Menu

Black&Decker FSM1630 – Recenzie, testy a porovnania

77,6 % Celkové hodnotenie

S kombinovanou hlavicou v kategorii Parné mopy

Klady

  • Teplota až 190° C
  • Automatický parný mechanizmus
  • Otočná hlavica mopu
  • Navýšenie množstva pary
  • Odnímateľná hlavica

Zápory

  • Kratšia doba prevádzky
  • Nemá ručný čistič
130 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Parný mop Black&Decker FSM1630 je v rámci nášho porovnania jediným modelom s kombinovanou parnou hlavicou. Vďaka tomu zaujme predovšetkým tých užívateľov, ktorí hľadajú mop zo strednej cenovej relácie, ktorý by si dobre poradil ako na veľkých plochách, tak aj v členitých priestoroch a rohoch. Na druhú stranu tu ale nenájdete teleskopickú rukoväť ani konštrukciu zahŕňajúcu ručný parný čistič, ktorý mnoho konkurentov v tejto cenovej relácii ponúka.

Užívateľa určite zaujme vysokou teplotou pary až 190 °C, s hodnotou ktorej sa radí medzi tie najvýkonnejšie modely. Vďaka technológii Autoselect s digitálnym dávkovačom pary na rukoväti sa však nemusíte báť o bezpečné použitie na všetkých nepriepustných podlahách. Množstvo pary tak ľahko dávkujete stlačením tlačidla, takže je použitie jednoduché. Navyše mop umožňuje navýšenie množstva pary o 50%, čím uľahčí čistenie odolných nečistôt.

Výhodou je tu aj parkovacia poloha – mop je možné odstaviť vo vzpriamenej polohe, a to rovno s automatickým vypínaním, čo môže ušetriť prácu pri rýchlom upratovaní. S ohľadom na konkurenciu ale za nevýhodu môžeme považovať absenciu ručného parného čističa a tiež menší objem nádržky na vodu, s ktorou sa spája aj kratšia výdrž v prevádzke.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Black&Decker

Objem komôr (ml)

400

Doba prevádzky (min)

15–25

Doba ohrievania vody (s)

15

Regulácia množstva pary

Áno

Odvápňovací systém

Áno - filtrácia

Kontrolné diódy

Áno

Bezpečnostné ventily

Nie

Tvar

Obdĺžnik/trojuholník

Dĺžka kábla (m)

6

Počet mikrovláknových návlekov v balení

2

Sklopné madlo

Nie

Nástavec na koberce

Áno

Odnímateľný ručný čistič

Nie

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie patrí mop Black&Decker FSM1630 k veľmi dobre hodnoteným produktom. Na portáli Heureka získava v júni 2023 celkový 91% priemer všetkých užívateľských hodnotení, čo len potvrdzuje veľkú mieru spokojnosti užívateľov s výrobkom. V hodnoteniach sa pritom najčastejšie objavuje chvála za vynikajúce výsledky čistenia a dobrú skladnosť. Na druhú stranu sa ale nájde aj niekoľko negatívnych ohlasov, medzi ktorými používatelia spomínajú napríklad absenciu teleskopického držadla, kvôli ktorej môže vyšších ľudí bolieť chrbát.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnou výhodou tohto parného mopu je jednoznačne jeho kombinovaná hlavica, ktorá zahŕňa nielen obdĺžnikový, ale aj trojuholníkový nadstavec. Vďaka tomu si s mopom dobre poradíte ako na veľkých plochách, tak aj v členitej domácnosti alebo s upratovaním v rohoch. Spoločne s ľahko regulovateľným výstupom pary je mop navyše vhodný na použitie na všetkých nepriepustných podlahách a rovnako ako väčšina konkurencie zahŕňa aj nadstavec na údržbu kobercov. Nechýbajú mu ani kontrolné diódy, ktoré vám napovedia, kedy je zariadenie pripravené na prevádzku, a súčasťou je aj odvápňovací systém predlžujúci životnosť zariadenia.

Na druhú stranu tu ale celková doba prevádzky a objem nádržky na vodu dosahuje skôr priemerné hodnoty. Za nevýhodu potom môžeme považovať absenciu bezpečnostných ventilov či konštrukcie 2v1, v ktorej nenájdete ručný parný čistič.

Porovnanie s alternatívami

Ako vhodnú alternatívu k modelu Black&Decker FSM1630 vám môžeme odporučiť napríklad parný mop TESLA SteamPower FX50, ktorý disponuje širokou škálou príslušenstva a ponúka multifunkčné využitie v domácnosti. Dá sa pritom zohnať za podobnú cenu. V množstve parametrov dosahuje približne rovnaké hodnoty a vďaka mnohým nadstavcom v balení s ním tiež ľahko vyčistíte veľké povrchy aj horšie dostupné zákutia.

Záverečné zhrnutie

Parný mop Black&Decker FSM1630 sme do porovnania zaradili najmä preto, že ako jeden z mála produktov na trhu (a jediný v našom porovnaní) disponuje obdĺžnikovou aj trojuholníkovou hlavicou. Vďaka tomu s ním ľahko upracete veľké plochy aj horšie dostupné miesta v domácnosti. Ponúka slušný príkon, s ktorého hodnotou sa radí medzi tie najlepšie a od ktorého je možné odvodiť vysoký výkon. Samozrejmosťou je tu regulácia výstupnej pary, ktorá je zakomponovaná v digitálnom ovládaní priamo na rukoväti, takže je použitie mopu skutočne komfortné. Bohužiaľ sa ale musíte zmieriť s absenciou ručného parného čističa a skôr priemernou dobou prevádzky.

130 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Black&Decker FSM1630 | Hodnotenie: 77,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s parnými mopmi vlastné skúsenosti, o ktoré sa prostredníctvom nášho porovnania neváha podeliť. Keďže dobre vie, ako náročné môže byť upratovanie domácnosti, poradí vám, ako si ho pomocou dobre vybraného mopu zjednodušiť. Prezradí napríklad to, ktoré funkcie sa vám budú hodiť na multifunkčné upratovanie, alebo po ktorom modeli siahnuť, ak máte doma členité priestory.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Black&Decker FSM1630

Black&Decker FSM1630

130 € Orientačná cena