Menu

Recenzia a test Bosch MFW68660

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Elektrické mlynčeky

Klady

  • Veľa príslušenstva v cene
  • Skvelé recenzie
  • Multifunkčné zariadenie
  • Spätný chod
  • Poistka proti preťaženiu

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nemá samoostrenie nožov
  • Vysoká hmotnosť
185 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Elektrický mlynček na mäso Bosch MFW68660 predstavuje výkonné zariadenie, ktoré neslúži len na mletie mäsa. Vďaka ďalším nadstavcom, ktoré sú súčasťou balenia, nastrúhate zeleninu, ovocie aj syr. Lis na ovocie zase zaistí čerstvú šťavu. Model je vyrobený z nerezu a ocele, pričom mlecí mechanizmus aj prevažná väčšina iných častí sú taktiež nerezové. To je raritou v porovnaní s nižším radom značky Bosch aj niektorými alternatívami. Nemusíte sa tak báť zložitého čistenia či pohlcovania pachov.

Mlynček má príkon 800 W, čo je pomerne nízka hodnota, avšak zariadenie disponuje motorom Black Power, ktorý na určitú dobu dokáže vyvinúť silu až 2200 W. Zvládne teda pomlieť viac ako 4 kilá mäsa za minútu. Hodí sa tak aj na zabíjačku. To sa odráža aj na vysokej cene (viac ako 150 €). Vzhľadom na to býva negatívne hodnotený fakt, že úchyty, ktoré spájajú telo mlynčeka s nadstavcami aj strúhacími bubienkami sú plastové. Hrozí tak ulomenie či opotrebenie materiálu, čím by došlo k znehodnoteniu mlynčeka.

Mlynček má na spodnej časti gumové nožičky, pri práci sa teda nebude šmýkať. Nechýba mu ani spätný chod, vďaka ktorému jednoducho vyberiete napríklad uviaznuté mäso stlačením jediného tlačidla. Bezpečnosť zase stráži poistka proti preťaženiu. Hneď ako sa prístroj začne zahrievať, poistka ho vypne. Z funkcií ale chýba samoostrenie nožov. To si musíte zaistiť sami, čo je vzhľadom na vyššiu cenu pomerne nepraktické.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Mlynček aj napriek svojej vysokej cene získava veľmi kladné recenzie. Užívatelia okrem perfektného mletia mäsa oceňujú viacúčelovosť mlynčeka. Poradí si so syrmi, ovocím aj zeleninou. Ľudia chvália vysoký výkon motora, pretože aj 10 až 20 kg mäsa stroj spracuje behom chvíle. Medzi negatívami bývajú spomínané plastové úchyty, ktorými sa pripája mlecia časť k telu stroja – podľa kupujúcich pôsobí krehko.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Veľkým pozitívom mlynčeka je rýchlosť aj kvalita spracovania mäsa. Mlynček si podľa recenzií skvele poradí aj s klobásami. Ďalšie nadstavce potom zaistia spracovanie zeleniny a ovocia. Príprava šalátov či zemiakov nezaberie toľko času. Negatívne hodnotenie zbiera plastový materiál, z ktorého sú vyrobené niektoré kľúčové súčiastky. Užívatelia sa boja, že časom prasknú. Zaujímavosťou je potom úložný priestor na hornej časti mlynčeka. Odložíte tam dierované kotúče, aby ste ich mali po ruke.

Porovnanie s alternatívami

Ak dávate prednosť ručnému variantu, alternatívou k modelu Bosch MFW68660 môže byť mlyček od značky Porkert. Ide o pevné liatinové zariadenie, ktoré by malo mať dlhú životnosť. Podľa množstva mäsa, ktoré potrebujete spracovať, si môžete zvoliť veľkosť. Najmenší model č. 5 sa hodí pre malé domácnosti, č. 10 už zvládne pomlieť až kilo mäsa za minútu. Výkon je teda oproti modelu Bosch nižší, to je ale pri ručných mlynčekoch bežné. Nevýhodou je, že nemá žiadne ďalšie nadstavce v cene, zbiera však skvelé recenzie na mletie mäsa.

Záverečné zhrnutie

Mlynček značky Bosch odporúčame všetkým náročným používateľom, ktorí hľadajú multifunkčné zariadenie. Vďaka ďalším strúhadlám a nadstavcom v balení zariadenie využijete na spracovanie mäsa i zeleniny. Mletie je podľa recenzií veľmi kvalitné a stroj zvládne za minútu spracovať 4,3 kg mäsa. To sa hodí napríklad na prípravu hostiny. Stroj je vyrobený z nerezového a plastového materiálu. Negatívne bývajú hodnotené plastové úchyty, ktoré držia mleciu časť pri tele stroja. Ľudia sa obávajú, že časom prasknú, čo by mlynček zničilo.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Bosch

Materiál konštrukcie

Nerez a plast

Materiál mlecieho mechanizmu

Nerez

Rýchlosť mletia mäsa (kg/min)

4,3

Vhodný na drvenie zeleniny a pečiva

Áno

Vtláčadlo

Áno

Nadstavec na sladké pečivo

Nie

Nadstavec na plnenie údenín

Áno

Veľkosť dierovaných doštičiek (mm)

3; 4,8; 8

Hmotnosť (kg)

7,1

Spätný chod

Áno

Funkcia samoostrenia

Nie

Skrutkovanie k stolu

Nerelevantné

Vhodné do umývačky

Nie

Príkon (W)

800

185 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Bosch MFW68660 | Hodnotenie: Výborné
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá chce vždy vedieť viac. Jej zvedavosť ju vedie do rôznych kútov internetu, aby získala potrebné fakty. Vďaka ucelenému prehľadu môže čitateľa upozorniť, na čo si dať pri výbere produktu pozor. Oblasť mlynčekov na mäso a ďalších kuchynských spotrebičov dobre pozná. Časť jej rodiny sa živí prípravou burgerov a ďalších pochutín, dokáže teda poradiť, na čo sa pri výbere mlynčeka zamerať, aby sa stal vaším najlepším pomocníkom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch MFW68660

Bosch MFW68660

185 € Orientačná cena