Menu

Recenzia a porovnanie Shokz OpenSwim

Zaujímavý variant pre športovcov v kategorii Bezdrôtové slúchadlá pre športovcov

Klady

  • Plne vodotesné
  • Prenos zvuku cez kosť (uši zostávajú voľné)

Zápory

  • Bez bezdrôtového pripojenia
  • Obmedzená vnútorná pamäť
190 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

V septembri roku 2020 boli zaujímavým variantom pre športovcov slúchadlá Shokz OpenSwim určené primárne pre náročné športové využitie. Tento konkrétny model nájde vďaka stupňu izolácie IPX8 uplatnenie u plavcov a vodných športov. Slúchadlá sú mutáciou medzi bezdrôtovými slúchadlami a MP3 prehrávačom, preto sa ich dá nájsť u každého predajcu v inej kategórii. Disponujú vnútornou pamäťou o veľkosti 4 GB, do ktorej je možné nahrať cez 60 hodín hudby vo formáte MP3. Celé slúchadlá sú so silikónovou povrchovou úpravou. Frekvenčný rozsah 20 až 20 000 Hz a citlivosť 96 dB zaistí dostatočný výkon a kvalitu pre použitie pri športe. Vďaka špeciálnej technológii Bone conduction prenáša zariadenie zvuk kontaktom s lícnou kosťou bez toho, aby ste museli do ucha vkladať slúchadlo.

Parameter Tento produkt
Výrobca

AfterShokz

Prevedenie

Okolo krku

Konštrukcia

Nerelevantné

Frekvenčný rozsah (Hz)

20-20 000

Citlivosť (dB)

96

Prítlak/tlak v uchu

Žiadny

Materiál

Plast, silikón

Materiál náušníkov

Nerelevantné

Počet farebných variantov

4

Hmotnosť (g)

30

Hodnotenie funkcií a batérie

Slúchadlá Shokz nie sú bezdrôtovými slúchadlami v pravom slova zmysle, nedisponujú teda bezdrôtovým prenosom. Aj keby ním však disponovali, vodou by neprenikol. O prehrávanie hudby sa stará vnútorná pamäť. Výdrž batérie je uvedená 8 hodín na jedno nabitie, čo vzhľadom na charakter použitia viac než postačí. Ovládanie je umiestnené priamo na slúchadlách a riešené trojicou tlačidiel.

Parameter Tento produkt
Pripojenie

Nerelevantné

Kodek

Nerelevantné

Voliteľný kábel

Nie

Ovládanie na slúchadlách

Tlačidlá

Mikrofón

Nie

Prijímanie hovorov

Nie

Vodeodolnosť

IPX8

Max. výdrž batérie (hod)

8

Doba nabíjania slúchadiel (hod)

2

Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC)

Nie

Bezdrôtové nabíjanie

Nie

Hlasový asistent

Nie

Názory užívateľov a ďalších expertov

Prvým kladom, na ktorý v užívateľských recenziách narazíte, je vodeodolnosť týchto slúchadiel. Kladného hodnotenia sa dočkala aj nízka hmotnosť a absencia nutnosti mobilného telefónu či iného zdroja hudby. Slúchadlá si vďaka integrovanej pamäti vystačia sami. Užívatelia potom negatívne hodnotia nižšiu kvalitu zvuku, tá však vyplýva z použitej technológie a pod vodou je vyššia.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Predným kladom, ktorý nie je u bezdrôtových slúchadiel bežný, je vodeodolnosť konštrukcie. Slúchadlá vyhovejú pri plávaní aj potápaní, neblokujú zvukovody a sú tak pohodlné. Odpadá tiež nutnosť nosenia mobilného telefónu. Na druhú stranu reprodukcia zvuku nedosahuje rovnakých kvalít, ako bežné slúchadlá.

Záverečné zhrnutie

Plávanie a vodné športy nemali dlhšiu dobu možnosť použitia kvalitného zariadenia na počúvanie hudby. Nároky na počúvanie pod vodou sú totiž pomerne náročné. Slúchadlá Shokz OpenSwim nie sú prvým vodotesným variantom na trhu, sú však podľa užívateľských recenzií jedny z mála, ktoré naozaj fungujú. Sú určené najmä pre plavcov, ale potešia aj triatlonistov a všetkých ostatných športovcov, ktorí sa dostávajú do kontaktu s vodou a zároveň pri športe radi počúvajú hudbu. Pokiaľ hľadáte slúchadlá pre športy, pri ktorých do kontaktu s vodou príliš neprídete, zaujímavým variantom sú slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ a Marshall Major III. Oboje skvele držia v ušiach a zaistia tak bezpečné počúvanie.

190 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Shokz OpenSwim
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraný redaktor. Bezdrôtové slúchadlá boli jeho prvou väčšou témou v našej redakcii. V minulosti plnil v inom tíme aj rolu zvukára a bez hudby zásadne nepracuje. V roku 2020 počúval hudbu priemerne 2,5 hodiny denne. Okrem slúchadiel sa v našej redakcii venuje aj ďalšej elektronike a elektrickému náradiu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Shokz OpenSwim

Shokz OpenSwim

190 € Orientačná cena