Menu

inSPORTline inCondi T400i – Recenzie, testy a porovnania

95,7 % Celkové hodnotenie

Víťaz testu 2024 v kategorii Bežecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 7,6/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 9,7/10
  Hodnotenie výkonu a plochy
 • 10,0/10
  Hodnotenie funkcií a vybavenia

Klady

 • Veľmi vysoká nosnosť
 • Veľký počet programov
 • Výkon 3,5 HP

Zápory

 • Vysoká cena
 • Robustný stroj
2 000 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Bežecký pás inSPORTline inCondi T400i je poháňaný motorom a hodí sa na domáce používanie, a to ako na chôdzu, tak na beh. Veríme ale, že by ho mohlo využiť aj fitness centrum, ide totiž o špičkovo vybavený stroj. Váži 97 kg, čo bola v čase písania recenzie (február 2019) nadpriemerná hodnota (až o 25 kg). Vysoká hmotnosť bude nepríjemná pri sťahovaní, zaistí ale aj väčšiu stabilitu stroja. Nadpriemerné sú aj celkové rozmery stroja, ktorý na dĺžku meria 190 cm, na výšku 146 cm a na šírku 86 cm. Nebude vhodný do malých priestorov, nehodí sa ani na presúvanie, pokiaľ mu ale nájdete svoje stále miesto, v hmotnosti ani veľkosti problém nevidíme, zaistí totiž stabilitu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

inSPORTline

40 % Housefit, 20 % inSPORTline, 20 % Acra, 10 % Master, 10 % Trinfit
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnosť (kg)

97

88,00
Výška (cm)

146

137,50
Šírka (cm)

86

81,60
Dĺžka (cm)

190

183,40

Hodnotenie výkonu a bežeckej plochy

Dôležité parametre sú rozmery bežeckej plochy. V tomto prípade je pás široký 53 cm a bežecká plocha má dĺžku 140 cm. Vďaka tomu je pohodlná a bezpečná nielen pre chôdzu, ale aj beh. Dĺžka je dostatočná aj pre vyššie osoby, u ktorých je predpoklad dlhších nôh a teda aj dlhšieho kroku. Nosnosť 180 kg umožňuje používať pás aj osobám s vyššou hmotnosťou, než priemerne pásy z nášho porovnania. Tie dovoľujú totiž záťaž asi 130 kg, čo určite nie je málo, ide ale o hraničné číslo, odporúčame voliť model tak, aby bola medzi vašou hmotnosťou a nosnosťou stroja aspoň niekoľkokilogramová rezerva. Vďaka odpruženiu nie sú pri behu extrémne namáhané kĺby a beh je tak zdravší.

Výkon motora je 3,5 konských síl (HP) a ide o nadpriemernú hodnotu. Vďaka tomuto výkonu môžete na páse bežať rýchlosťou až 22 km/h, čo zodpovedá skutočne rýchlemu behu. Stúpanie s maximálnym sklonom 7 % nebolo vtedy síce najväčšie, napriek tomu určitú mieru záťaže so sebou aj tento náklon prinesie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šírka bežeckej plochy (cm)

53

48,90
Dĺžka bežeckej plochy (cm)

140

137,30
Výkon motora (HP)

3,5

40 % 2,5, 20 % 3, 20 % 3,5, 20 % 2
Nosnosť (kg)

180

142,00
Maximálna rýchlosť pásu (km/h)

22

40 % 18, 20 % 20, 20 % 22, 20 % 16
Maximálne stúpanie (%)

7

13,55
Odpruženie bežeckej plochy

Áno

100 % Áno

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Tento bežecký pás má v základnej výbave až 113 programov, a to vrátane prednastavených, osobných, ktoré si predvolíte sami, a HRC programov. Tie umožňujú reguláciu tempa podľa aktuálnej tepovej frekvencie. Okrem pulzu meria stroj aj ubehnutú vzdialenosť. Bezpečnostná poistka, ktorá je pri všetkých modeloch samozrejmosťou, vypne pás v prípade pádu a môže tak zabrániť zraneniu.

Aby takto ťažký stroj bolo možné relatívne pohodlne presunúť v prípade nutnosti, máte k dispozícii kolieska. Tí, ktorí si cvičenie radi spríjemňujú hudbou, ocenia zabudovaný audio systém. Prípadné nerovnosti na podlahe vyriešia funkcie vyrovnania nerovností a nie je nutné ho nijako podkladať, čo by bola určite nebezpečnejšia voľba, podložie by sa mohlo v priebehu cvičenia posunúť a vás by mohol náhly odlišný sklon či nestabilita stroja rozhodiť, hrozí pád a zranenie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

113

41,80
HRC program

Áno

80 % Áno, 20 % Nie
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno
Meranie ubehnutej vzdialenosti

Áno

100 % Áno
Audio systém

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Vyrovnanie nerovností

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Kolieska

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia tento pás v niekoľkých svojich recenziách ohodnotili napospol kladne. Opakovali sa výčitky k hmotnosti a veľkosti, ide o naozaj robustnejšie zariadenie, ktoré neodporúčame do malých bytov, ani na sťahovanie na poschodie. Negatívne recenzie tohto rázu ale nie sú príliš relevantné, jednoducho je potrebné vopred počítať s tým, že takmer stokilové zariadenie bude náročnejšie na prepravu a sťahovanie. Párkrát sme ale narazili aj na fakt, že stroj nemožno pozastaviť. Pokiaľ teda beháte ráno a večer, pri večernom cvičení nemožno nadviazať na to ranné. Užívateľom tiež chýba pamäť cvičenia.

Naše hodnotenie a záver

Model inSPORTline inCondi T400i je robustný stroj, ktorý však znesie aj naozaj veľkú záťaž až do 180 kg. Kvôli veľkým rozmerom a vysokej hmotnosti je vhodné umiestniť ho na jedno miesto a vyhnúť sa tak manipulácii. S týmto cvičebným strojom si určite poradia nielen začiatočníci, ale aj pokročilí bežci, a to vďaka veľmi širokej škále programov, ktorých môže byť až 113, ak sa vezmú do úvahy všetky prednastavené aj personalizované. Výkonný motor zaisťuje rýchlosť až 22 km/h. Rozmery bežeckej plochy sú dostatočné na pohodlný, ale hlavne bezpečný beh. Nevýhodou je vysoká obstarávacia cena, je ale nutné povedať, že medzi nami hodnotenými modelmi takmer nemá konkurenciu. Napriek tomu, lacnejším variantom, ktorý plní perfektne svoj účel, je napríklad Acra GB5000.

2 000 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: inSPORTline inCondi T400i | Hodnotenie: 95,7 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá má s bežeckými pásmi osobné skúsenosti. Vďaka tomu vám poradí, či radšej zvoliť bežecký pás s motorom alebo bez neho. Okrem toho sa zameria na ich hlavné rozdiely a ďalšie typy strojov. Poradí vám, aké funkcie sú pri nich kľúčové a aké parametre treba zohľadniť pri výbere. Okrem bežeckých pásov sa venovala aj sekcii cyklotrenažérov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia inSPORTline inCondi T400i

inSPORTline inCondi T400i

2 000 € Orientačná cena