Menu

Recenzia a test Bissell 1558N SpotClean Professional

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Dostupný variant v kategorii Čističe kobercov

Klady

  • Veľmi solídny výkon
  • Kompaktné rozmery
  • Nízka hmotnosť
  • Jednoduché používanie
  • Nenáročné čistenie

Zápory

  • Kratšie hadice
  • Vyššia hlučnosť
190 € Orientačná cena

SpotClean Professional patrí medzi najlepšie produkty od najväčšieho výrobcu produktov starostlivosti o podlahu, americkej spoločnosti Bissell. Zaujme nielen svojou priaznivou cenou, ale aj širokými možnosťami využitia, na čom sa podieľajú mnohé jeho zaujímavé vlastnosti.

Základné charakteristiky

Bissell 1558N SpotClean Professional síce nie je najvýkonnejším čističom kobercov na trhu, ale v danej cenovej kategórii sa jedná o dosť výkonné zariadenie. Využiť ho možno nielen pri čistení kobercov a čalúnení, ale napríklad aj automobilových interiérov. Na tom sa podieľajú kompaktné rozmery a nízka hmotnosť (len 5,8 kg), čo veľmi uľahčuje manipuláciu. V tomto ohľade však musíme predsa len vytknúť absenciu koliesok, ktoré trochu zamrzia.

Daný čistič kobercov poteší aj špecializovanou kefovou hubicou, ktorá pomáha odstrániť aj odolnú špinu a škvrny. Musíme však doplniť, že sa jedná o zariadenie vhodné skôr na menšie plochy, a to kvôli objemu nádoby na čistú a špinavú vodu (2,9/3,5 l) aj kratšej hadici. Pokiaľ však hľadáte náčinie ideálne práve do takých priestorov, jedná sa o jedno z najlepších možných riešení. Ak vám teda nebude vadiť trochu vyššia hlučnosť, ktorá činí 84 dB.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Bissell 1558N SpotClean Professional patrí medzi najlepšie hodnotené čističe kobercov medzi samotnými užívateľmi. Tí oceňujú jeho kompaktné rozmery a nízku hmotnosť, vďaka čomu sa podľa skúseností ľahko používa, a navyše je perfektne skladný. Kvitované je aj nenáročné čistenie či pekný design. Medzi výčitkami sa naopak objavuje kratšia hadica, menšia nádoba na vodu, absencia koliesok či vyššia hlučnosť, pretože dané zariadenie je skutočne pomerne hlasné.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Čistič kobercov Bissell 1558N SpotClean Professional nepatrí k najvýkonnejším zariadeniam na trhu, na druhú stranu za cenu okolo 200 € budete len ťažko hľadať lepšie riešenie. Daný vysávač spoločne s čistiacim prostriedkom a kefovou hubicou vyčistí aj odolné nečistoty, navyše sa s ním ľahko manipuluje a jednoducho sa čistí. Medzi zápory patrí kratšia hadica, menšia nádoba na čistú a špinavú vodu, neprítomnosť koliesok či vyššia hlučnosť.

Porovnanie s alternatívami

Hoci značka Bissell patrí medzi popredných výrobcov produktov na starostlivosť o podlahu, príliš čističov kobercov od tohto výrobcu k dispozícii nemáte. Ako alternatívu je možné zvoliť Bissell 1858N, čo je síce výkonnejšie zariadenie, ktoré na rozdiel od recenzovaného produktu umožňuje aj suché čistenie, je ale zhruba dvakrát drahšie. Vhodnejšiu alternatívu tak môže predstavovať skôr Kärcher SE 4001, čo je tiež zaujímavé riešenie za cenu do 200 €.

Záverečné zhrnutie

Ak hľadáte výkonný čistič kobercov za veľmi priaznivú cenu, len ťažko vás môže zaujať iný produkt ako Bissell 1558N SpotClean Professional. Dané zariadenie má solídny výkon a veľmi ľahko sa používa (viď vyššie). Mnohých jedincov navyše zaujme aj svojim moderným dizajnom. Hoci možno nájsť aj niektoré negatíva ako vyššiu hlučnosť, tento čistič kobercov je vynikajúcim a cenovo dostupným riešením vhodným predovšetkým na čistenie menších plôch.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

750

Objem nádoby na čistú vodu (l)

2,9

Objem nádoby na špinavú vodu (l)

3,5

Vrecko

Nie

Dĺžka kábla (m)

6,5

Akčný rádius (m)

8

Hlučnosť (dB)

84

Hmotnosť (kg)

5,8

Výška (cm)

36

Šírka (cm)

36

Hĺbka (cm)

25

190 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Bissell 1558N SpotClean Professional | Hodnotenie: Veľmi dobré
Petr Šindelář
Redaktorka
Peter je dlhoročný redaktor, ktorý venuje pozornosť produktom z rôznych oblastí. Teraz sa zameral aj na čističe kobercov. Doma má totiž nielen túto podlahovú krytinu, ale aj kocúra, takže práve tepovač pravidelne používa. Pri výbere tých najlepších zariadení, ktoré máte aktuálne k dispozícii, preto zohľadnil vlastnosti, ktoré sám považuje za podstatné. Nejde teda len o výkon, ale napríklad aj o náročnosť čistenia tepovača, ktoré môže byť trochu otravné.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bissell 1558N SpotClean Professional

Bissell 1558N SpotClean Professional

190 € Orientačná cena