Menu

Recenzia a porovnanie Bosch MES25A0

86,2 % Celkové hodnotenie

Cena/výkon v kategorii Odstredivé odšťavovače

Klady

  • Pomer ceny a výkonu
  • Možno umývať v umývačke

Zápory

  • Menší plniaci otvor
  • Nižší príkon
90 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Odšťavovač Bosch MES25A0 sa radí do kategórie odstredivých. Táto kategória odšťavovačov je typická menšou hustotou vylisovanej šťavy s menej výraznou chuťou, vyznačuje sa oproti slimákovým odšťavovačom aj vysokou hmotnosťou. Na druhú stranu je príprava podstatne rýchlejšia a odšťavovače v tejto kategórii sú tiež výkonnejšie. Tomu zodpovedá príkon 700 W. Medzi zariadeniami z kategórie odstredivých sa jedná síce o skôr podpriemernú hodnotu, avšak v porovnaní so slimákovými odšťavovačmi je stále nadpriemerná. Objem nádoby činí 1,25 litra a ten by mal bez problémov postačiť na výrobu dostatočného množstva nápoja. Rovnako tak objem zásobníka na vylisovanú drvinu z ovocia, ktorý má 2 litre, sa javí pre bežné využitie ako dostačujúci.

Odšťavovač disponuje dvoma rýchlostnými režimami vďaka čomu si môžete prispôsobiť intenzitu podľa práve odšťavovaného ovocia. Veľkosť plniaceho otvoru, ktorá je dôležitá pre pohodlné vhadzovanie ovocia dovnútra odšťavovača bez nutnej úpravy, poskytuje 7,5 centimetrov. Hoci nejde o katastrofickú hodnotu, je potrebné mať na pamäti, že v niektorých prípadoch bude úprava vkladaného ovocia nutná. Naopak určite vás poteší možnosť čistenia komponentov odšťavovača v umývačke, vďaka čomu sa vyhnete nutnosti manuálneho oplachovania. Rozmerovo aj hmotnostne sa potom javí MES25A0 ako pomerne kompaktný a dobre manipulovateľný prístroj.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Bosch

Typ

Odstredivý

Príkon (W)

700

Počet rýchlostí

2

Veľkosť plniaceho otvoru (mm)

75

Objem nádoby (l)

1,25

Objem zásobníka na zvyšky (l)

2

Výška (cm)

44,5

Šírka (cm)

25,8

Hĺbka (cm)

35,5

Hmotnosť (kg)

5,94

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Z nami vybraných funkcií a vybavenia disponuje odšťavovač všetkými potrebnými. Môžete sa u neho tešiť na čistiacu kefku, ktorá je súčasťou základnej výbavy a uľahčuje čistiace práce na odšťavovači. Disponuje tiež protišmykovými nožičkami, ktoré zaistia pevné postavenie aj na klzkých materiáloch kuchynských liniek. Výhodou je potom aj nerezové sitko, ktoré sa stará o dobrú kvalitu a chuť šťavy.

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Manuálne

Umývanie v umývačke

Áno

Čistiaca kefka

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Nerezové sitko

Áno

Hodnotenie ďalších používateľov

Majitelia odšťavovača Bosch MES25A0 si pochvaľujú predovšetkým výkon odšťavovača a pomerne ľahkú údržbu vrátane čistenia, ktorá nevyžaduje príliš veľa úsilia. Nespokojní sú naopak s menšou výťažnosťou z ovocia, keď odpad je podľa nich príliš mokrý, čo značí, že v ňom zostáva určité percento šťavy.

Naše hodnotenie a záver

Odšťavovač Bosch ME25A0 z kategórie odstredivých je vďaka svojej nízkej cene a zachovaniu veľmi dobrej funkčnosti veľmi dobrým kuchynským pomocníkom. Jeho najväčšou výhodou je vybavenosť spomínanými funkciami a výborná využiteľnosť s ohľadom na cenu. Za slabinu možno naopak považovať menší plniaci otvor, ktorý v niektorých prípadoch bude vyžadovať spracovanie vkladaného materiálu pred jeho odšťavovaním.

90 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: Bosch MES25A0 | Hodnotenie: 86,2 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta sa k odšťavovačom dostala ako milovníčka džúsov. Pretože sa o témy zaujíma do hĺbky, rýchlo začala zisťovať prvé posledné o rozdieloch medzi jednotlivými typmi odšťavovačov, konzistencii šťavy, ktorú pripravia, a sume, ktorú na ne bude treba vynaložiť. Ochotne tak vysvetlí, prečo sa horizontálne odšťavovače lepšie čistia alebo prečo šťava pripravená za nízkych otáčok vydrží dlhšie čerstvá. Mimo odšťavovačov nájdete jej meno aj pod témou pomalých hrncov alebo moka kanvičiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch MES25A0

Bosch MES25A0

90 € Orientačná cena