Menu

Bosch MUM S2EB01 – Recenzie, testy a porovnania

74,9 % Celkové hodnotenie

Obľúbený model v kategorii Najlacnejšie kuchynské roboty do 400 €

Klady

  • Nízka obstarávacia cena
  • Jednoduché použitie
  • Skladná konštrukcia
  • Planetárne miešanie
  • Kladné recenzie

Zápory

  • Slabší príkon
  • Prevažne plastové spracovanie
  • Menší objem
170 € Orientačná cena

Kuchynský robot Bosch MUM S2EB01 síce neoplýva vynikajúcimi parametrami ani rozsiahlou výbavou, stále sa však radí medzi jeden z najobľúbenejších modelov na trhu, a to predovšetkým vďaka svojej nízkej cene.

Základná charakteristika

Bosch MUM S2EB01 je kuchynský robot patriaci do nízkej cenovej kategórie. Vzhľadom na priaznivú cenu nedisponuje vysokým príkonom ani vyšším počtom rýchlostí. Príkon 700 W sa v čase písania tejto recenzie (január 2024) radí k najnižším hodnotám na trhu. Rovnako je to aj v prípade počtu rýchlostí, tie robot ponúka len 4, čo je najmenej z nami porovnávaných modelov. Výhodou však je, že medzi rýchlosťami môžete plynule prepínať. Bohužiaľ tu ale chýba pulzný spínač.

Pri používaní máte k dispozícii misu, ktorej výhodou je nerezové prevedenie, ktoré je oproti plastovým variantom kvalitnejšie. Na druhú stranu ale musíme uviesť, že je misa pomerne malá, objem 3,8 litra patrí k základným – obvykle pri robotoch narazíte na misy s objemom medzi 4,5 a 5 l. Kladne tu hodnotíme špeciálny vnútorný tvar misy, ktorý v kombinácii s planetárnym systémom miešania zaisťuje účinnú prípravu cesta. Pre predstavu v mise pripravíte až 2,4 kg piškótového cesta alebo 1,7 kg kysnutého cesta.

Spracovanie robota je prevažne plastové, rovnako potom aj spracovanie vnútorných prevodov. Z toho možno usúdiť, že sa hodí skôr na občasné používanie a spracovanie menšieho objemu surovín, čo ocenia najmä nenároční užívatelia. Keďže sa robot radí v rámci nášho porovnania k najmenším, možno za výhodu považovať skladné prevedenie, vďaka ktorému sa hodí aj na stále umiestnenie na kuchynskej linke. Je však potrebné myslieť na uloženie všetkého príslušenstva. Na rozdiel od vyšších radov tohto kuchynského robota ale v balení nenájdete stojan na príslušenstvo, čo hodnotíme negatívne.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Bosch

Materiál

Plast

Záruka

2 roky

Objem misy

3,8

Materiál misy

Nerez

Systém miešania

Planetárne

Príkon (W)

700

Počet rýchlostí

4

Plynulá regulácia rýchlosti

Áno

Pulzný spínač

Nie

Výška (cm)

26,6

Šírka (cm)

26,6

Dĺžka (cm)

27,7

Hmotnosť (kg)

5,12

Funkcie

Vo funkčnej výbave tohto kuchynského robota nájdete len klasický základ. Bezpečnosť tu zaisťuje ochrana proti preťaženiu, ktorá je štandardom aj pri takto lacných modeloch a pomáha šetriť motor, čo zaisťuje jeho dlhú životnosť. Nechýbajú protišmykové nôžky a transparentné veko, čo sú prvky zaisťujúce komfortné používanie bez zbytočného neporiadku.

S ohľadom na nízku cenu sa preto musíte zmieriť s absenciou akýchkoľvek doplnkových funkcií, ako je napríklad časovač, displej alebo váženie surovín – to je doménou skôr drahších prístrojov.

Parameter Tento produkt
Výstup pomalej rýchlosti

Áno

Výstup rýchlej rýchlosti

Áno

Transparentné veko

Áno

Uchá misy

Nie

Umývanie v umývačke

Áno

Displej

Nie

Časovač

Nie

Ochrana proti preťaženiu

Áno

Protišmykové nožičky

Áno

Vybavenie a príslušenstvo

Ku kuchynskému robotu Bosch MUM 2. série obdržíte len základné príslušenstvo, ktoré zahŕňa balónovú a šľahaciu metlu, hnetací hák a sadu na krájanie a strúhanie zeleniny s tromi rôznymi nadstavcami. Robot tak v kuchyni vykoná iba niekoľko hlavných úkonov. Za výhodu ale považujeme možnosť dokúpenia celého radu príslušenstva, čím napokon roboty tejto značky vynikajú.

K dispozícii máte napríklad mixér, mlynček na mäso, mlynček na mak či obilie alebo strojček na výrobu cestovín. Tento variant kuchynského robota tak vychádza v ústrety používateľom, ktorí by chceli možnosti využitia v kuchyni ďalej rozšíriť.

Parameter Tento produkt
Balónová šľahacia metla

V balení

Hák na miesenie

V balení

Hák na miesenie bezlepkového cesta

Nie je k dispozícii

Metla na miešanie

V balení

Metla so stierkou

Nie je k dispozícii

Krájač

V balení

Strúhadlo

V balení

Lis na citrusy

Nie je k dispozícii

Odšťavovač

Dá sa dokúpiť

Lis na bobuľoviny, ovocie a zeleninu

Nie je k dispozícii

Mixér

Dá sa dokúpiť

Mlynček na mäso

Dá sa dokúpiť

Mlynček na mak či obilie

Dá sa dokúpiť

Zmrzlinovač

Nie je k dispozícii

Fľaša na smoothie

Nie je k dispozícii

Strojček na cestoviny (na váľanie)

Dá sa dokúpiť

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sme tento kuchynský robot zaradili do nášho porovnania, sú kladné užívateľské recenzie. Roboty Bosch MUM patria všeobecne k tým najobľúbenejším na trhu, a to najmä vďaka ich priaznivej cene a možnosti dokúpenia radu voliteľného príslušenstva.

V čase písania tejto recenzie (január 2024) získava robot na oficiálnych stránkach výrobcu hodnotenie 4,7 hviezdičiek z 5, čo svedčí o veľkej miere spokojnosti. Najviac chvália výborný pomer ceny a výkonu, ako aj moderný dizajn a intuitívnu jednoduchú obsluhu. Mnoho užívateľov ho pritom s obľubou odporúča aj svojim známym.

Ako relevantné negatívne hodnotenie tu môžeme spomenúť absenciu stojanu či obalu na príslušenstvo, tieto prvky ale nájdete pri vyšších sériách týchto obľúbených robotov značky Bosch alebo ich je možné samostatne dokúpiť. Negatívne ohlasy týkajúce sa používania či obsluhy však robot nezískava.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Jednou z hlavných predností tohto kuchynského robota je nízka cena. V čase realizácie porovnávacieho testu sa radí medzi najlacnejšie modely na trhu, možno teda usúdiť, že cieli prevažne na menej náročných užívateľov. Kladne tu hodnotíme jednoduché ovládanie a plynulé nastavenie rýchlosti, rovnako ako kompaktné rozmery, vďaka ktorým sa robot ľahko skladuje alebo ho možno aj nechať trvalo umiestnený na kuchynskej linke.

Za nevýhodu ale považujeme prevažne plastové spracovanie a plastové prevody. Z toho možno usúdiť, že sa prístroj hodí predovšetkým na občasné používanie. Na nadmerné vyťaženie v kuchyni sa nehodí. Slabinou je tiež nízky príkon a malý objem misy v porovnaní s konkurenciou.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte alternatívu ku kuchynskému robotu Bosch MUM S2EB01 a trváte pritom na rozdielnej funkčnej výbave, potom stojí za zváženie napríklad Sencor STM 6350WH. Ide o kuchynský robot za porovnateľnú čiastku, ktorý však namiesto príslušenstva na krájanie a strúhanie ponúka mixér, mlynček na mäso a klasické háky a metly na šľahanie a miesenie cesta. Ak teda dopredu viete, že krájanie nevyužijete alebo máte samostatný krájač, potom je robot Sencor dobrou voľbou.

Alternatívne vám môžeme odporučiť aj veľmi obľúbený model Silvercrest SKM 600 C2. Jedná sa o kuchynský robot dostupný v sieti predajní Lidl, ktorý sa vyznačuje nízkou cenou, čomu ale zodpovedá aj jeho výbava a spracovanie. Ponúkne síce len základné funkcie, ako je miešanie, šľahanie a miesenie, ale na rozdiel od robota Bosch ponúkne o niečo väčšiu misu s objemom 5 litrov.

Záverečné zhrnutie

Kuchynský robot Bosch MUM S2EB01 cieli prevažne na nenáročných užívateľov, ktorí sa pri výbere orientujú podľa ceny a majú obmedzený finančný rozpočet. Tento model v kuchyni vykoná základné úkony, ako je šľahanie, miesenie a strúhanie, ku ktorým v balení nájdete potrebné príslušenstvo. Za výhodu považujeme nerezovú misu, ktorej objem ale činí len 3,8 litra, čo je skôr základná hodnota.

Ak prihliadneme na to, že pri robote inak prevažujú plastové súčiastky, potom možno povedať, že sa hodí skôr na občasné používanie. Plusové body si od nás získava za kompaktné rozmery, vďaka ktorým sa ľahko skladuje a môže nájsť svoje trvalé miesto aj na kuchynskej linke.

170 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Bosch MUM S2EB01 | Hodnotenie: 74,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má množstvo skúseností s výberom a porovnávaním produktov, ktoré zúročuje aj pri kuchynských robotoch. Ako redaktorka sa témami rada zaoberá do hĺbky a berie ohľad nielen na parametre, ale aj na užívateľské a odborné recenzie. Vďaka tomu si dokáže urobiť dobrý prehľad o ponuke a poradí, ktorý kuchynský robot je do vašej domácnosti vhodný.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Bosch MUM S2EB01

Bosch MUM S2EB01

170 € Orientačná cena