Menu

Recenzia a porovnanie Xiaomi Mi AirDots Basic

72,5 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Bezdrôtové slúchadlá do uší

Klady

  • Priaznivá cena
  • Nízka hmotnosť
  • Miniatúrne puzdro

Zápory

  • Nízka výdrž batérie
  • Kvalita prevedenia zodpovedá cene
20 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Solídne zariadenia za prijateľný finančný obnos, presne také sú slúchadlá Xiaomi Mi AirDots Basic, ktoré boli zaradené do tohto výberu v septembri roku 2020. Aj napriek nízkej cene v porovnaní s konkurenčnými zariadeniami ponúkajú solídny zvukový výkon. O reprodukciu zvuku sa stará v každom slúchadle jeden menič s frekvenčným rozsahom 20 až 20 000 Hz, čím je pokrytá väčšina spektra počuteľných zvukov. Užívateľské hodnotenia sú vysoké a najčastejším pozitívom je solídna kvalita zvuku vzhľadom k cene. Negatíva sa väčšinou týkajú tichšieho počúvania a horšieho ovládania na slúchadle.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Xiaomi

Prevedenie

Do uší

Konštrukcia

Uzavretá

Frekvenčný rozsah (Hz)

20-20 000

Citlivosť (dB)

93

Počet meničov v 1 slúchadle

1

Materiál

Plast

Počet farebných variantov

1

Hmotnosť (g)

4,1

Hodnotenie funkcií a batérie

Uvádzaná výdrž slúchadiel 4 hodiny na jedno nabitie patrí medzi tie najnižšie, s priebežným dobíjaním v puzdre sa kapacita predlžuje na 12 hodín. To sú hodnoty, ktoré príliš nepotešia. Výhodou je však z toho plynúca malá hmotnosť slúchadiel i dobíjacieho puzdra. Puzdro patrí svojou veľkosťou aj medzi tie najmenšie na trhu, dobre sa teda zmestí do vrecka.

O príjem signálu sa stará technológia Bluetooth 5.0 s rýchlym a stabilným prenosom. Signál potom prekladá kodek SBC, ktorý je v tejto cenovej kategórii bežnou záležitosťou. Slúchadlám chýba funkcia aktívneho potlačenia okolitého hluku, bezdrôtového nabíjania a nie sú hodnotené ako vodotesné. V slúchadlách je integrovaný mikrofón, ktorý dovoľuje ich použitie pre telefónne hovory, ale kvalita mikrofónu bude zodpovedať cenovej kategórii a vo vetre nebude príliš použiteľný.

Parameter Tento produkt
Pripojenie

Bluetooth 5.0

Kodek

SBC

Voliteľný kábel

Nie

Ovládanie na slúchadlách

Poklepom

Mikrofón

Áno

Prijímanie hovorov

Áno

Vodeodolnosť

Nie

Max. výdrž batérie (hod)

4/12 (s puzdrom)

Aktívne potlačenie okolitého hluku (ANC)

Nie

Bezdrôtové nabíjanie

Nie

Hlasový asistent

Nie

Naše hodnotenie a záver

Slúchadlá Xiaomi Mi AirDots Basic sú základnými slúchadlami pre všetkých užívateľov, ktorí hľadajú najlacnejší variant, ktorý ale dokáže prehrávať zvuk v obstojnej kvalite. Tieto slúchadlá odporúčame ako vstup do sveta True Wireless štupľov a kôstok pre domáce počúvanie a cestovanie do školy či do práce. V hlučnom prostredí však nemusí byť ich zvuk príliš zreteľný. Pokiaľ si potrpíte na kvalitnejší zvukový prejav, skúste sa pozrieť na Samsung Galaxy Buds+, ktoré majú v čase písania článku podľa odborných recenzií najkvalitnejšie zvukové podanie vo svojej cenovej kategórii.

20 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Xiaomi Mi AirDots Basic | Hodnotenie: 72,5 %
Jakub Gulec
Jakub je technicky zameraný redaktor. Bezdrôtové slúchadlá boli jeho prvou väčšou témou v našej redakcii. V minulosti plnil v inom tíme aj rolu zvukára a bez hudby zásadne nepracuje. V roku 2020 počúval hudbu priemerne 2,5 hodiny denne. Okrem slúchadiel sa v našej redakcii venuje aj ďalšej elektronike a elektrickému náradiu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Xiaomi Mi AirDots Basic

Xiaomi Mi AirDots Basic

20 € Orientačná cena