Menu

Recenzia a porovnanie Anker Soundcore Liberty 2 Pro

Pre nenáročných v kategorii Bezdrôtové slúchadlá do uší

Klady

  • Extrémna výdrž batérie
  • Výborná kvalita zvuku
  • Perfektne držia pri športe

Zápory

  • Vyššia cena
  • Uši si musia zvyknúť
  • Bez ANC
120 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Anker možno poznáte skôr ako výrobcu powerbank a zdrojov než dodávateľa slúchadiel prémiovej kvality. Aj keď z dlhodobého hľadiska nejde na slovenskom trhu o tradičného výrobcu, audiotechnika tohto výrobcu úspešne konkuruje tým najznámejším značkám. Podobne je to aj v prípade modelu Anker Soundcore Liberty 2 Pro.

Slúchadlá sme mali možnosť vyskúšať a kvalita zvuku dosahuje skutočne prémiovú kvalitu. Vďaka špecifickému dizajnu, kedy sú meniče umiestnené v jednej osi, nedochádza takmer k žiadnemu skresleniu zvuku odrazmi od vnútornej konštrukcie slúchadiel. Vo svojej cenovej hladine nemá tento model konkurenciu. Hlboké basy sú doplnené o slušne vykreslené výšky. Na ladenie profilov ekvalizéra sa podieľalo 10 producentov s ocenením Grammy.

Pomerne originálneho prevedenia sa dočkala aj konštrukcia. V balení nájdete tri veľkosti silikónových klipov, ktoré udržia slúchadlá na svojom mieste aj pri behu či inej fyzickej aktivite. Slúchadlo vložíte do ucha, zatočíte klipom do chrupavky ucha a ste pripravený na počúvanie. Spočiatku si na ne ale treba zvyknúť, prvé dni môže byť nosenie slúchadiel ľahko nepríjemné.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Anker

Prevedenie

Do uší

Konštrukcia

Štuple

Impedancia (Ω)

16

Veľkosť meniča (mm)

11

Počet meničov v 1 slúchadle

2

Prítlak/tlak v uchu

Silný

Materiál

Plast, silikón

Počet farebných variantov

2

Hmotnosť (g)

8,2

Batéria

Recenzovaný model sa pýši okrem iného aj úplne nadštandardnou výdržou batérie. Na jedno nabitie ponúka 8 hodín počúvania, s krabičkou však dosiahnete až na 32 hodín. Pokiaľ sa náhodou vybijú, postačí 10 minút v krabičke a môžete počúvať ďalšie 2 hodiny. Krabička navyše podporuje aj bezdrôtové nabíjanie. Puzdro patrí medzi rozmernejšie, vďaka oblej konštrukcii sa však do vrecka zmestí pohodlne a nijako netlačí.

Parameter Tento produkt
Max. výdrž batérie (hod)

8/32 (s puzdrom)

Doba nabíjania slúchadiel (hod)

1,5

Bezdrôtové nabíjanie

Áno

Funkcie

Výrobca, pravdepodobne s ohľadom na primárne zameranie na kvalitu zvuku a konštrukcie, nevybavil slúchadlá aktívnym potlačením okolitého hluku. To by sa v tejto cenovej hladine dalo očakávať, ale spravidla sa s týmto riešením stretnete na úkor kvality zvuku či iných parametrov. Pasívne tlmenie je na vysokej úrovni a pri počúvaní okolie skutočne nebudete počuť.

Parameter Tento produkt
Pripojenie

Bluetooth 5.0

Kodek

aptX, AAC

Voliteľný kábel

Nie

Ovládanie na slúchadlách

Tlačidlá

Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC)

Nie

Vodeodolnosť

IPX4

Pripojenie zaisťuje Bluetooth 5.0 s podporou kodekov aptX a AAC. Ide o kvalitnejšie kodeky, než je pre slúchadlá stále bohužiaľ typický kodek SBC. V praxi to znamená, že si pri kvalitnejšom zdroji zvuku vypočujete aj o niečo kvalitnejšiu hudbu. Samotné pripojenie je stabilné, funguje na pomerne dlhú vzdialenosť bez problémov, slúchadlá sú bez výpadkov signálu a párujú sa okamžite po otvorení krabičky.

Výrobca sľubuje odolnosť vode s certifikáciou IPX4, teda odolnosť proti striekajúcej vode vo všetkých smeroch. Túto odolnosť sme nechtiac vyskúšali, keď nám jedno zo slúchadiel spadlo do umývadla s pustenou vodou a fungovať neprestalo. Rozhodne však neodporúčame odolnosť skúšať zámerne. Aj keď výrobcovia odolnosť uvádzajú, nie vždy sa na ňu vzťahuje záruka.

Mikrofón

Slúchadlá sú vybavené 4 mikrofónmi, ktoré zaisťujú pomerne čistý záznam zvuku. Perfektne si vedú v menej rušnom prostredí, kde okolitý hluk odtienia. V hromadnej preprave či na inom veľmi hlučnom mieste však odtlmia aj váš hlas. Celkovo musíme kvalitu mikrofónov hodnotiť skôr ako priemer, rozhodne sa nejedná o slúchadlá, ktoré môžete označiť za headset. Dlhým stlačením tlačidla aktivujete hlasového asistenta.

Parameter Tento produkt
Mikrofón

Áno

Prijímanie hovorov

Áno

Hlasový asistent

Áno

Názory užívateľov a ďalších expertov

Experti kladne hodnotia vo svojich recenziách najmä vysokú kvalitu zvuku, rovnako ako dobre spracovaný ekvalizér. Za úplne nadštandardnú považujú výdrž batérie. Na trhu sú síce konkurenčné produkty, ktoré dokážu hrať bez nabíjania ešte o niečo dlhšie, ale len máloktorý model dosahuje až 32 hodín v kombinácii s krabičkou. Negatívom je potom samozrejme chýbajúce aktívne potlačenie okolitého hluku a priemerná kvalita hovorov.

Recenzie užívateľov sú ako vždy praktickejšie. Spravidla je slúchadlám vyčítané jemné šumenie na pozadí. To však z našej skúsenosti existuje iba v čase, keď je hudba vypnutá a slúchadlá nemajú čo prehrávať. Recenzenti tiež potvrdzujú, že si museli na tvar väčších špuntov chvíľu zvykať. Odmenu však vidia vo vysokej kvalite zvuku a dlhej výdrži batérie. Chvála mieri aj k možnosti využitia iba jedného slúchadla, na čo by sme skoro zabudli.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Slúchadlá ponúkajú vo svojej cenovej hladine nadpriemerne kvalitný zvuk v kombinácii s pevnou a stabilnou konštrukciou, ktorá vás nesklame ani pri športe. Liberty Pro 2 skrátka v uchu držia ako prilepené a vytrepať ich je naozaj náročná úloha. Softvér výrobcu umožňuje korekciu nerovnomernosti medzi oboma ušami, vlastný ekvalizér, ale aj preddefinované nastavenia ladené 10 držiteľmi ocenenia Grammy.

Štuple majú trochu netradičný tvar a aby držali, musia v uchu dosadať tesne. Ich nosenie môže byť najmä v prvých dňoch trochu nepohodlné, ale ucho si po chvíli zvykne. Za uvedenú cenu by sme očakávali aktívne potlačenie hluku. Slúchadlá síce okolie pasívne izolujú solídne, ale dokonalý zážitok v tomto ohľade neponúkajú. Mikrofóny potom dosahujú pri hovore skôr priemerný výsledok.

Záverečné zhrnutie

Anker Soundcore Liberty 2 Pro ponúkajú perfektný pomer ceny a dodaných funkcií. Slúchadlám síce chýba aktívne potlačenie okolitého hluku, ale pasívne vás uzavrú do vlastného sveta a naplnia vaše uši až prekvapivo kvalitným zvukom. Zvuk je čistý, na odladení ekvalizéra sa podieľalo 10 výhercov ceny Grammy z radov hudobných producentov. Kvalitu zvuku má na svedomí zaujímavé osadenie meničov v jednej osi, kedy zvukové vlny z väčšieho ten menší „obtekajú“ a nedochádza k disharmónii.

So svojou 32 hodinovou výdržou, pokiaľ započítame priebežne dobíjanie v krabičke, sa radia medzi najväčších vytrvalcov na trhu. Zaujímavé prevedenie so silikónovým klipom je vhodné aj pre šport. Slúchadlá držia v ušiach naozaj pevne a stabilne, je nepravdepodobné, že ich vytratíte. Pokiaľ ale hľadáte slúchadlá prémiovej kvality, ktoré ponúknu ANC aj neutrálnejší zvuk a kvalitnejšie výšky, zamerajte sa na drahšie Apple AirPods Pro MWP22ZM/A.

120 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Anker Soundcore Liberty 2 Pro
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraný redaktor. Bezdrôtové slúchadlá boli jeho prvou väčšou témou v našej redakcii. V minulosti plnil v inom tíme aj rolu zvukára a bez hudby zásadne nepracuje. V roku 2020 počúval hudbu priemerne 2,5 hodiny denne. Okrem slúchadiel sa v našej redakcii venuje aj ďalšej elektronike a elektrickému náradiu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Anker Soundcore Liberty 2 Pro

Anker Soundcore Liberty 2 Pro

120 € Orientačná cena