Menu

Recenzia a test Bodysonic BS MG03 Black

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Vhodná pre alergikov v kategorii Masážne pištole

Klady

  • 20 rýchlostí
  • Široké rozpätie otáčok
  • Pôsobí pevne
  • Špeciálny oceľový nadstavec
  • Uznávaná značka

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nie je uvedená hlučnosť
130 € Orientačná cena

Bodysonic BS MG03 Black je profesionálne spracovaná vibračná masážna pištoľ, ktorá spadá do vyššej cenovej kategórie. Primárne je určená športovcom a fyzioterapeutom a vďaka kovovému nadstavcu sa navyše hodí aj na olejovú masáž.

Amplitúda, rýchlosť a napájanie

Bodysonic BS MG03 Black sa s amplitúdou 12 mm radí medzi vibračné pištole. Pochopiteľne nejde o absolútnu špičku, pretože existujú aj perkusné modely s amplitúdou 16 mm, ale tých je na trhu veľmi málo. Preto môžeme 12 mm považovať za solídnu hodnotu a aj v rámci nášho porovnania ide o jednu z tých najlepších.

Určitý nadštandard tu predstavuje rozptyl otáčok 1 200 – 3 200 RPM, čo je druhý najväčší interval medzi nami porovnávanými produktmi. Nadpriemerný je aj počet rýchlostí – vyberať je možné až z 20 úrovní.

Výdrž batérie sa naopak neradí medzi úplne najlepšie, jedná sa skôr o pomyselný zlatý stred. Štyri hodiny sú ale na účely masírovania dostačujúce.

Konštrukcia, ergonómia a hlučnosť

Pri modeli Bodysonic BS MG03 Black výrobcovia stavili na tradičný tvar rukoväte. Tá sa od rukovätí konkurentov líši tým, že je potiahnutá protišmykovou gumou, takže z ruky len tak nevypadne. Konštrukcia celkovo pôsobí veľmi pevne a dá sa predpokladať, že táto masážna pištoľ bude mať dlhú životnosť. Napriek tomu jej hmotnosť nie je vysoká, 1,2 kg je medzi kvalitnými masážnymi pištoľami slušný priemer.

Pri tomto modeli nám bohužiaľ chýba informácia o hlučnosti, ktorú pri masážnych pištoliach uvádza väčšina výrobcov. Podľa hodnotení zákazníkov je ale dosť tichá, takže pravdepodobne nepôjde o hodnotu vymykajúcu sa priemeru.

Funkcie a doplnky

Súčasťou balenia je 6 nadstavcov, čo je pri masážnych pištoliach štandardom. Jeden z nadstavcov je ale vyrobený z ocele, je teda vhodný aj pre alergikov a osoby s citlivou pokožkou. Dá sa používať aj s masážnymi olejmi, čo bude vyhovovať zákazníkom, ktorí nemajú radi suchú masáž. S týmto typom nadstavca sa bežne nestretnete, takže ho považujeme za veľké plus. Využitie masážnej pištole sa tým rozširuje, pretože masírovanie bez oleja môže byť občas nepríjemné.

Vzhľadom na vyššiu obstarávaciu cenu je tu samozrejmosťou prenosný kufrík, ktorý je v porovnaní s konkurenčnými produktmi dosť pevný. Oceňujeme aj prítomnosť nabíjačky, ktorá by pri zariadení tejto úrovne nemala chýbať. Ovládanie prebieha cez pekne podsvietený LCD displej, ktorý je veľmi prehľadný, takže naň dobre uvidia aj osoby so slabším zrakom.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Masážna pištoľ Bodysonic BS MG03 Black je veľmi obľúbená medzi užívateľmi, ktorí sa stretávajú s chronickými bolesťami svalov a taktiež medzi športovcami. Niektorí ju používajú v rámci rehabilitácie na odporúčanie lekára. K tomuto produktu môžeme nájsť veľa pozitívnych, ale aj nejaké negatívne recenzie.

Používatelia chvália kvalitu nadstavcov, rozsah nastavenia vibrácií a celkový výkon zariadenia. Niektorým sa ale zdá obstarávacia cena príliš vysoká a výhrady majú aj k návodu, ktorý je podľa nich veľmi stručný.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Ak by sme sa mali zamerať na silné stránky modelu Bodysonic BS MG03 Black, mali by sme v prvom rade oceniť vysoký počet rýchlostí a široké rozmedzie otáčok. Pochvalu si zaslúži aj za vysokú kvalitu spracovania, a to nielen čo sa týka konštrukcie, ale aj kufríka a nadstavcov – napríklad oceľový nadstavec je pomerne veľkou raritou. Hoci je podľa nás cena produktu zodpovedajúca, pre niektorých zákazníkov môže byť príliš vysoká.

Porovnanie s alternatívami

Pre užívateľov, ktorí chcú masážnu pištoľ s amplitúdou 12 mm, ale majú o niečo obmedzenejší rozpočet, je možné za vhodnú alternatívu považovať Probeast Pro. Má síce menšie rozmedzie otáčok, ale ponúkne viac rýchlostných programov (30). Lepšia je aj jej výdrž batérie, ktorá dokáže pracovať až 8 hod. Nenájdete tu ale žiadny oceľový nadstavec. Ďalšou možnosťou môže byť inSPORTline Rondys, ktorá je medzi užívateľmi veľmi populárna.

Záverečné zhrnutie

Bodysonic BS MG03 Black je možné odporučiť všetkým zákazníkom, ktorí si pri masážnej pištoli zakladajú na vysokej kvalite spracovania a ocenia jej pevnosť. Využitie nájde u športovcov a fyzioterapeutov. Hodí sa aj na rekonvalescenciu po úrazoch či operáciách. V neposlednom rade by mohla vďaka oceľovej hlavici zaujať alergikov, osoby s citlivou pokožkou a nadšencov do olejových masáží.

Parameter Tento produkt
Výrobca

BodySonic

Technológia masáže

Vibračná

Amplitúda (mm)

12

Počet otáčok za minútu (RPM)

1 200–3 200

Počet rýchlostí

20

Plynulá regulácia intenzity/rýchlosti

Nie

Typ batérie

Li-Ion

Rezervná batéria v balení

Nie

Výdrž akumulátora (hod)

4

Tvar rukoväte

Klasický

Počet nadstavcov

6

Cestovné puzdro/kufrík

Áno

Napájací adaptér/dokovacia stanica

Áno

Displej

Áno, LCD

Mobilná aplikácia

Nie

Hmotnosť (kg)

1,2

130 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Bodysonic BS MG03 Black | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôvodnej profesii zdravotníckeho pracovníka veľmi blízko ku všetkým produktom súvisiacich so zdravím, preto sa ujala aj témy masážnych pištolí. O fyzioterapiu sa zaujíma aj vo svojom voľnom čase a sama pravidelne chodí na masáže. Trh s masážnymi pištoľami má dobre zmapovaný, takže vám na tejto stránke rada vysvetlí, podľa akých parametrov vyberať. Spravuje aj stránky s masážnymi kreslami a masážnymi prístrojmi všeobecne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bodysonic BS MG03 Black

Bodysonic BS MG03 Black

130 € Orientačná cena