Menu

Recenzia a porovnanie Bosch MESM731M

82,9 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Slimákové odšťavovače

Klady

  • Objemná nádobka na šťavu aj dužinu
  • Uzáver antidrip
  • Nerezové sitko

Zápory

  • Slabší výkon
  • Nižšie otáčky
200 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Slimákový odšťavovač Bosch ponúkne dostatočne objemnú nádobku na šťavu (1 l) aj na dužinu (1,3 l). Má príkon 150 W a rýchlosť otáčania 55 ot./min, oboje boli v čase písania recenzie (október 2020) skôr nižšie hodnoty a na odšťavenie surovín si tak skrátka chvíľku počkáte. Niektoré časti odšťavovača sú umývateľné v umývačke, čo je vždy výhoda. Rozmerovo je tento model vcelku kompaktný a má slimák umiestnený vertikálne, čo môže byť pre niektorých užívateľov lákavý variant.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Bosch

Typ

Slimákový

Uloženie slimáka

Vertikálne

Príkon (W)

150

Otáčky/min

55

Počet rýchlostí

1 + spätný chod

Objem nádoby (l)

1

Objem zásobníka na zvyšky (l)

1,3

Výška (cm)

42,7

Šírka (cm)

15,2

Hĺbka (cm)

15,2

Hmotnosť (kg)

4,9

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Výbave odšťavovača Bosch nechýba žiadny z dôležitých prvkov, na ktoré sme sa pri výbere zamerali. S čistením prístroja vám pomôže pribalená kefka, množstvo neporiadku zase zmierni uzáver antidrip. O kvalitné precedenie sa postará nerezové sitko a stabilitu odšťavovača zaistia protišmykové nôžky. Nič z toho nie je u odšťavovačov nijako neobvyklé, nie vždy ale majú odšťavovače všetky tieto prvky naraz.

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Manuálne

Umývanie v umývačke

Áno

Čistiaca kefka

Áno

Homogenizačné puzdro

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Nerezové sitko

Áno

Uzáver antidrip

Áno

Naše hodnotenie a záver

Odšťavovač Bosch zaujme predovšetkým svojím prevedením, odšťavovače s vertikálne umiestneným slimákom sú na trhu skôr v menšine. Dobrou správou je aj dostatočný objem nádobky na šťavu a nádržky na dužinu. Čo sa týka výkonu a rýchlosti otáčania slimáka, oboje je skôr slabšie, odšťavovanie tak s týmto modelom bude pravdepodobne trochu pomalšie. Vo výbave nájdete nerezové sitko, uzáver antidrip, protišmykové nôžky aj čistiacu kefku, to všetko zvyšuje komfort a bezpečnosť používania. Pokiaľ vás zaujalo vertikálne umiestnenie slimáka, ale hľadáte cenovo dostupnejší model, za zváženie stojí aj odšťavovač Sencor SSJ 4042.

200 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: Bosch MESM731M | Hodnotenie: 82,9 %
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta sa k odšťavovačom dostala ako milovníčka džúsov. Pretože sa o témy zaujíma do hĺbky, rýchlo začala zisťovať prvé posledné o rozdieloch medzi jednotlivými typmi odšťavovačov, konzistencii šťavy, ktorú pripravia, a sume, ktorú na ne bude treba vynaložiť. Ochotne tak vysvetlí, prečo sa horizontálne odšťavovače lepšie čistia alebo prečo šťava pripravená za nízkych otáčok vydrží dlhšie čerstvá. Mimo odšťavovačov nájdete jej meno aj pod témou pomalých hrncov alebo moka kanvičiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch MESM731M

Bosch MESM731M

200 € Orientačná cena