Menu

Recenzia a test Acra GB5000

97,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz testu 2023 v kategorii Bežecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 10/10
  Hodnotenie výkonu a plochy
 • 9,6/10
  Hodnotenie funkcií a vybavenia

Klady

 • Vysoký počet programov
 • Nosnosť až 180 kg
 • Široká bežecká plocha

Zápory

 • Veľké rozmery
 • Vyššia hmotnosť
 • Priemerne dlhá plocha
1 100 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Bežecký pás Acra GB5000 je poháňaný motorom. Tento typ pohonu sme pri hodnotení pásov vo februári 2018 uprednostnili a všetky porovnávané modely ho teda majú, je totiž prívetivejší a najmä pre beh lepší. Hmotnosť 98 kg bola v čase písania tejto recenzie v porovnávacom teste najvyššia, nie je to však parameter, ktorý by bol príliš zásadný. Napriek tomu odporúčame túto hmotnosť nepodceniť, pásu radšej nájdite trvalé miesto. Pre úsporu miesta poteší fakt, že pás je možné zložiť.

 

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Acra

30 % inSPORTline, 30 % Acra, 30 % Housefit, 10 % Master
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnosť (kg)

98

93,50
Výška (cm)

138

138,60
Šírka (cm)

85

83,50
Dĺžka (cm)

191

187,00

Hodnotenie výkonu a bežeckej plochy

Šírka bežeckej plochy sa odvíja napríklad od toho, čo na páse chcete robiť. Na chôdzu stačí aj 35 cm široký pás, na beh je vhodné nájsť čo najširší variant, aby sa nestalo počas behania nešťastie v podobe šliapnutia mimo bežeckú plochu. Pri páse značky Acra sa dočkáte pásu širokého 51 cm, čo je veľmi prívetivé a pre beh ideálne. Dôležitá je tiež dĺžka bežeckej plochy, taktiež tu platí čím väčší rozmer, tým lepší. So 136 cm ale prichádzajú isté obmedzenia, najmä pre vyššie osoby, bežcom vysokým nad 180 cm by v rýchlom behu nemusela plocha dostačovať. Vďaka odpruženiu bežeckej plochy sa nemusíte báť tvrdých dopadov, ktoré nešetria kĺby.

S výkonom motora 3 HP, čo bol v čase písania tohto textu nadpriemer, sa bude pás hodiť aj pre častejšie cvičenia. Maximálny výkon však dosiahne až na 6,5 ​​HP. Vďaka tomu bude spoľahlivejšie pracovať a unesie aj väčšiu záťaž, a to až 180 kg, čo bolo v čase písania tejto recenzie výnimočné. V tabuľke pre porovnanie uvádzame aj priemernú hodnotu všetkých hodnotených modelov. S maximálnou rýchlosťou pásu 22 km/h sa nemusíte v behu nijako obmedzovať a pri maximálnom stúpaní 11 % si užijete aj beh do kopca.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šírka bežeckej plochy (cm)

51

50,30
Dĺžka bežeckej plochy (cm)

136

139,20
Výkon motora (HP)

3

40 % 2,5, 30 % 3, 20 % 3,5, 10 % 2
Nosnosť (kg)

180

50 % 150, 20 % 180, 20 % 130, 10 % 140
Maximálna rýchlosť pásu (km/h)

22

40 % 22, 40 % 18, 20 % 20
Maximálne stúpanie (%)

11

12,35
Odpruženie bežeckej plochy

Áno

100 % Áno

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Acra GB5000 ponúka 99 prednastavených programov, čo je úctyhodné a z tejto širokej škály si vyberie každý. Disponuje aj HRC programom, ktorý zvolí optimálne tempo podľa vašej tepovej frekvencie. A keby náhodou niekomu chýbali nejaké drobnosti, môže si nastaviť svoj vlastný program. Tento model si v kategórii funkcií a vybavenia vedie skvele aj v prípade ďalších prvkov. Popri typickej bezpečnostnej poistke, možnosti merania tepovej frekvencie a ubehnutej vzdialenosti má pás audio systém. Vďaka technológii vyrovnania nerovností bude pás stabilný a s pomocou koliesok sa bude ľahšie premiestňovať.

Ovládání pásu

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

99

54,30
HRC program

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno
Meranie ubehnutej vzdialenosti

Áno

100 % Áno
Audio systém

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Vyrovnanie nerovností

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Kolieska

Áno

100 % Áno

Hodnotenie užívateľov a ďalších expertov

V niekoľkých užívateľských recenziách pásu Acra sa opakujú superlatívy. Okrem širokej škály programov si užívatelia cenia veľkú pevnosť stroja. Vďaka nej nemajú strach, že by sa konštrukcia rozpadla bez ohľadu na frekvenciu a intenzitu cvičenia. Na druhú stranu je nutné počítať s tým, že stroj zaberie pomerne dosť miesta a jeho montáž nie je taká jednoduchá, ako by niektorí používatelia dúfali.

Klady a zápory

Tento stroj určite prevažuje svojimi kladmi. Ponúkne vysoký počet programov, ktorých je aj niekoľkonásobne viac oproti konkurenčným modelom. Vysoká je aj nosnosť pásu, unesie osobu až o váhe 180 kg, s čím sa spája aj vysoký výkon motora a celková robustnosť pásu. Je síce stabilný, počítajte ale s vyššími rozmermi, a predovšetkým vysokou hmotnosťou. Benefitom je ale jeho bežecká plocha, ktorá je pomerne priestranná, vyššie osoby nad 180 cm by ale mohli mať pri rýchlom behu problém.

Naše hodnotenie a záver

Acra GB5000 je úplne ideálny bežecký pás na časté behanie, ktoré si môže vychutnať celá rodina bez ohľadu na váhu, jeho nosnosť totiž dosahuje 180 kg. Podmienky pre beh pás spĺňa v šírke aj dĺžke pásu, dopĺňa ich potom výberom z takmer sto programov vrátane HRC programu. Na páse je možné bežať až 22 km/h s možnosťou stúpania o 11 %, čo zaistí motor s maximálnym výkonom až 6,5 HP. Výbava a funkcie pásu sú stopercentné.

Odporúčame vziať do úvahy to, že pás je veľmi robustný. Zaberie pomerne dosť miesta a je tiež veľmi ťažký, hmotnosťou dosahuje takmer 100 kg, je teda vhodné pre neho nájsť trvalé miesto a to aj napriek prídavným kolieskam na prepravu. Robustná konštrukcia môže byť pre niektorých užívateľov problém, na druhú stranu si ju mnohí chvália, nemajú strach zariadenie používať často a intenzívne. Ak zháňate dobre vybavený, ale o niečo ľahší model, môžete si prečítať recenziu aj na Acra 05-GB4600.

1 100 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Acra GB5000 | Hodnotenie: 97,0 %
Karolína Šerá
Karolína sa témam venuje vždy do hĺbky. Ani pri bežeckých pásoch nemá problém s porozumením dôležitým parametrom týchto strojov, pretože beh nielen na páse patrí medzi jej koníčky. Preto vie, aký je dôležitý výkon motora alebo ako vlastnosti bežeckej plochy ovplyvňujú samotný pohyb. Okrem toho tiež pravidelne sleduje trh a tvrdí, že žiadny produkt nie je zlý, ale vždy sa hodí pre iného, ​​špecifického používateľa. Okrem bežeckých pásov stojí aj za témami ako sú rotopedy, proteíny či fitness hodinky, ale aj za inými, nešportovými sekciami.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Acra GB5000

Acra GB5000

1 100 € Orientačná cena