálna práca
 • 8,2/10
  Herné využitie (FPS)
 • 7,0/10
  Herné využitie (MMO)
 • 5,8/10
  Cestovanie

Klady

 • Zaujímavé riešenie krytu vnútorných priestorov
 • Funguje aj na jednu batériu
 • Výborná aj do kancelárie

Zápory

 • Myš je pomerne ťažká
 • Vo svojej cenovej hladine menej tlačidiel
 • Bez integrovanej batérie
80 € Orientačná cena

Základné parametre, kvalita prevedenia a batéria

Dizajnovo čistá a nenápadná myš so skrytými kvalitami. Takto by sme označili model Logitech G603 určený primárne pre hráčov. Myš bola veľmi dobre zabalená, výrobca priložil niekoľko jednoduchých návodov a veľkú nálepku s ikonickým logom G. Vnútri plastového korpusu nájdete potom samotnú myš, dve tužkové batérie, extender prijímača a tiež samotný USB prijímač.

Použité materiály sú od pohľadu kvalitné, či už sa pozrieme na myš samotnú, alebo na kábel extendera. Matný povrch v šedej farbe lemovaný čiernym plastom robí zariadenie nenápadným a designovo čistým. Dĺžka 124 milimetrov je nadpriemerná, tlačidlá však zaberajú väčšinu plochy zariadenia a dajú sa tak obsluhovať aj v menšej dlani. Veľmi zaujímavého prevedenia sa dočkal prístup do vnútorných priestorov. Celý šedý chrbát drží na myši neodymovými magnetmi a je možné ho sňať.

Unboxing a testovanie

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Logitech

60 % Logitech, 20 % Razer, 10 % Trust, 10 % Asus
Dĺžka (mm)

124

115,35
Šírka (mm)

58

72,00
Výška (mm)

43

52,49
Minimálna hmotnosť (g)

112,2

114,35
Maximálna hmotnosť (g)

135,3

120,57

Hmotnosť

Zariadenie sa radí medzi tie ťažšie, hmotnosť je však možné ovplyvniť. Výrobca síce neprikladá voliteľné závažia, ale myš funguje aj na jednu batériu. Tým síce znížite výdrž, ale aj hmotnosť. S jednou tužkovou batériou sme navážili hmotnosť 112,2 gramov. V prípade plného napájania stúpne hmotnosť až na 135,3 gramov. Recenzovaný model sa teda radí k najťažším v našom výbere v čase porovnania (október 2021).

Kvalita prevedenia

V Logitechu sa zameriavajú v segmente herných myší nielen na parametre snímača a spínačov, ale tradične aj na kvalitu použitých materiálov. Použité plasty na tomto modeli sa radia do kategórie kvalitných, a to ako od pohľadu, tak od dotyku. Konštrukcia je presná, dolieha ako má a nijako nevŕzga.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kvalita prevedenia

Kvalitný plast

90 % Kvalitný plast, 10 % Lacný plast
Pogumovaný povrch

Nie

70 % Áno, 30 % Nie
Štruktúrovaný povrch

Nie

90 % Áno, 10 % Nie
Povrch plastových častí

Matný

100 % Matný

Plastové koliesko dostalo pogumovaný povrch. Zvyšok myši pogumovaný nie je, čo predlžuje životnosť povrchu, ale znižuje pohodlie pri držaní. Samozrejmosťou sú kvalitné teflónové klzné plôšky, ktoré zaberajú prekvapivo veľkú plochu. Prístup do vnútorných priestorov zložením celého chrbta je originálne a elegantné riešenie. Vnútorné priestory slúžia tiež na uloženie USB prijímača.

Batéria

Výrobca volil s cieľom minimalizovať obstarávacie náklady tohto modelu variant napájania tužkovými batériami typu AA. A nie je to vlastne vôbec na škodu. Výrobca sľubuje až 500 hodín nepretržitého hrania, než budete baterky musieť vymeniť, alebo až 18 mesiacov kancelárskeho využitia.

Na predĺženie výdrže batérie nie je potrebné robiť žiadne zložité kroky, myš má na spodnej strane na vypínači aj prepínač medzi vysokým a nízkym výkonom. Deklarované výdrže pokladáme za natoľko dlhé, že vás nutnosť výmeny batérií príliš obmedzovať nebude.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ batérie

2x AA

70 % Integrovaná, 20 % 2x AA, 10 % 1x AA
Batérie v balení

Áno

100 % Áno
Indikátor stavu batérie

V programe

60 % Na myši, 40 % V programe
Vypínač

Áno

100 % Áno
Bezdrôtové nabíjanie

Nie

90 % Nie, 10 % Áno

Ergonómia a pripojenie

Myš postráda nejaké zásadné ergonomické riešenie, pocitom pri držaní sa radí k priemeru. Drobnými prvkami, ktoré držanie uľahčujú, sú mierne vykrojenia po stranách a náklony horných tlačidiel. Myš sa aj napriek tomu drží v dlani pomerne dobre. Najlepšie sedí v dlani veľkej, tlačidlá však zaberajú veľkú plochu, a tak je možné ich obsluhovať aj s kratšími prstami.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Držanie myši

Univerzálne

70 % Pre pravákov, 30 % Univerzálne
Ergonómia držania (1-5)

3

50 % 3, 30 % 4, 20 % 5
USB prijímač

Áno

100 % Áno
Bluetooth

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Extender prijímača

Áno

70 % Nie, 30 % Áno
Počet pripojiteľných zariadení

1

70 % 1, 30 % 3
Typ konektora na myši

Bez konektora

40 % USB-C, 30 % microUSB, 30 % Bez konektora
Typ konektora na počítači

Bez konektora

70 % USB-A, 30 % Bez konektora
Kvalita kábla

Bez kábla

50 % Kvalitný plastový kábel, 30 % Bez kábla, 20 % Odolný omotaný kábel
Čas odozvy (ms)

1

40 % 1, 10 % 12, 50 % Neuvedené

Pripojenie

Trochu prekvapivo volil výrobca v tomto prípade kombináciu USB prijímača s možnosťou párovania prostredníctvom technológie Bluetooth. Druhý zo spôsobov totiž nie je ani zďaleka optimálny na účely hrania hier. Myš aj v tomto ohľade teda potvrdzuje, že sa jedná o univerzálny model vhodný ako do kancelárie, tak do kadejakej akčnej strieľačky. Na spodnej strane myši nájdete tlačidlo na párovanie a prepínanie spôsobu pripojenia.

Tlačidlá a koliesko

Celkom je na myši osadených 6 tlačidiel, pokiaľ nepočítame to spodné pre účely párovania. Všetkých šesť je možné programovať v softvéri výrobcu. Bočné tlačidlá majú prekvapivo veľkú plochu, v porovnaní s konkurenčnými výrobkami násobne väčšiu. To prispieva k celkovej obslužnosti zariadenia a jednoduchému ovládaniu. Lesklý povrch síce trochu zbiera odtlačky prstov, ale na tlačidlách to vadí menej ako na chrbte. Spínače by mali vydržať až 20 miliónov kliknutí.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Trvanlivosť spínačov (miliónov kliknutí)

20

20 % 20, 10 % 70, 10 % 50, 60 % Neuvedené
Celkový počet tlačidiel

6

8,40
Počet bočných tlačidiel

2

60 % 2, 30 % 3, 10 % 12
Počet programovateľných tlačidiel

6

7,60
Tlačidlo prepínania DPI

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Typ kolieska

Mechanické

60 % Mechanické, 40 % S nekonečným rolovaním
Naklápanie kolieska do strán

Nie

70 % Nie, 30 % Áno
Koliesko pod palcom

Nie

100 % Nie
3D gulička

Nie

100 % Nie
Zvuk tlačidiel

Hlasitý

60 % Hlasitý, 40 % Priemerný
Vymeniteľné spínače

Nie

90 % Nie, 10 % Áno

Koliesko funguje na klasických mechanických princípoch, magnetického prevedenia či zotrvačníka sa v tomto prípade nedočkáte. Pogumovaný povrch zaisťuje precízne ovládanie kolieska. To sa otáča presne, po riadkoch a s patričnou odozvou pohybu. Samotné klikanie je potom skôr hlasné. Zvuk však nie je nepríjemný, nerve uši, a tým pádom toľko neruší.

Snímač a pohyb myši

Snímač HERO sa radí medzi kvalitnejšie optické snímače. Umožňuje nastavenie citlivosti v rozmedzí od 200 po 12 000 DPI po malých krokoch. Polling rate je typických 1 000 hertzov, myš vykonáva 1 000 čítaní pohybu za sekundu. Oneskorenie pohybu by sa tak malo pohybovať okolo jednej milisekundy. Pozor si dajte ale na pripojenie prostredníctvom Bluetooth. To má typicky iba 133 hertz a dáva o poznanie horšie výsledky. Nejedná sa o problém zariadenia, ale charakteristiku samotnej technológie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Pohyblivosť myši (1-10)

8

6,30
Fungovanie na skle

Nie

80 % Nie, 20 % Áno
Maximálna citlivosť (DPI)

12 000

10 500,00
Minimálna citlivosť (DPI)

200

360,00
Typ snímača

Optický

80 % Optický, 20 % Laserový
Polling rate (max)

1 000

50 % 1000, 50 % 125
Maximálna rýchlosť pohybu (IPS)

400

30 % 30, 30 % 400, 10 % 650, 10 % 450, 20 % Neuvedené
Trvanlivosť spínačov (miliónov kliknutí)

20

20 % 20, 10 % 70, 10 % 50, 60 % Neuvedené

Snímač však zvláda aj veľmi rýchly pohyb. Výrobca sľubuje maximálnu rýchlosť 400 IPS čiže palcov za sekundu. Po prevode na metrický systém dostaneme maximálnu rýchlosť pohybu myši až 36,8 kilometra za hodinu. Pretože túto hodnotu ľudská ruka s myšou v ruke nedosiahne, zariadenie zaznamená správne aj tie najrýchlejšie reakcie.

Pohyb myši

Pri teste na naklonenej rovine si model G603 viedol na výbornú. Aj napriek svojej vysokej hmotnosti sa tak s myšou hýbe po stole naozaj dobre. Veľké teflónové klzné plôšky zaistili v našom hodnotení pohyblivosti zariadenia 8 bodov z 10, pričom desať bodov je hodnota najlepšia. Recenzovaný model pri užívaní v tomto ohľade ruku nijako nepreťažuje.

Softvér

Herný softvér Logitech G Hub ponúka veľké spektrum možností a je porovnateľný s programom Aura Crate spoločnosti Asus. Umožní nielen samotné programovanie tlačidiel, ale aj využitie makier či voľbu podsvietenia a jeho synchronizáciu v rámci produktov Logitech. Recenzovaný model však podsvietenie nepodporuje.

Celkové spracovanie programu patrí v segmente herných myší k tým lepším, prehľadnejším a ľahko pochopiteľným. Pokiaľ si kúpite model G603 do kancelárie či len pre bežné prehliadanie internetu, nebudete sa musieť utápať v podivne zložitom a neprehľadnom programe, aký ponúka napríklad A4Tech.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Program výrobcu

Pokročilý

90 % Pokročilý, 10 % Základný
Podsvietenie

Nie

70 % Nie, 30 % RGB so synchronizáciou

Názory užívateľov a odborníkov

Výsledné hodnotenie sme zakladali na vlastnom testovaní a výsledkoch našich meraní. Pri písaní recenzie sme však nahliadli pod pokrievku aj iným odborným redakciám, aby sme zistili, k akým výsledkom došli ďalší experti. Tí kvitujú najmä vysokú kvalitu prevedenia a dobrý pocit pri držaní. Oneskorenie je naozaj krátke. Na druhú stranu sa im rovnako ako nám nepáči vysoká hmotnosť.

Užívateľské hodnotenia sú napospol veľmi pozitívne. Kladne hodnotia najmä dlhú výdrž batérie, solídnu ergonómiu aj kvalitu spracovania. Myš označujú za univerzálnu, vyhovujúcu ako do kancelárie, tak na hranie hier. Čo za pozitívnu vlastnosť ale rozhodne neoznačujú, je vysoká hmotnosť.

Klady a zápory

My sme recenzovaný model vyhodnotili za zaujímavý najmä svojim pomerom ceny a výkonu. Výrobca na materiáli ani logike konštrukcie nešetril a použil kvalitné plasty. Myš funguje aj na jednu batériu, čím je možné znížiť hmotnosť. Vďaka dlhej výdrži batérie, či už v hernom, alebo úspornom režime, sa perfektne hodí ako na hranie hier, tak aj do kancelárie.

V jednom z bodov sa zhodujeme ako s užívateľmi, tak s ostatnými odborníkmi naozaj dôrazne. A tým je zbytočne vysoká hmotnosť tohto modelu. Hodnota cez 130 gramov je už skutočne vysoká. Logitech tiež tento model nevybavil integrovanou batériou. V rovnakej cenovej hladine môžeme pri iných modeloch naraziť na väčší počet tlačidiel.

Záverečné hodnotenie

Logitech G603 je model, ktorý nie je úplne vyhranený. A to napokon pravdepodobne ani byť nemá. Dizajn na prvý pohľad pôsobí rovnako kancelársky, ako herne. Snímač má veľký rozsah nastavenia citlivosti, spínače sú kvalitné a oneskorenie skutočne nízke. V úspornom režime však myš zvládne až 18 mesiacov prevádzky a podporuje Bluetooth.

Program výrobcu ponúka všetko, čo je potrebné. Oproti iným herným softvérom je prehľadný, jednoduchý, zároveň však umožní všetko, čo by ste mohli potrebovať. Pokiaľ hľadáte myš do kancelárie, ale radi si tiež zahráte, je pre vás tento model zaujímavou voľbou. Ak však pre vás hranie nie je dôležitým parametrom, skúste sa pozrieť na výrazne lacnejší model Logitech Marathon M705 s funkciou nekonečného rolovania kolieskom.

80 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Logitech G603 Lightspeed Wireless | Hodnotenie: 62,3 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým redaktorom v našej redakcii. Test bezdrôtových myší zostavil na základe svojich odborných znalostí aj rešerší. Každá myš v teste mu navyše prešla rukami a venoval jej niekoľko hodín testovania. Článkom vám priblíži, ako produkty testoval a na čo sa pri výbere všeobecne zamerať. Okrem myší sa Jakub venuje aj notebookom, tabletom či napríklad chytrým telefónom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Logitech G603 Lightspeed Wireless

Logitech G603 Lightspeed Wireless

80 € Orientačná cena