Menu

Recenzia a porovnanie AfterShokz Xtrainerz

Odporúčame Pri nákupe v kategórii bezdrôtových slúchadiel pre športovcov

Dátum odporúčania: September 2020

96,3 % Celkové hodnotenie
  • Plne vodotesné
  • Prenos zvuku cez kosť (uši zostávajú voľné)
  • Bez bezdrôtového pripojenia
  • Obmedzená vnútorná pamäť
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

V septembri roku 2020 boli zaujímavým variantom pre športovcov slúchadlá AfterShokz Xtrainerz určené primárne pre náročné športové využitie. Tento konkrétny model nájde vďaka stupňu izolácie IPX8 uplatnenie u plavcov a vodných športov. Slúchadlá sú mutáciou medzi bezdrôtovými slúchadlami a MP3 prehrávačom, preto sa ich dá nájsť u každého predajcu v inej kategórii. Disponujú vnútornou pamäťou o veľkosti 4 GB, do ktorej je možné nahrať cez 60 hodín hudby vo formáte MP3. Celé slúchadlá sú so silikónovou povrchovou úpravou. Frekvenčný rozsah 20 až 20 000 Hz a citlivosť 96 dB zaistí dostatočný výkon a kvalitu pre použitie pri športe. Vďaka špeciálnej technológii Bone conduction prenáša zariadenie zvuk kontaktom s lícnou kosťou bez toho, aby ste museli do ucha vkladať slúchadlo.

Parameter Tento produkt
Výrobca

AfterShokz

Prevedenie

Okolo krku

Frekvenčný rozsah (Hz)

20-20 000

Citlivosť (dB)

96

Prítlak/tlak v uchu

Žiadny

Materiál

Plast, silikón

Počet farebných variantov

4

Hmotnosť (g)

30

Hodnotenie funkcií a batérie

Slúchadlá AfterShokz nie sú bezdrôtovými slúchadlami v pravom slova zmysle, nedisponujú teda bezdrôtovým prenosom. Aj keby ním však disponovali, vodou by neprenikol. O prehrávanie hudby sa stará vnútorná pamäť. Výdrž batérie je uvedená 8 hodín na jedno nabitie, čo vzhľadom na charakter použitia viac než postačí. Ovládanie je umiestnené priamo na slúchadlách a riešené trojicou tlačidiel.

Parameter Tento produkt
Voliteľný kábel

Nie

Ovládanie na slúchadlách

Tlačidlá

Mikrofón

Nie

Prijímanie hovorov

Nie

Vodeodolnosť

IPX8

Max. výdrž batérie (hod)

8

Doba nabíjania slúchadiel (hod)

2

Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC)

Nie

Bezdrôtové nabíjanie

Nie

Hlasový asistent

Nie

Názory užívateľov a ďalších expertov

Prvým kladom, na ktorý v užívateľských recenziách narazíte, je vodeodolnosť týchto slúchadiel. Kladného hodnotenia sa dočkala aj nízka hmotnosť a absencia nutnosti mobilného telefónu či iného zdroja hudby. Slúchadlá si vďaka integrovanej pamäti vystačia sami. Užívatelia potom negatívne hodnotia nižšiu kvalitu zvuku, tá však vyplýva z použitej technológie a pod vodou je vyššia.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Predným kladom, ktorý nie je u bezdrôtových slúchadiel bežný, je vodeodolnosť konštrukcie. Slúchadlá vyhovejú pri plávaní aj potápaní, neblokujú zvukovody a sú tak pohodlné. Odpadá tiež nutnosť nosenia mobilného telefónu. Na druhú stranu reprodukcia zvuku nedosahuje rovnakých kvalít, ako bežné slúchadlá.

Záverečné zhrnutie

Plávanie a vodné športy nemali dlhšiu dobu možnosť použitia kvalitného zariadenia na počúvanie hudby. Nároky na počúvanie pod vodou sú totiž pomerne náročné. Slúchadlá AfterShokz Xtrainerz nie sú prvým vodotesným variantom na trhu, sú však podľa užívateľských recenzií jedny z mála, ktoré naozaj fungujú. Sú určené najmä pre plavcov, ale potešia aj triatlonistov a všetkých ostatných športovcov, ktorí sa dostávajú do kontaktu s vodou a zároveň pri športe radi počúvajú hudbu. Pokiaľ hľadáte slúchadlá pre športy, pri ktorých do kontaktu s vodou príliš neprídete, zaujímavým variantom sú slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ a Marshall Major III. Oboje skvele držia v ušiach a zaistia tak bezpečné počúvanie.

200 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: AfterShokz Xtrainerz | Hodnotenie: 96,3 %
Jakub Gulec je technicky zameraný redaktor. Bezdrôtové slúchadlá boli jeho prvou väčšou témou v našej redakcii. V minulosti plnil v inom tíme aj rolu zvukára a bez hudby zásadne nepracuje. V roku 2020 počúval hudbu priemerne 2,5 hodiny denne. Okrem slúchadiel sa v našej redakcii venuje aj ďalšej elektronike a elektrickému náradiu.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia AfterShokz Xtrainerz

AfterShokz Xtrainerz

200 € Orientačná cena