Menu

Recenzia a porovnanie TCL MTRO200BT

Odporúčame Pri nákupe v kategórii bezdrôtových slúchadiel cez hlavu

Dátum odporúčania: September 2020

70,7 % Celkové hodnotenie
  • Veľmi ľahká konštrukcia
  • Čistý zvuk
  • Mikrofón
  • Lacno pôsobiace plasty
  • SBC kodek (dostatočná kvalita pre Spotify)
35 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Bezdrôtové slúchadlá TCL MTRO200BT spadali v septembri roku 2020 do najnižšej cenovej kategórie. Je teda potrebné počítať s tým, že kvalita prevedenia zodpovedá cene. Slúchadlá sú celoplastové s konštrukciou cez hlavu. Náušníky dosadajú na uši a neobklopujú ich, okolitý hluk teda v slúchadlách bude počuteľný. Mušle sú vybavené meničmi s priemerom 32 mm a ponúkajú frekvenčný rozsah 10 až 22 000 Hz. Oceniteľná je u týchto slúchadiel kvalita hudby, ktorá je v danej cenovej kategórii podľa portálu versus.com a zahraničných užívateľských recenzií nadpriemerná.

Parameter Tento produkt
Výrobca

TCL

Prevedenie

Na uši

Konštrukcia

Uzavretá

Frekvenčný rozsah (Hz)

10-22 000

Citlivosť (dB)

102

Impedancia (Ω)

32

Veľkosť meniča (mm)

32

Počet meničov v 1 slúchadle

1

Prítlak/tlak v uchu

Príjemný

Materiál

Plast

Materiál náušníkov

Umelá koža

Počet farebných variantov

4

Hmotnosť (g)

146

Hodnotenie funkcií a batérie

Bezdrôtovosť je zaistená technológiou Bluetooth 4.2, ktorá sa síce neradí medzi tie najmodernejšie, avšak pre účely slúchadiel v najnižšej cenovej kategórii úplne vyhovie. Zariadenie je vybavené kodekom SBC, ktorý postačí na počúvanie hudby zo streamovacích služieb ako je Spotify. Výrobca uvádza výdrž batérie 20 hodín, ako pri všetkých slúchadlách sa však bude líšiť podľa hlasitosti, pri ktorej hudbu počúvate. Podľa informácií v manuáli dosiahnete plné nabitie batérie po 3 hodinách. Slúchadlá nedisponujú možnosťou pripojenia kábla, pokiaľ teda batéria vypovie svoju službu, budete ich musieť dať nabíjať. 

Na ľavom slúchadle sú umiestnené tlačidlá na ovládanie hudby a hovoru. Poteší integrovaný mikrofón, ktorý umožňuje telefonovať s mobilom vo vrecku.

Parameter Tento produkt
Pripojenie

Bluetooth 4.2

Kodek

SBC

Voliteľný kábel

Nie

Ovládanie na slúchadlách

Tlačidlá

Mikrofón

Áno

Prijímanie hovorov

Áno

Vodeodolnosť

Nie

Max. výdrž batérie (hod)

20

Doba nabíjania slúchadiel (hod)

3

Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC)

Nie

Bezdrôtové nabíjanie

Nie

Hlasový asistent

Nie

Naše hodnotenie a záver

Slúchadlá TCL MTRO200BT poslúžia ako základné zariadenie pre každodenné počúvanie hudby. Konštrukcia pôsobí lacno, ale slúchadlá tento pocit vynahradia kvalitou zvuku a výdržou batérie. Svojou cenou a parametrami sú určené nenáročným alebo menej náročným používateľom, ktorí hľadajú lacnú variantu so slušným zvukovým výstupom. Uplatnenie nájdu najmä medzi študentmi, teenagermi a pre domáce počúvanie. Slúchadlá nemajú funkciu aktívneho potlačenia okolitého hluku, a tak sa príliš nehodia do kancelárie. Ak hľadáte kvalitnejšie počúvanie, nevynechajte z vášho prieskumu trhu aj slúchadlá Marshall Major III. Tie ponúkajú lepšie zvukové podanie, výdrž batérie a možnosť pripojenia pomocou kábla.

35 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: TCL MTRO200BT | Hodnotenie: 70,7 %
Jakub Gulec je technicky zameraný redaktor. Bezdrôtové slúchadlá boli jeho prvou väčšou témou v našej redakcii. V minulosti plnil v inom tíme aj rolu zvukára a bez hudby zásadne nepracuje. V roku 2020 počúval hudbu priemerne 2,5 hodiny denne. Okrem slúchadiel sa v našej redakcii venuje aj ďalšej elektronike a elektrickému náradiu.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TCL MTRO200BT

TCL MTRO200BT

35 € Orientačná cena