Menu

Recenzia a test Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Priemyselné

Klady

  • Rozsah meraných teplôt
  • Podsvietený displej
  • Pamäť na záznamy

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyššia hmotnosť
  • Väčšie rozmery
350 € Orientačná cena

Priemyselný teplomer Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300 sa so svojim teplotným rozmedzím radí k špičke na trhu a zvládne merať široké spektrum objektov a prostredia.

Základné charakteristiky

S týmto modelom môžete merať predmety s teplotou od -40 do +1 000 °C, pričom odchýlka dosahuje 1 °C. Pri takto širokom rozpätí sa však jedná o bežnú a nijako vysokú hodnotu. Aby bolo meranie úspešné, mali by ste od vášho cieľa stáť minimálne 10 cm a maximálne 5 metrov.

Vhod príde pamäť na záznamy, vďaka ktorej si namerané hodnoty nemusíte zapisovať. Teplomer hodnoty ukladá v podobe obrázkov a tých sa do pamäte zmestí nad 200, čo by malo bohato stačiť. Môžete si ich z prístroja pretiahnuť pomocou funkcie Bluetooth alebo MicroUSB konektora a ľahko si ich teda uložíte napríklad do počítača. Z užitočných funkcií sa tu dočkáte aj kvalitného podsvieteného displeja, ktorý pôjde dobre vidieť, či indikátora stavu batérie, vďaka ktorému začnete výmenu batérií riešiť včas.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Hoci tento model patrí k často kupovaným priemyselným teplomerom, veľa zákazníckych recenzií naň nenájdeme. Tento fakt prisudzujeme tomu, že ide o špecifický výrobok na často odborné použitie a zákazníci nemajú potrebu jeho funkčnosť oznamovať recenziami širokej verejnosti. V sporadicky sa vyskytujúcich recenziách užívatelia jednoducho a stručne hodnotia teplomer ako dobrý a jeho kúpu odporúčajú.

Parameter Tento produkt
Spôsob merania

Priemyselné

Rozsah meraných teplôt (°C)

-40 až 1 000

Odchýlka merania (°C)

1

Vzdialenosť pri meraní (cm)

10 až 500

Distance to Stop

50:1

Pamäť (počet záznamov)

>200

Podsvietenie displeja

Áno

Indikátor stavu batérie

Áno

Jednotky

°C

Hmotnosť (g)

600

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za najväčší benefit tohto modelu považujeme jeho skutočne široké rozpätie meraných teplôt, vďaka ktorému nájde uplatnenie v mnohých odvetviach priemyslu. Má tiež podsvietený, 2,8″ veľký displej, ktorý by mal ponúknuť dobrú prehľadnosť o meraných údajoch. Okrem teploty vie zmerať aj vlhkosť, takže nemusíte kupovať navyše vlhkomer. Vhod príde aj pamäť na záznamy a dve možnosti ich prenosu, pretože si ľahko namerané dáta uložíte do počítača. Musíte však počítať s vyššou obstarávacou cenou. Teplomer je tiež pomerne ťažký, so svojimi necelými 600 g by ste po dlhšej dobe používania už mohli jeho váhu pocítiť.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ hľadáte priemyselný teplomer na príležitostné meranie za výhodnú cenu, môžeme vám odporučiť Stanley STHT0-77365, ktorý má dobrý pomer cena/výkon. Počítajte však s maximálnou meratelnou teplotou okolo 520 °C. Pre nenáročných užívateľov hľadajúcich model za čo najnižšiu cenu by sa mohol hodiť EMOS M0503, je u neho však potrebné počítať s absenciou ukladania záznamov.

Záverečné zhrnutie

Za relatívne vysokú cenu dostanete kvalitného pomocníka s pokročilými funkciami a režimami. Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300 dokáže merať vlhkosť a teplotu, a to v skutočne širokom rozmedzí. Vie stanoviť teplotné mosty a tiež varovať pred plesňou. Má pomerne veľkú pamäť na záznamy, podsvietený displej, intuitívne ovládanie či indikátor stavu batérie. Môže bežať buď na energiu z klasických batérií, alebo z dobíjacieho akumulátora. Jeho nedostatkom je vyššia hmotnosť dosahujúca 600 g.

350 € Orientačná cena
Autor: Kateřina Klodnerová | Dátum: | Produkt: Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300 | Hodnotenie: Výborné
Kateřina Klodnerová
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300

Bosch GIS 1000 C Professional 0.601.083.300

350 € Orientačná cena