Menu

Recenzia a porovnanie Samsung Galaxy Buds+

87,3 % Celkové hodnotenie

Ďalší na zváženie v kategorii Bezdrôtové slúchadlá do uší

Klady

  • Bezkonkurenčne vysoká výdrž batérie
  • Skvelý zvuk
  • Dobrý mikrofón

Zápory

  • Bez aktívneho tlmenia hluku
  • Bez hlasového asistenta
  • Menšia odolnosť voči vode
110 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Bezdrôtové štupľové slúchadlá Samsung Galaxy Buds+ mali v čase písania článku (september 2020) vďaka svojej kvalite zvuku a rozumným obstarávacím nákladom výborný pomer ceny a výkonu. Presné technické parametre výrobca neuvádza, ale podľa fyzikálnych meraní odborných portálov je zvukový prejav týchto slúchadiel vysoko nadštandardný, a to aj v porovnaní s vyššími cenovými kategóriami. Potešia ako hlboké basy, tak čisté výšky. Práve vďaka kvalite zvuku si vyslúžili tieto slúchadlá v dobe písania článku užívateľské hodnotenia naprieč internetom okolo 95-98%. Používatelia si okrem iného pochvaľujú, že slúchadlá dobre držia v ušiach.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Samsung

Prevedenie

Do uší

Konštrukcia

Štuple

Počet meničov v 1 slúchadle

2

Prítlak/tlak v uchu

Príjemný

Materiál

Plast

Počet farebných variantov

3

Hmotnosť (g)

6,3

Hodnotenie funkcií a batérie

Okrem kvalitného podania zvuku je najväčším benefitom týchto slúchadiel obrovská výdrž batérie. Slúchadlá vydržia podľa výrobcu na jedno nabitie až 11 hodín prehrávania, čím umožňujú jedno z najdlhších neprerušovaných počúvaní zo všetkých slúchadiel typu True Wireless. Spoločne s dobíjacím puzdrom by potom mali poskytnúť až 22 hodín počúvania. Doba nabíjania bohužiaľ nie je uvedená. Dobíjacie puzdro je kompaktné a pohodlne sa zmestí do vrecka. 

Slúchadlá nedisponujú klasickou funkciou aktívneho potlačenia hluku, pri návrhu však obdržali funkciu Ambient Sound, ktorá nedokáže okolitý hluk odtieniť, dokáže podľa neho ale inteligentne upraviť hudbu tak, aby bol hluk menej zreteľný. O prenos signálu sa stará technológia Bluetooth 5.0 so stabilným pripojením a rýchlym dátovým prenosom. Signál prekladajú kodeky AAC, SBC a špeciálny kodek Samsung Scalable. Slúchadlá sú odolné dažďu, ale nie sú vodotesné. K dispozícii je bezdrôtové nabíjanie a funkcie hlasového asistenta. Mikrofón nechýba a tak môžete telefonovať pohodlne so smartfónom vo vrecku.

Parameter Tento produkt
Pripojenie

Bluetooth 5.0

Kodek

SBC, AAC

Voliteľný kábel

Nie

Ovládanie na slúchadlách

Poklepom

Mikrofón

Áno

Prijímanie hovorov

Áno

Vodeodolnosť

IPX2

Max. výdrž batérie (hod)

11/22 (s puzdrom)

Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC)

Nie

Bezdrôtové nabíjanie

Áno

Hlasový asistent

Áno

Naše hodnotenie a záver

Slúchadlá Galaxy Buds+ so svojim skvelým zvukovým podaním v celom rozsahu frekvencií sú skvelou voľbou pre kohokoľvek, kto si potrpí na kvalitnom prejave. Konkrétny užívateľ by sa hľadal ťažko, preto tieto slúchadlá odporúčame všetkým, ktorí chcú kompletné zariadenie s vysokou kvalitou a veľkou životnosťou batérie. Vďaka veľmi nadštandardnej výdrži batérie sa môžu hodiť aj na výlety či dlhé cesty. Funkcia Ambient Sound je síce prínosná, napriek tomu chýba aktívne potlačenie vonkajšieho hluku, slúchadlá sa teda príliš nehodia pre izoláciu od okolitého sveta. Pokiaľ patrí kvalitný mikrofón medzi jedny z dôležitých parametrov vami hľadaného zariadenia, pozrite sa na Apple AirPods Pro MWP22ZM/A, počítajte však s vyššou cenou.

110 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Samsung Galaxy Buds+ | Hodnotenie: 87,3 %
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraný redaktor. Bezdrôtové slúchadlá boli jeho prvou väčšou témou v našej redakcii. V minulosti plnil v inom tíme aj rolu zvukára a bez hudby zásadne nepracuje. V roku 2020 počúval hudbu priemerne 2,5 hodiny denne. Okrem slúchadiel sa v našej redakcii venuje aj ďalšej elektronike a elektrickému náradiu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Samsung Galaxy Buds+

Samsung Galaxy Buds+

110 € Orientačná cena