Menu

Logitech MX Anywhere 3 – Recenzie, testy a porovnania

66,6 % Celkové hodnotenie

Najlepšia na cestovanie v kategorii Bezdrôtové myši

Jednotlivá hodnocení

 • 6,4/10
  Kancelárske využitie
 • 6,9/10
  Profesionálna práca
 • 4,1/10
  Herné využitie (FPS)
 • 6,6/10
  Herné využitie (MMO)
 • 8,0/10
  Cestovanie

Klady

 • Prekvapivo dobre sedí v ruke
 • Nastaviteľné koliesko
 • Batéria vydrží dlho

Zápory

 • Vyššia cena
 • Myš veľmi nesedí vo väčšej dlani
 • Chýba priestor pre USB prijímač
90 € Orientačná cena

Základné parametre, kvalita prevedenia a batéria

Drobná, ale pre menej znalého užívateľa prekvapivo kvalitná a dobre prevedená cestovná myš. Presne tak je možné označiť model Logitech MX Anywhere 3, ktorý je treťou iteráciou najobľúbenejšej myši na cesty. Balenie je pomerne kompaktné, obsahuje však všetko dôležité. Nechýba USB prijímač, kvalitnejší káblik a niekoľko návodov. Výrobcu môžeme pochváliť, že k myši neprikladá žiadne encyklopédie a všetko dôležité uvádza na nálepke na spodnej strane myši.

Na prvý pohľad je viditeľná vysoká kvalita použitých materiálov. Tie už spočiatku pôsobia skôr ako kombinácia plastu a kovu než iba plastovej časti. Povrch hornej strany nesie matnú úpravu s pocitovo zamatovým materiálom. Na dotyk je myš veľmi príjemná a nemá žiadne leštené časti, nezbiera teda odtlačky prstov. Dĺžka dosahuje iba 100,5 milimetrov, jedná sa tak o jednu z najmenších myší v našom teste v októbri 2021. Na to, aké je zariadenie malé, sa prekvapivo dobre drží v ruke.

Unboxing a testovanie

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Logitech

60 % Logitech, 20 % Razer, 10 % Trust, 10 % Asus
Dĺžka (mm)

100,5

115,35
Šírka (mm)

65

72,00
Výška (mm)

34,4

52,49
Minimálna hmotnosť (g)

95

114,35
Maximálna hmotnosť (g)

95

120,57

Hmotnosť

Pretože toto zariadenie neumožňuje akokoľvek ovplyvniť hmotnosť, vážili sme iba jednu hodnotu. Model MX Anywhere 3 sa s hmotnosťou pohybuje na úrovni 95 gramov. To je hodnota veľmi pod priemerom, teda veľmi pozitívna, najmä na prevážanie. Aj keď je hmotnosť skutočne nízka, v ruke pôsobí myš veľmi robustne.

Kvalita prevedenia

V tomto prípade sa zďaleka nejedná o najlacnejšiu myš na trhu. S tým korešponduje aj vysoká kvalita prevedenia, ktorá je viditeľná na prvý dotyk. Vyššie popísanú matnú povrchovú úpravu dopĺňa pogumovanie po oboch stranách s hlbokou vráskavou štruktúrou. Zariadenie v ruke nijako nepreklzáva. Tlačidlá korešpondujú nielen s kvalitou prevedenia, ale aj celkovým dizajnom. Koliesko je dokonca kovové, časom sa z neho teda nebude lúpať guma ako pri konkurenčných produktoch.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kvalita prevedenia

Kvalitný plast

90 % Kvalitný plast, 10 % Lacný plast
Pogumovaný povrch

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Štruktúrovaný povrch

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Povrch plastových častí

Matný

100 % Matný

Čo kvitovať nemôžeme, je absencia prístupu do vnútorných priestorov. Pokiaľ teda budete chcieť s myšou prevážať aj USB prijímač, budete mať najskôr smolu a časom ho stratíte. Nedá sa totiž do útrob myši nijako schovať. Alternatívne môžete dokúpiť puzdro na myš, to je ale variant, ktorý väčšinu užívateľov príliš nenadchne a bez debát zväčší rozmery inak krásne kompaktnej myšky.

Batéria

Integrovaná batéria by podľa výrobcu mala poskytnúť až 70 dní prevádzky, a i keď sme myš nepodrobovali polročnému testovaniu, môžeme potvrdiť, že vydrží skutočne dlho a za celú dobu testovania ju nebolo potrebné dobíjať. Drobný LED indikátor stavu batérie sme takmer prehliadli, myš sa však pri znížení kapacity batérie naozaj pripomenie a nie je potrebné sledovať program výrobcu. Akumulátor sa taktiež veľmi rýchlo nabíja. Na spodnej strane nechýba vypínač, ktorý na cestách oceníte.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Typ batérie

Integrovaná

70 % Integrovaná, 20 % 2x AA, 10 % 1x AA
Batérie v balení

Áno

100 % Áno
Indikátor stavu batérie

Na myši

60 % Na myši, 40 % V programe
Vypínač

Áno

100 % Áno
Bezdrôtové nabíjanie

Nie

90 % Nie, 10 % Áno

Ergonómia a pripojenie

Na to, aký je tento model drobný, sa v ruke drží pomerne dobre. Neočakávajte ergonómiu vertikálnej myši, ale tvarovanie po stranách pre stabilnejší úchop nechýba. Dlaň budete mať pravdepodobne oprenú iba na chrbte tohto modelu a nie na celej ploche. Bočné tlačidlá sú dobre prístupné, predné sa ovláda bruškom palca, zadné kĺbom. Pokiaľ bočné tlačidlá ovládate radšej bruškom palca a máte väčšiu dlaň, budete musieť myš držať v končekoch prstov.

Z vyššie uvedeného popisu je zrejmé, že napriek svojmu určeniu na cesty do batôžku myslel výrobca tiež na to, aby sa užívateľovi zariadenie dobre používalo. V konkurencii väčších myší toto zariadenie ergonomicky síce pokrivkáva, ale medzi malými modelmi patrí k najlepším. Výhodou môže byť aj súmerná konštrukcia, ktorá sedí rovnako do pravej, ako aj ľavej ruky.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Držanie myši

Univerzálne

70 % Pre pravákov, 30 % Univerzálne
Ergonómia držania (1-5)

3

50 % 3, 30 % 4, 20 % 5
USB prijímač

Áno

100 % Áno
Bluetooth

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Extender prijímača

Nie

70 % Nie, 30 % Áno
Počet pripojiteľných zariadení

3

70 % 1, 30 % 3
Typ konektora na myši

USB-C

40 % USB-C, 30 % microUSB, 30 % Bez konektora
Typ konektora na počítači

USB-A

70 % USB-A, 30 % Bez konektora
Dĺžka kábla

104

156,29
Kvalita kábla

Kvalitný plastový kábel

50 % Kvalitný plastový kábel, 30 % Bez kábla, 20 % Odolný omotaný kábel

Pripojenie

Myš sa po zapnutí a prvotnom spárovaní s koncovým zariadením sama pripája prostredníctvom Bluetooth. Je možné ju však pripojiť aj cez USB prijímač, pokiaľ počítač Bluetooth napríklad nepodporuje. Obe varianty sú si ekvivalentné a v praxi sa ničím výrazne nelíšia. Nejedná sa napokon o profesionálnu hernú myš. Veľkým benefitom radu MX od Logitechu je možnosť párovania až s tromi zariadeniami.

Na Anywhere nájdete na spodnej strane tlačidlo prepínania profilu. Pokiaľ tak myš spárujete napríklad s notebookom, tabletom a napríklad televíziou, jednoduchým stlačením tlačidla môžete medzi týmito zariadeniami prepínať. Odozvu výrobca nedefinuje, ale s ohľadom na ďalšie parametre nemožno očakávať zázraky.

Tlačidlá a koliesko

Na modeli MX Anywhere 3 nájdete celkom 6 tlačidiel, pričom 4 z nich je možné programovať a prispôsobiť tak ich funkcie. Nechýba podpora gest pre Apple produkty, tu však odporúčame zakúpiť variant priamo určený pre MacOS. Tá sa nijako nelíši cenou, má iba prispôsobené funkcie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Celkový počet tlačidiel

6

8,40
Počet bočných tlačidiel

2

60 % 2, 30 % 3, 10 % 12
Počet programovateľných tlačidiel

4

7,60
Tlačidlo prepínania DPI

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Typ kolieska

S nekonečným rolovaním

60 % Mechanické, 40 % S nekonečným rolovaním
Naklápanie kolieska do strán

Nie

70 % Nie, 30 % Áno
Koliesko pod palcom

Nie

100 % Nie
3D gulička

Nie

100 % Nie
Zvuk tlačidiel

Hlasitý

60 % Hlasitý, 40 % Priemerný
Vymeniteľné spínače

Nie

90 % Nie, 10 % Áno

Zaujímavou devízou spoločnosti Logitech v divízii myší, a najmä tých kancelárskych, je magnetické prevedenie kolečka. To je možné prepínať medzi voľným pretáčaním a klasickými mechanickými zásekmi. Voľné pretáčanie oceníte najmä pri prechádzaní rozsiahlych dokumentov, tabuliek či čítaní dlhších textov. Softvér navyše umožní korigovať náročnosť pretáčania kolieska, celkový zážitok si tak presne prispôsobíte svojim potrebám. Čo nás prekvapilo, je pomerne hlasné klikanie.

Snímač a pohyb myši

Ako myš určená pre kancelárske využitie sa MX Anywhere 3 nepyšní extrémnym rozsahom citlivosti alebo vysokými hodnotami čítania (polling rate). Citlivosť je možné nastaviť v rozsahu 200 – 4 000 DPI. To môžeme označiť za úplne optimálne pre kancelárske využitie, ale horné hodnoty vyhovejú aj menej náročným hráčom. Snímač osadil výrobca laserový, čítanie pohybu po sklenenom povrchu tak nie je problém.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Pohyblivosť myši (1-10)

7

6,30
Fungovanie na skle

Áno

80 % Nie, 20 % Áno
Maximálna citlivosť (DPI)

4 000

10 500,00
Minimálna citlivosť (DPI)

200

360,00
Typ snímača

Laserový

80 % Optický, 20 % Laserový
Polling rate (max)

125

50 % 1000, 50 % 125
Maximálna rýchlosť pohybu (IPS)

30

30 % 30, 30 % 400, 10 % 650, 10 % 450, 20 % Neuvedené

Polling rate sa pohybuje na úrovni 125 Hz, respektíve 133 Hz pri pripojení cez Bluetooth. To automaticky znamená oneskorenie 8 milisekúnd medzi čítaniami. Maximálnu rýchlosť pohybu, ktorú dokáže myš bez problémov zaznamenať, výrobca definuje hodnotou 30 IPS (30 palcov za sekundu), teda cca 2,8 kilometrov za hodinu. To je hodnota, ktorú dokáže bežný hráč FPS titulov výrazne prevýšiť. Náročnejší hráči sa tak môžu stretnúť s nepresnosťou v snímaní pohybu, a teda aj mierení.

Pohyb myši

Na naklonenej rovine si viedla myš pomerne dobre. Aj keď nepatrila medzi najlepšie kĺzajúce zariadenia, vzhľadom na pomerne nízku váhu dostala známku 7/10. To v praxi znamená, že na pohyb myši po podložke nebudete potrebovať príliš sily a ruka sa tak nebude tak rýchlo unavovať. Výrobca trvanlivosť podložiek neuvádza, pri kancelárskej práci sa však s ich rýchlym opotrebením veľmi nepočíta.

Software

Logitech pripravil pre svoj kancelársky rad produktov MX špeciálny prispôsobený softvér Logitech Options, ktorý je odľahčenou verziou G Hubu určeného pre herné modely. Program je prehľadnejší, ponúka všetky možnosti, ktoré používateľ potrebuje a nastavenie trvá iba pár minút. Okrem nastavenia citlivosti či plynulosti otáčania kolieska nechýba ani Logitech Flow.

Tento zlepšovák umožní po inštalácii na všetky vaše zariadenia medzi ich obrazovkami plynule prechádzať, ako by sa jednalo iba o samostatné monitory jedného a toho istého počítača. Toto riešenie sa môže hodiť najmä v kancelárii, napríklad pri konferenciách či prezentáciách.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Program výrobcu

Pokročilý

90 % Pokročilý, 10 % Základný
Podsvietenie

Nie

70 % Nie, 30 % RGB so synchronizáciou

Názory užívateľov a odborníkov

Profesionálne zamerané redakcie sa zhodujú, že myš je komfortná najmä pre tých užívateľov, ktorí používajú úchop končekmi prstov. Slov chvály sa dočkal tento model aj s ohľadom na nízku hmotnosť a veľmi kompaktné prevedenie. Na druhú stranu je mu vytýkané zlé držanie vo väčšej dlani a absencia slotu na USB prijímač.

Pokiaľ sa zameriame na recenzie užívateľov, potom narazíme najmä na chválu smerom k dobrému tvaru so solídnou ergonómiou, ale aj využitie USB-C konektora na nabíjanie. Na druhú stranu si používatelia rovnako ako my všimli pomerne hlučné klikanie. Za nepraktické považujú aj tuhšie kliknutie kolieskom, čo musíme potvrdiť.

Klady a zápory

Veľmi nízka hmotnosť v kombinácii s kompaktnými rozmermi, perfektnou konektivitou a dlhou výdržou batérie sú predné klady tohto modelu. Oproti konkurenčným produktom sa tento model líši aj solídnou ergonómiou vo svojej triede a magnetickým kolieskom. Neštandardná u cestovných myší je tiež integrovaná batéria. Kompaktné modely sú často osadené batériami typu AAA.

Proti kúpe tohto modelu hovorí najmä vyššia obstarávacia cena. Čo rozhodne nepoteší, je absencia slotu na uchovanie USB prijímača v útrobách myši. Kompaktné prevedenie so sebou prináša samozrejme aj negatíva, a to je horšie držanie vo veľkej dlani. Úplne by sme toto negatívum ale nevyzdvihovali, jedná sa o klasické hľadanie optimálneho pomeru medzi kompaktným prevedením a dobrou ergonómiou.

Záverečné hodnotenie

Logitech MX Anywhere 3 patrí medzi najzaujímavejšie modely na trhu, teda najmä pokiaľ hľadáte zariadenie na cesty a časté prenášanie. Zaujme vysokou kvalitou prevedenia, perfektnými možnosťami konektivity, s ohľadom na rozmery aj pomerne pohodlným držaním, ale aj magnetickým kolieskom s možnosťou voľného pretáčania.

V programe výrobcu nechýba nič. Myš naopak nie je vhodná na hranie hier či profesionálnu prácu. Na tieto účely nemá dostatočne výkonný snímač ani dostatočne dobrú ergonómiu. Profesionáli by tiež určite ocenili viac tlačidiel. Zaujímavého prevedenia sa dočkal aj model Microsoft Surface Arc Mouse, ktorý je najkompaktnejším zariadením na trhu, aj keď v ostatných parametroch zaostáva.

90 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Logitech MX Anywhere 3 | Hodnotenie: 66,6 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým redaktorom v našej redakcii. Test bezdrôtových myší zostavil na základe svojich odborných znalostí aj rešerší. Každá myš v teste mu navyše prešla rukami a venoval jej niekoľko hodín testovania. Článkom vám priblíži, ako produkty testoval a na čo sa pri výbere všeobecne zamerať. Okrem myší sa Jakub venuje aj notebookom, tabletom či napríklad chytrým telefónom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Logitech MX Anywhere 3

Logitech MX Anywhere 3

90 € Orientačná cena