Menu

Recenzia a test inSPORTline inCondi T50i

4. miesto
92,7 % Celkové hodnotenie
 • Veľká bežecká plocha
 • HRC program
 • Nosnosť 140 kg
 • Rozmerný
 • Vyššia cena
1 500 € Orientačná cena
 • 7,6/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 9,4/10
  Hodnotenie výkonu a plochy
 • 9,2/10
  Hodnotenie funkcií a vybavenia
 • 92,7 %
  Celkové
  hodnotenie

Súhrnné údaje 

inSPORTline inCondi T50i je motorový bežecký pás, ktorý je vhodný pre trénovanie ako behu, tak chôdze. Váži 81 kg, čo je v čase písania recenzie (august 2018) nadpriemerná hodnota. Tento cvičebný stroj je pomerne veľký, všetky jeho rozmery majú nadpriemernú hodnotu. Vysoký je 144 cm, na šírku meria 88 cm a na dĺžku 194 cm. Vzhľadom rozmerov a vyššej hmotnosti 81 kg nie je vhodný na častejšie presúvanie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

inSPORTline

30 % Acra, 30 % inSPORTline, 30 % Housefit, 10 % Master
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnosť (kg)

81

93,50
Výška (cm)

144

138,60
Šírka (cm)

88

83,50
Dĺžka (cm)

194

187,00

Hodnotenie výkonu a bežeckej plochy

Pre pohodlné používanie sú zásadné parametre samotnej plochy na behanie. Ako šírka, tak dĺžka nadobúdajú nadpriemernej hodnoty. Pás je široký 51 cm a dlhý 140 cm. Vďaka tomu je dostatočne veľký aj pre dlhší krok osôb vysokých zhruba do 170, maximálne 180 cm, vyšším by už nemusela plocha dostačovať. Šírka zase zaručuje bezpečnosť bez nutnosti obmedzovania sa. Nadpriemerná je aj hodnota nosnosti. Tá je 140 kg a umožňuje tak beh aj hmotnejším osobám.

Rovnako ako ostatné modely v teste, má aj tento pás odpruženú bežeckú plochu. To zaručuje nižšie zaťažovanie kĺbov, ako je tomu pri pevnom podklade. Beh je tak zdravší. Vďaka sile motora 2,5 konských síl je možné na páse behať skutočne rýchlo, až 20 km/h. Na simuláciu terénu slúži elektronicky ovládateľné nakláňanie bežeckej plochy. Sklon môžete nastaviť až na úroveň 11 %.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šírka bežeckej plochy (cm)

51

50,30
Dĺžka bežeckej plochy (cm)

140

139,20
Výkon motora (HP)

2,5

2,80
Nosnosť (kg)

140

151,00
Maximálna rýchlosť pásu (km/h)

20

20,00
Maximálne stúpanie (%)

11

12,35
Odpruženie bežeckej plochy

Áno

100 % Áno

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Základnú programovú výbavu tvorí 30 možností, z ktorých si používateľ môže zvoliť. Pás je vybavený aj HRC programom, ktorý po pripojení hrudného pásu dokáže regulovať tempo podľa srdcového tepu. Samozrejmou súčasťou je aj počítač, ktorý meria nielen ubehnutú vzdialenosť, ale aj tepovú frekvenciu. Bezpečnosť zaisťuje poistka, ktorá v prípade vášho pádu pás vypne a zabráni tak prípadným ďalším zraneniam.

Manipuláciu so strojom uľahčujú kolieska, vďaka ktorým môžete pás jednoduchšie presúvať. Pokiaľ pri cvičení radi počúvate hudbu či audio knihy, určite oceníte zabudovaný audio systém. Ak nemáte doma úplne rovnú podlahu, nemusíte sa báť prístroj umiestniť kamkoľvek. Má totiž systém vyrovnania nerovností, vďaka ktorým dobre sedí na akomkoľvek povrchu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

30

54,30
HRC program

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno
Meranie ubehnutej vzdialenosti

Áno

100 % Áno
Audio systém

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Vyrovnanie nerovností

Áno

70 % Áno, 30 % Nie
Kolieska

Áno

100 % Áno

Hodnotenie ďalších užívateľov

Užívatelia tento pás v internetových recenziách hodnotia celkovo pozitívne. Chvália tichú prevádzku, dobré odpruženie a jednoduché ovládanie. Niektorí sa však zmieňujú o mierne nekvalitných plastoch, ktoré ale po vypodložení nevŕzgajú. Užívatelia sa zhodujú, že najväčšou nevýhodou je okamžité vymazanie informácií na displeji po skončení behu a absencia funkcie pauza.

Naše hodnotenie a záver

Bežecký pás inSPORTline inCondi T50i je vhodný aj pre vyšších bežcov. Má totiž bežeckú plochu dlhú 140 cm. Využívať ho môžu aj osoby s vyššou hmotnosťou, a to až 140 kg. Jeho veľké rozmery a vysoká hmotnosť ho predurčuje skôr na umiestnenie na stálom mieste, než častej manipulácii. Motor s výkonom 2,5 konských síl umožňuje bežať rýchlosťou až 20 km/h. Výhodou je aj funkcia vyrovnania nerovností. Nevýhodou je vyššia obstarávacia cena a pre niekoho aj menšie množstvo predvolených programov. Ďalším obdobným prístrojom, ktorý by vás mohol zaujať, je Acra 05-GB4600.

1 500 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: inSPORTline inCondi T50i | Hodnotenie: 92,7 %
Karolína Šerá sa témam venuje vždy do hĺbky. Ani pri bežeckých pásoch nemá problém s porozumením dôležitým parametrom týchto strojov, pretože beh nielen na páse patrí medzi jej koníčky. Preto vie, aký je dôležitý výkon motora alebo ako vlastnosti bežeckej plochy ovplyvňujú samotný pohyb. Okrem toho tiež pravidelne sleduje trh a tvrdí, že žiadny produkt nie je zlý, ale vždy sa hodí pre iného, ​​špecifického používateľa. Okrem bežeckých pásov stojí aj za témami ako sú rotopedy, proteíny či fitness hodinky, ale aj za inými, nešportovými sekciami.

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Ďalšie recenzie

Recenzia inSPORTline inCondi T50i

inSPORTline inCondi T50i

4. miesto  v porovnaní
1 500 € Orientačná cena