Menu

Recenzia a porovnanie Marshall Major III Bluetooth

Klady

  • Skvelé basy v kategórii
  • Mikrofón
  • Kompletné ovládanie jedným tlačidlom

Zápory

  • Pri dlhšom počúvaní môžu tlačiť
  • Nižšia kvalita mikrofónu
120 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Iste ste sa s nimi už na ulici stretli. Ikonický dizajn napodobňujúci kožený poťah zosilňovačov rockových kapiel. Na ňom bielym písmom napísané Marshall. Slúchadlá Marshall Major III Bluetooth ponúkali v čase písania tohto článku (september 2020) najlepší pomer medzi cenou a výkonom. Uzavretá konštrukcia slúchadiel cez hlavu je v tejto cenovej kategórii klasickým riešením. Slúchadlá neobklopujú uši, ale dosadajú priamo na ne, útlm okolitého hluku teda nie je nijako markantný a vplyvom vyššieho prítlaku môžu slúchadlá pri dlhšom počúvaní trochu tlačiť. To potvrdzujú napokon užívateľské recenzie aj osobná skúsenosť redaktora.

Náušníky z umelej kože v spojení so 40 mm veľkými meničmi doručia k vašim ušným bubienkom silné basy. Prejav je podľa merania RTINGS.com trochu slabší vo vyšších frekvenciách, preto sa hodia skôr na konvenčnú hudbu typu rock, pop, či rap a menej už na počúvanie vážnej hudby. Naopak basy si v meraniach viedli veľmi dobre. Hlasitosť slúchadiel je dostatočná aj pre veľmi hlasné počúvanie a frekvenčný rozsah pokryje väčšinu pásma počuteľných zvukov. Súčasťou je mikrofón umiestnený v konštrukcii mušlí umožňujúci prostredníctvom slúchadiel telefonovať.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Marshall

Prevedenie

Na uši

Konštrukcia

Uzavretá

Frekvenčný rozsah (Hz)

20-20 000

Citlivosť (dB)

97

Impedancia (Ω)

32

Veľkosť meniča (mm)

40

Počet meničov v 1 slúchadle

1

Prítlak/tlak v uchu

Silný

Materiál

Kov, plast, umelá koža

Materiál náušníkov

Umelá koža

Počet farebných variantov

3

Hmotnosť (g)

178

Hodnotenie funkcií a batérie

Prenos do slúchadiel je zaistený technológiou Bluetooth 5.0 umožňujúcou rýchly a stabilný prenos signálu. O preklad prichádzajúcich rádiových vĺn na hudbu sa stará kodek aptX, ktorý umožňuje kvalitnejšie počúvanie než základný kodek SBC. Výrobca uvádza výdrž batérie 30 hodín pri kontinuálnom počúvaní na 50% výkonu. S touto výdržou sa zariadenie radí medzi tie slúchadlá, u ktorých už nevnímate, že ich musíte nabíjať. Plnú kapacitu batérie by mali slúchadlá dosiahnuť po 3 hodinách pripojenia k nabíjačke. V prípade, že sa vám slúchadlá predsa len vybijú, je súčasťou balenia klasický kábel jack 3,5 mm. Ten okrem prepojenia s telefónom dovoľuje aj zaujímavú funkciu zdieľania hudby. Pokiaľ máte tieto slúchadlá pripojené cez Bluetooth a chcete sa o hudobný zážitok podeliť s blízkou osobou, stačí vaše slúchadlá prepojiť káblom s druhými slúchadlami.

Ovládanie zariadenia je riešené pomocou jediného mechanického tlačidla na ľavej mušli. To dovoľuje meniť hlasitosť, prepínať pesničky, spúšťať a vypínať Bluetooth či slúchadlá samotné a tiež prijímať telefónne hovory.

Parameter Tento produkt
Pripojenie

Bluetooth 5.0

Kodek

aptX

Voliteľný kábel

Áno

Ovládanie na slúchadlách

Tlačidlo

Mikrofón

Áno

Prijímanie hovorov

Áno

Vodeodolnosť

Nie

Max. výdrž batérie (hod)

30

Doba nabíjania slúchadiel (hod)

3

Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC)

Nie

Bezdrôtové nabíjanie

Nie

Hlasový asistent

Nie

Naše hodnotenie a záver

Prvé, čím slúchadlá zaujmú, je ľúbivý dizajn. Nedisponujú aktívnym potlačením okolitého hluku, nehodia sa tak pre profesionálne počúvanie hudby. Prítlak slúchadiel je vyšší a užívateľské recenzie sa zhodujú, že pri dlhšom počúvaní môžu tlačiť. Zariadenie sa teda nehodí na nosenie cez okuliare. Čo je pre jedného negatívom, pre druhého je benefit, slúchadlá totiž dobre držia pri behu, čo sme tiež sami odskúšali. 

Hlasový asistent nie je k dispozícii, intuitívne ovládanie jedným tlačidlom však môžeme hodnotiť viac ako kladne. Zvukové podanie je v cenovej kategórii ľahko nadpriemerné, zaujme predovšetkým v nižších frekvenciách (hlboké basy). Aj keď sú z prevažnej časti vyrobené z plastu, konštrukcia je pomerne odolná. Špirálovo točený zvukový kábel jack 3,5 mm je opatrený pravouhlou koncovkou a kvalitným obalom a ani po rokoch užívania sa neláme. Svojimi parametrami priamo nabáda na každodenné „pouličné“ využitie. Cieľovou skupinou sú študenti, mladí aktívni ľudia a rockeri, ktorí hľadajú slúchadlá na každodenné počúvanie hudby za rozumné peniaze. Aj keď ponúkajú tieto slúchadlá kvalitné počúvanie, ak si potrpíte na odhlučnenie okolitého prostredia a ešte bezchybné zvukové podanie, pozrite sa na Sony WH-1000MX.

120 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Marshall Major III Bluetooth
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraný redaktor. Bezdrôtové slúchadlá boli jeho prvou väčšou témou v našej redakcii. V minulosti plnil v inom tíme aj rolu zvukára a bez hudby zásadne nepracuje. V roku 2020 počúval hudbu priemerne 2,5 hodiny denne. Okrem slúchadiel sa v našej redakcii venuje aj ďalšej elektronike a elektrickému náradiu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Marshall Major III Bluetooth

Marshall Major III Bluetooth

120 € Orientačná cena