Menu

Recenzia a test inSPORTline Gilavar

95,7 % Celkové hodnotenie

Top 3 v kategorii Bežecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 9,7/10
  Hodnotenie výkonu a plochy
 • 10,0/10
  Hodnotenie funkcií a vybavenia

Klady

 • Výber z viac ako stovky programov
 • Vysoká nosnosť
 • Výkonný

Zápory

 • Vysoká cena
 • Veľké rozmery
 • Ťažký
1 200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Bežecký pás inSPORTline s motorovým pohonom patril v čase písania tejto recenzie (február 2018) k najťažším modelom a nebude sa teda hodiť k častému presúvaniu. Pozornosť odporúčame venovať aj rozmerom zariadenia, s výškou 146 cm, šírkou 86 a najmä dĺžkou 190 cm bude potrebné nájsť dostatok miesta na umiestnenie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

inSPORTline

30 % inSPORTline, 30 % Acra, 30 % Housefit, 10 % Master
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnosť (kg)

97

93,50
Výška (cm)

146

138,60
Šírka (cm)

86

83,50
Dĺžka (cm)

190

187,00

Hodnotenie výkonu a bežeckej plochy

Dôležitejšie ako rozmery zariadenia sú ale aj ďalšie vlastnosti a schopnosti bežeckého pásu. Tento značky inSPORTline spĺňa všetky podmienky pre pohodlný a bezpečný beh so šírkou bežeckého pásu 53 cm a jeho dĺžkou 140 cm. Oba parametre patrili v čase písania tohto textu (február 2018) k najvyšším. Vďaka odpruženiu bežeckej plochy navyše pri cvičení nebudete príliš zaťažovať kĺby a navyše je vďaka tomu zariadenie schopné zniesť ťažšieho cvičiaceho, v tomto prípade až do 150 kg, čo patrí k najvyšším hodnotám v teste.

Maximálna rýchlosť pásu 22 km/h umožňuje aj veľmi rýchly beh, priemerne sú pásy schopné vyvinúť rýchlosť pásu okolo 15 km/h. So stúpaním 7% patrí pás k najmenej schopným imitovať beh a chôdzu do kopca, stále ide ale o značné sťaženie podmienok suplujúcich pravú prírodu. S výkonom motora 3,5 HP budete tiež určite spokojní, ide o nadpriemernú hodnotu a platí, že čím vyššia je, tým rýchlejšie môžete bežať.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šírka bežeckej plochy (cm)

53

50,30
Dĺžka bežeckej plochy (cm)

140

139,20
Výkon motora (HP)

3,5

40 % 2,5, 30 % 3, 20 % 3,5, 10 % 2
Nosnosť (kg)

150

50 % 150, 20 % 180, 20 % 130, 10 % 140
Maximálna rýchlosť pásu (km/h)

22

40 % 22, 40 % 18, 20 % 20
Maximálne stúpanie (%)

7

12,35
Odpruženie bežeckej plochy

Áno

100 % Áno

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Z funkcií, ktoré sme sa rozhodli pri bežeckých pásoch hodnotiť, má inSPORTline Gilavar všetky, dokonca čo sa počtu programov týka, išlo v čase písania tejto recenzie o úplnú špičku. So 103 programami si môžete beh aj chôdzu maximálne prispôsobiť. Okrem obvyklej bezpečnostnej poistky, čidla na meranie tepovej frekvencie alebo schopnosti merať ubehnutú vzdialenosť je zariadenie vybavené kolieskami na jednoduchšie premiestnenie, má tiež systém na vyrovnanie nerovností podlahy a vďaka audio systému nemusíte počas cvičenia počúvať pesničky len z mobilu, ale priamo z tela pásu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

103

54,30
HRC program

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno
Meranie ubehnutej vzdialenosti

Áno

100 % Áno
Audio systém

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Vyrovnanie nerovností

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Kolieska

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Desiatky recenzií dlhodobých aj krátkodobých užívateľov sa zhodujú v tom, že je tento pás značky inSPORTline ľahko ovládateľný, má tichý motor a jeho prevedenie je celkovo veľmi podarené. Mnoho z nich oceňuje robustnú konštrukciu, ktorá unesie značnú telesnú váhu. Práve táto ťažká konštrukcia je ale často terčom negatívnych komentárov, zariadenie je ťažké na prepravu a nemožno ho rozložiť do viacerých ľahších častí, pozor si dajte teda najmä pri prvotnom sťahovaní pásu. Potom, ako sme už raz naznačili, odporúčame nechať ho na jednom mieste.

Naše hodnotenie a záver

Model inSPORTline Gilavar patrí k najťažším modelom v porovnávacom teste. Jeho robustná konštrukcia má svoje plusy aj mínusy – konštrukcia znesie značné zaťaženie do 150 kg, len tak sa nerozviklá, na druhú stranu je veľmi ťažké s ním manipulovať a zaberie dosť miesta. Odporúčame si najskôr priestor pre pás dostatočne premerať, aby ste k nemu mali aj pohodlný prístup. Inak pás dosahuje profesionálnu úroveň, a to hlavne vďaka skutočne veľkej škále programov, z ktorých si vyberie snáď naozaj každý.

Pás má veľký výkon motora, zvládne vyvinúť rýchlosť do 22 km/h. Len pri stúpaní sa pohybujú hodnoty pod priemerom všetkých modelov z porovnania, avšak aj 7% stúpania dokáže beh sťažiť. Ak zháňate lacnejší, ale stále kvalitný stroj s rovnakou nosnosťou, odporúčame Acra 05-GB4600.

1 200 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: inSPORTline Gilavar | Hodnotenie: 95,7 %
Karolína Šerá
Karolína sa témam venuje vždy do hĺbky. Ani pri bežeckých pásoch nemá problém s porozumením dôležitým parametrom týchto strojov, pretože beh nielen na páse patrí medzi jej koníčky. Preto vie, aký je dôležitý výkon motora alebo ako vlastnosti bežeckej plochy ovplyvňujú samotný pohyb. Okrem toho tiež pravidelne sleduje trh a tvrdí, že žiadny produkt nie je zlý, ale vždy sa hodí pre iného, ​​špecifického používateľa. Okrem bežeckých pásov stojí aj za témami ako sú rotopedy, proteíny či fitness hodinky, ale aj za inými, nešportovými sekciami.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia inSPORTline Gilavar

inSPORTline Gilavar

1 200 € Orientačná cena