Menu

Recenzia a porovnanie Bosch MESM731M

82,9 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Slimákové odšťavovače

Klady

  • Objemná nádobka na šťavu
  • Veľká nádoba na dužinu
  • Uzáver antidrip
  • Nerezové sitko

Zápory

  • Slabší výkon
  • Nižšie otáčky
180 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Slimákový odšťavovač Bosch ponúkne dostatočne objemnú nádobku na šťavu (1 l) aj na dužinu (1,3 l). Má príkon 150 W a rýchlosť otáčania 55 ot./min, oboje boli v čase písania recenzie (október 2020) skôr nižšie hodnoty a na odšťavenie surovín si tak skrátka chvíľku počkáte. Niektoré časti odšťavovača sú umývateľné v umývačke, čo je vždy výhoda. Rozmerovo je tento model vcelku kompaktný a má slimák umiestnený vertikálne, čo môže byť pre niektorých užívateľov lákavý variant.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Bosch

Typ

Slimákový

Uloženie slimáka

Vertikálne

Príkon (W)

150

Otáčky/min

55

Počet rýchlostí

1 + spätný chod

Objem nádoby (l)

1

Objem zásobníka na zvyšky (l)

1,3

Výška (cm)

42,7

Šírka (cm)

15,2

Hĺbka (cm)

15,2

Hmotnosť (kg)

4,9

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Výbave odšťavovača Bosch nechýba žiadny z dôležitých prvkov, na ktoré sme sa pri výbere zamerali. S čistením prístroja vám pomôže pribalená kefka, množstvo neporiadku zase zmierni uzáver antidrip. O kvalitné precedenie sa postará nerezové sitko a stabilitu odšťavovača zaistia protišmykové nôžky. Nič z toho nie je u odšťavovačov nijako neobvyklé, nie vždy ale majú odšťavovače všetky tieto prvky naraz.

Parameter Tento produkt
Ovládanie

Manuálne

Umývanie v umývačke

Áno

Čistiaca kefka

Áno

Homogenizačné puzdro

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Nerezové sitko

Áno

Uzáver antidrip

Áno

Naše hodnotenie a záver

Odšťavovač Bosch zaujme predovšetkým svojím prevedením, odšťavovače s vertikálne umiestneným slimákom sú na trhu skôr v menšine. Dobrou správou je aj dostatočný objem nádobky na šťavu a nádržky na dužinu. Čo sa týka výkonu a rýchlosti otáčania slimáka, oboje je skôr slabšie, odšťavovanie tak s týmto modelom bude pravdepodobne trochu pomalšie. Vo výbave nájdete nerezové sitko, uzáver antidrip, protišmykové nôžky aj čistiacu kefku, to všetko zvyšuje komfort a bezpečnosť používania. Pokiaľ vás zaujalo vertikálne umiestnenie slimáka, ale hľadáte cenovo dostupnejší model, za zváženie stojí aj odšťavovač Sencor SSJ 4042.

180 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Bosch MESM731M | Hodnotenie: 82,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má ako redaktorka veľa skúseností s testovaním produktov, pričom niektorých pomocníkov do kuchyne pravidelne používa doma v kuchyni. Ujala sa preto aj témy odšťavovačov, s ktorými vás bližšie zoznámi a poradí, do ktorých modelov sa oplatí investovať. Sleduje pritom aktuálne trendy a odborné aj užívateľské recenzie, aby mohla odporučiť vhodný produkt rôznym cieľovým skupinám.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch MESM731M

Bosch MESM731M

180 € Orientačná cena