Menu

Recenzia a porovnanie Apple AirPods Pro MWP22ZM/A

95,5 % Celkové hodnotenie

Najlepší produkt v kategorii Bezdrôtové slúchadlá do uší

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Aktívne potlačenie hluku
  • Kompaktné puzdro

Zápory

  • Vysoká cena
  • Iba jedna farba
  • Hlasitosť nie je možné nastaviť priamo na slúchadle
220 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Slúchadlá AirPods Pro sa stali v posledných rokoch synonymom pre bezdrôtové štupľové slúchadlá. Hodnotenie užívateľov 97 % a umiestnenie ako 2. TOP produkt v danej kategórii na Heureke, ktoré mali tieto slúchadlá v čase písania článku (september 2020), nenechá na pochybách, že sa jedná o precízne robené a užívateľsky príjemné slúchadlá s kvalitným podaním zvuku. Plastová konštrukcia je medzi True Wireless slúchadlami bežnou záležitosťou, nie je tomu inak ani v prípade tohto produktu spoločnosti Apple.

Presné charakteristiky meničov výrobca neuvádza, ale podľa testov portálu RTINGS.com je ich zvuk veľmi kvalitný a vyrovnaný vo všetkých polohách. Jediné slabšie miesto sú hlboké basy, ktoré však zvládajú bezchybne iba tie najdrahšie štupľové slúchadlá. K slúchadlám sú dodávané 3 veľkosti špuntov, nabíjacie puzdro a kábel.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Apple

Prevedenie

Do uší

Konštrukcia

Uzavretá

Počet meničov v 1 slúchadle

1

Prítlak/tlak v uchu

Príjemný

Materiál

Plast

Počet farebných variantov

1

Hmotnosť (g)

5,4

Hodnotenie funkcií a batérie

V porovnaní so slúchadlami v podobnej cenovej kategórii je výdrž batérie slúchadiel priemerná. Vďaka funkcii rýchleho nabíjania ale nie je výdrž veľký problém. Dopĺňanie energie prebieha bezdrôtovo, je možné teda využiť bezdrôtovú nabíjačku. Puzdro je tiež možné pripojiť k zdroju prúdu priloženým káblom Lightning. Veľkosť puzdra je natoľko kompaktná, že by mala byť inšpiráciou pre ostatných výrobcov. Recenzenti si pochvaľujú dobre fungujúce aktívne tlmenie vonkajšieho hluku. To zaistí, že vás pri počúvaní nebude nič rušiť. O pripojenie sa stará technológia Bluetooth 5.0 s lepšou stabilitou a vysokými prenosovými rýchlosťami. Kodek AAC, ktorým sú vybavené všetky zariadenia Apple, poskytne dobrú kvalitu pre bežné počúvanie.

Integrovaný mikrofón s filtrom rušivých vonkajších vplyvov dovoľuje podľa testov solídnu kvalitu hovoru. Ovládanie je zaistené tlakovým snímačom na slúchadlách a umožní ľahké ovládanie hudby a organizáciu hovorov. Slúchadlá majú stupeň ochrany IPX4, ktorá zaručí odolnosť proti potu a striekajúcej vode (napríklad pri daždi), ale nie sú vodotesné.

Parameter Tento produkt
Pripojenie

Bluetooth 5.0

Kodek

AAC

Voliteľný kábel

Nie

Ovládanie na slúchadlách

Tlakové

Mikrofón

Áno

Prijímanie hovorov

Áno

Vodeodolnosť

IPX4

Max. výdrž batérie (hod)

4,5/24 (s puzdrom)

Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC)

Áno

Bezdrôtové nabíjanie

Áno

Hlasový asistent

Áno

Názory používateľov a ďalších expertov

Apple AirPods PRO MWP22ZM/A patria u používateľov medzi vôbec najobľúbenejšie bezdrôtové slúchadlá s konštrukciou do uší (typ TWS). Vo svojich recenziách užívatelia chvália hlavne vysokú kvalitu zvuku, ale aj až prekvapivo dobre fungujúce ANC (aktívne potlačenie okolitého hluku). Medzi časté klady patrí aj pohodlie pri nosení či kvalita prevedenia. Negatívne je naopak hodnotená vysoká cena.

Experti vo svojich hodnoteniach potvrdzujú dobré tlmenie okolitého hluku a vylepšenú ergonómiu, teda aj pohodlie pri nosení. Opomenúť nemožno tiež časté zmienky o vysokej kvalite mikrofónu. Naproti tomu nie sú slúchadlá práve lacné a napájanie krabičky pomocou kábla lightning je trochu nepochopiteľné.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnými kladmi tohto modelu je dobre fungujúce aktívne potlačenie hluku, kompaktné puzdro, ale aj solídna kvalita zvuku. Prekvapí aj veľmi nízka hmotnosť. Na druhú stranu je cena Apple AirPods Pro veľmi vysoká a pokiaľ sa rozhliadate po kvalitnejšom zvuku, pravdepodobne narazíte na lepšie varianty v rovnakej cenovej hladine. Tieto slúchadlá sa vyznačujú dobre najmä, ak ich hodnotíme ako celok. Žiadny parameter sa nedočkal kompromisu.

Záverečné zhrnutie

Slúchadlá Apple AirPods Pro ponúkajú najvyrovnanejší výkon zo všetkých finančne dostupných variantov dostupných pre širokú verejnosť. Na trhu síce nájdete štupľové slúchadlá s kvalitnejším podaním hudby, bude im ale chýbať napríklad funkcia aktívneho potlačenia hluku, nebudú mať použiteľnú kvalitu mikrofónu alebo im bude chýbať iná z funkcií. Najväčšou prednosťou týchto slúchadiel je teda ich univerzálnosť.

Aktívne potlačenie okolitého hluku a pomerne kvalitne zvládnutý mikrofón ich robí vhodnými ako na ulici, tak do kancelárie. Určené sú najmä používateľom telefónov spoločnosti Apple, s ktorými budú fungovať najlepšie. Ak by ste chceli vyberať medzi produktmi iných výrobcov a hľadali slúchadlá na šport, pozrite sa napríklad na Samsung Galaxy Buds+, ktoré nielenže skvele hrajú, ale podľa hodnotenia užívateľov dobre držia v ušiach.

220 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Apple AirPods Pro MWP22ZM/A | Hodnotenie: 95,5 %
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraný redaktor. Bezdrôtové slúchadlá boli jeho prvou väčšou témou v našej redakcii. V minulosti plnil v inom tíme aj rolu zvukára a bez hudby zásadne nepracuje. V roku 2020 počúval hudbu priemerne 2,5 hodiny denne. Okrem slúchadiel sa v našej redakcii venuje aj ďalšej elektronike a elektrickému náradiu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Apple AirPods Pro MWP22ZM/A

Apple AirPods Pro MWP22ZM/A

220 € Orientačná cena