Menu

Recenzia a porovnanie Marshall MID A.N.C. Bluetooth

Klady

  • Výborné basy
  • Aktívne potlačenie hluku
  • Cestovné puzdro v balení

Zápory

  • Náušníky nemožno otočiť na hrudník
  • Výdrž batérie kratšia oproti konkurencii
  • Vyššia cena
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Spoločnosť Marshall vsádza u svojich modelov slúchadiel, rovnako ako reproduktorov či komb, na vintage rockový dizajn. Imitácia kože na mušliach je tak doplnená o zlatý nápis Marshall a zlaté tlačidlo na ovládanie zariadenia. Rovnako ako ostatné modely tohto výrobcu, aj Marshall MID ANC Bluetooth vsádza skôr na hlboké a plné basy než čistotu výškových polôh.

V mušliach sa nachádzajú 40mm meniče s citlivosťou 99 dB. Slúchadlá tak budú hrať aj so solídnou hlasitosťou. Prítlak mušlí možno označiť za silnejší, podobne ako pri slúchadlách Marshall Major. Oproti nim sú však vďaka väčším a lepšie tvarovaným náušníkom pohodlnejšie. Vegánov určite poteší, že aj keď pôsobia slúchadlá rockovým dojmom, vo všetkých častiach konštrukcie sa jedná iba o kvalitnú imitáciu kože.

S hmotnosťou 208 gramov sa jedná stále o pomerne ľahký model, ktorý však neumožní otočenie mušlí na kľúčnej kosti. Pokiaľ teda práve nebudete počúvať, budete mať slúchadlá na krku ako golier. To nemusí každému vyhovovať, obzvlášť, ak máte obvod krku väčší.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Marshall

Prevedenie

Na uši

Konštrukcia

Uzavretá

Citlivosť (dB)

99

Impedancia (Ω)

32

Veľkosť meniča (mm)

40

Počet meničov v 1 slúchadle

1

Prítlak/tlak v uchu

Silný

Materiál

Kov, plast, umelá koža

Počet farebných variantov

1

Hmotnosť (g)

208

Batéria

Výrobca volil batériu s dostatočnou kapacitou, aby mohli slúchadlá ponúknuť až 30 hodín počúvania. Táto hodnota sa v praxi bude líšiť v závislosti na tom, ako hlasné počúvanie preferujete. Pokiaľ navyše zapnete funkciu aktívneho potlačenia hluku (ANC), maximálna výdrž batérie klesne na 20 hodín. Doplnenie batérie potom trvá približne 3 hodiny, čo je hodnota naskrz priemerná.

Parameter Tento produkt
Max. výdrž batérie (hod)

30

Doba nabíjania slúchadiel (hod)

3

Bezdrôtové nabíjanie

Nie

Funkcie

Pripojenie prostredníctvom Bluetooth 5.0 je stabilné a má solídny dosah. Slúchadlá na rozdiel od mnohých modernejších variantov (recenzovaný model je z roku 2018, stále však nemá svojho nástupcu) podporujú kvalitnejší kodek aptX. V balení nájdete aj vysoko kvalitný kábel Jack 3,5 mm, rovnako ako kábel určený na nabíjanie batérie. Obsluha zariadenia s využitím tlačidla na ľavej mušli je intuitívna a veľmi jednoduchá. Zaujímavým doplnkom je cestovné puzdro.

Parameter Tento produkt
Pripojenie

Bluetooth 5.0

Kodek

aptX

Voliteľný kábel

Áno

Ovládanie na slúchadlách

Tlačidlo

Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC)

Áno

Vodeodolnosť

Nie

Mikrofón

Marshall MID ANC Bluetooth sú vybavené aj mikrofónom na účely hovorov. Záznam zvuku dosahuje skôr priemernú úroveň, než že by bolo možné tieto slúchadlá označiť za headset. Tlačítkom na ľavej mušli je možné ľahko prijať hovor, nemusíte teda vyťahovať mobil z vrecka. Funkciu spomíname preto, že aj keď je to trochu zarážajúce, niektoré konkurenčné slúchadlá bohužiaľ toto stále nevedia.

Parameter Tento produkt
Mikrofón

Áno

Prijímanie hovorov

Áno

Hlasový asistent

Nie

Názory užívateľov a ďalších expertov

Aby sme vám priblížili nielen náš názor, ale aj postrehy expertne zameraných redakcií, prešli sme aj ich hodnotenie. Pozitíva smerujú najčastejšie k skvele odladenému zvuku zameranému na naozaj pekné vykreslenie basov. ANC funguje solídne, aj keď okolie úplne neodtieni. Vo svojej cenovej hladine si však vedie veľmi dobre. Slúchadlá označujú za komfortné a aj keď je prítlak vyšší, tvar a prevedenie náušníkov eliminuje nepohodlie. Zvuk však nie je neutrálny.

Používatelia, ktorí si tento model zakúpili, si pochvaľujú najmä vysokú kvalitu zvuku, ale aj možnosť využitia aktívneho potlačenia okolitého hluku. Za zmienku stojí aj to, že slúchadlá držia dobre na hlave aj pri športe či inom rýchlejšom pohybe. V zime zahrievajú uši miesto čiapky. Na druhej strane sa objavujú aj hlasy označujúce prítlak za väčší ako pohodlný. Tiež tlačidlo zapínania ANC je pomerne nešťastne umiestnené a môžete ho nechtiac zapnúť.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Marshall Mid ANC sú bezdrôtové slúchadlá určené pre náročnejších užívateľov s obľubou v hlbokých a pekne vykreslených basách. S výškami to už také slávne nie je. Aj keď nie sú nijako „prekričané“, nejaké tie detaily v nich zanikajú. Aktívne potlačenie okolitého hluku nie je v tejto cenovej hladine bežným doplnkom, a tak túto funkciu nemôžeme hodnotiť inak ako kladne. Slúchadlá sú navyše vďaka možnosti skladania veľmi kompaktné a balenie obsahuje cestovný obal.

Skladacia konštrukcia tohto modelu má však aj svoje slabšie stránky. Slúchadlá je možné síce ľahko uskladniť napríklad v batohu či puzdre, bohužiaľ však nie je možné otočiť náušníky na kľúčne kosti. Nosenie slúchadiel okolo krku tak nie je práve dvakrát pohodlné a cítite sa ľahko priškrtene. Výdrž batérie je v roku 2021 aj oproti konkurenčným produktom kratšia. Na druhú stranu považujeme 20-30 hodín za výdrž vcelku solídnu.

Záverečné zhrnutie

Marshall Mid ANC Bluetooth sú modelom s prémiovým zvukom pre nadšencov do basov. Zaujímavý dizajn sa teší medzi užívateľmi veľkej obľube, a tak ste pravdepodobne už mnohokrát narazili na ulici alebo v MHD na niekoho, kto tieto slúchadlá nosil. Vďaka technológii ANC budete pri počúvaní odrezaní od okolia a vychutnáte si zvuky hudby nerušene. Pokiaľ sa však radíte medzi skutočných audiofilov, odporučíme vám skôr neutrálnejšie ladené a o kus kvalitnejšie Sony WH-1000XM4.

200 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Marshall MID A.N.C. Bluetooth
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraný redaktor. Bezdrôtové slúchadlá boli jeho prvou väčšou témou v našej redakcii. V minulosti plnil v inom tíme aj rolu zvukára a bez hudby zásadne nepracuje. V roku 2020 počúval hudbu priemerne 2,5 hodiny denne. Okrem slúchadiel sa v našej redakcii venuje aj ďalšej elektronike a elektrickému náradiu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Marshall MID A.N.C. Bluetooth

Marshall MID A.N.C. Bluetooth

200 € Orientačná cena