Menu

Recenzia a porovnanie Bose QuietComfort Earbuds II

95,1 % Celkové hodnotenie

Vynikajúce na cesty v kategorii Bezdrôtové slúchadlá do uší

Klady

  • Najlepšie ANC na trhu
  • Neutrálny zvukový prejav
  • Najmodernejší štandard pripojenia

Zápory

  • Prestrelená cena
  • Chýba bezdrôtové nabíjanie mimo puzdro
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Bose QuietComfort Earbuds II sú už druhou generáciou vysoko kvalitných bezdrôtových slúchadiel do uší určených na cesty. K tomu ich nepredurčuje ani tak ich výborná kvalita zvuku s veľmi neutrálnym prejavom, ako skôr celý rad ďalších parametrov. Ostatne značka Bose je pre kvalitu svojej audiotechniky svetoznáma.

Tvarovo nie sú slúchadlá nijako zvlášť zaujímavé – konštrukciu tvorí rovnako ako u konkurencie plast, do uší sa vkladajú s gumovými štupľami. Tým je zaručené, že zvuk pôjde primárne do zvukovodu a nie do okolia. Podľa zahraničných testov sa darilo predchádzajúcej generácii týchto slúchadiel perfektne tlmiť zvuk od prehrávania. Rovnako tak je to pri tomto modeli. Okolie skrátka nebude počuť to, čo práve počúvate.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Bose

Prevedenie

Do uší

Konštrukcia

Uzavretá

Prítlak/tlak v uchu

Tesnejší

Materiál

Plast, Silikón

Počet farebných variantov

2

Hmotnosť (g)

6,2

Batéria

Po stránke batérie sa nedočkáte ničoho veľmi prekvapivého. Slúchadlá vydržia nabité samostatne po dobu 6 hodín (v závislosti na hlasitosti počúvania), s dopomocou nabíjacieho puzdra dohromady až 24 hodín. Počas 20 minút nabíjania v krabičke získate rovné dve hodiny počúvania. Je ale škoda, že slúchadlá nepodporujú bezdrôtové nabíjanie, puzdro tak pri sebe budete musieť nosiť.

Funkcie

Bezdrôtové slúchadlá Bose QuietComfort Earbuds II síce reprodukujú zvuk v skutočne vysokej kvalite, to sa ale napokon od ich cenovej hladiny dá očakávať. Čo je však vysoko nadštandardné, je aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC). Spoločnosť Bose túto technológiu napokon vynašla, nie je teda divu, že ju má zvládnutú najlepšie. Režim prestupu okolitých zvukov je čistý, a to natoľko, že sa od zvuku okolia bez slúchadiel veľmi nelíši. Slúchadlá sa tak perfektne hodia na cestovanie, lietanie lietadlom či do hlučnej kancelárie.

Výrobca vybavil slúchadlá najmodernejším štandardom bezdrôtovej konektivity, ktorý bol v októbri 2022 k dispozícii – teda technológiou Bluetooth 5.3. Tá zaisťuje to najstabilnejšie pripojenie na trhu. Slúchadlá podporujú kodeky SBC a AAC, čo na účely prehrávania z väčšiny streamovacích služieb (napr. Spotify) bohato stačí. Nechýbajú obľúbené funkcie ako hlasový asistent alebo ovládanie dotykom.

Po konštrukčnej stránke sľubuje výrobca vodeodolnosť s certifikáciou IPX4. To znamená, že sú slúchadlá odolné voči striekajúcej vode, alias dažďu. To ale neznamená, že by boli slúchadlá vodotesné.

Mikrofón

Každé zo slúchadiel je vybavené 4 mikrofónmi, ktoré ale primárne slúžia na dobré fungovanie aktívneho potlačenia okolitého hluku (ANC). Podľa zahraničných recenzií si ale tieto slúchadlá dobre poradia aj s telefónnymi hovormi, pri ktorých konaní poskytujú pomerne čistý záznam zvuku. V tomto ohľade ale existujú na trhu lepšie varianty, napríklad Apple AirPods Pro.

Parameter Tento produkt
Pripojenie

Bluetooth 5.3

Kodek

SBC, AAC

Voliteľný kábel

Nie

Ovládanie na slúchadlách

Poklepom

Mikrofón

Áno

Prijímanie hovorov

Áno

Vodeodolnosť

IPX4

Max. výdrž batérie (hod)

6/24 (s puzdrom)

Doba nabíjania slúchadiel (hod)

1

Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC)

Áno

Bezdrôtové nabíjanie

Nie

Hlasový asistent

Áno

Názory užívateľov a ďalších expertov

V čase písania tejto recenzie (október 2022) boli slúchadlá na trhu novinkou, nie je preto divu, že nebolo možné dohľadať dostatok užívateľských recenzií. Zamerali sme sa preto skôr na hodnotenie odborníkov.

Tí vyzdvihujú najmä perfektné zapracovanie ANC (aktívneho potlačenia okolitého hluku), ktoré funguje úplne nadštandardne. Chvália tiež neutrálne podanie zvuku a dobré usadenie slúchadiel vo zvukovode. Výčitky pritom smerujú skôr len k vysokej obstarávacej cene a nižšej kvalite mikrofónu v porovnaní s konkurenciou.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

My považujeme za najväčší prínos týchto slúchadiel ich bravúrne prepracovanú technológiu aktívneho potlačenia hluku. Tá vás nenechá na holičkách na rušnej ulici, v kancelárii ani v lietadle. Je ale dôležité spomenúť, že ANC pri slúchadlách do uší nikdy nebude fungovať tak dobre ako pri slúchadlách cez hlavu. Pasívna izolácia zvukovodu totiž robí svoje. Výborná je tiež kvalita zvuku, ktorý nie je nijako zvlášť prifarbený a má skôr neutrálne poňatie.

Bohužiaľ sa dočkali tieto slúchadlá až prekvapivo vysokej cenovky, nie sú teda pre každého. Je škoda, že nemajú o niečo vyššiu kvalitu záznamu zvuku cez mikrofóny. To je v značnej miere spôsobené ich tvarom, nemožno to preto výrobcovi príliš vyčítať. Slúchadlá umiestňované priamo do zvukovodu bez tyčiniek, ktoré by z ucha trčali, musia mať mikrofóny otočené smerom od hlavy. O niečo nižšia kvalita hovoru je teda daňou za stabilnejšiu pozíciu v uchu, ktorá je dôležitá pri športe.

Porovnanie s alternatívami

Zaujímavou alternatívou tohto modelu sú slúchadlá Apple AirPods Pro. Tie ponúknu o hodinu a pol kratšiu výdrž batérie v slúchadlách. Konštrukčne sú riešené dosť odlišne, ich ovládanie teda prebieha ikonickými tyčinkami trčiacimi z uší.

Veľkou výhodou Apple AirPods Pro je ale kvalita telefónnych hovorov. V tomto ohľade sú AirPody jednotkou na trhu. Kvalitou zvuku a ANC ich ale Bose QuietComfort Earbuds II predbehne. Možno ich navyše pripojiť ku každému telefónu, bez ohľadu na to, či ide o iPhone, alebo nie.

Záverečné zhrnutie

Slúchadlá Bose QuietComfort Earbuds II ako druhá generácia veľmi podareného produktu prináša niekoľko vylepšení. Už tak dobré potlačenie okolitého hluku sa dočkalo ďalšieho pokroku a bez preháňania možno recenzovaný model označiť v tomto ohľade za najlepší na trhu. Ak hľadáte slúchadlá s neutrálnym prejavom na cesty, šport či do lietadla, slúchadlá QuietComfort splnia všetky vaše očakávania.

Ak vám ale ide iba o vysokú kvalitu zvuku a dobrú stabilitu v uchu a aktívne potlačenie okolitého hluku nevyžadujete, môžeme vám odporučiť podstatne lacnejšie Anker Soundcore Liberty 2 Pro.

300 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Bose QuietComfort Earbuds II | Hodnotenie: 95,1 %
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraný redaktor. Bezdrôtové slúchadlá boli jeho prvou väčšou témou v našej redakcii. V minulosti plnil v inom tíme aj rolu zvukára a bez hudby zásadne nepracuje. V roku 2020 počúval hudbu priemerne 2,5 hodiny denne. Okrem slúchadiel sa v našej redakcii venuje aj ďalšej elektronike a elektrickému náradiu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bose QuietComfort Earbuds II

Bose QuietComfort Earbuds II

300 € Orientačná cena