Menu

Recenzia a test Braun IRT 6520

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Osobné - ušné

Klady

  • Presnosť
  • Rýchlosť
  • Farebná signalizácia horúčky

Zápory

  • Vyššia cena
  • Malá pamäť
  • Dokupovanie krytiek
65 € Orientačná cena

Teplomer Braun IRT 6520 patrí k veľmi presným modelom merajúcim telesnú teplotu v uchu. Za presné rýchle a ľahké meranie tohto teplomera si ale priplatíte.

Základné charakteristiky

Tento teplomer disponuje meraním na dve desatiny stupňa Celzia, takže dostanete veľmi presnú hodnotu. Pre ľahšie používanie má teplomer funkciu podfarbenia displeja podľa hodnoty teploty. Ľahko vás teda upozorní napríklad červenou farbou na horúčku a naopak zelené sfarbenie môže značiť správnu telesnú teplotu. Žltý displej indikuje zvýšenú teplotu.

Pre väčší komfort a hlavne presnejšie meranie má tento teplomer vyhrievanú koncovku. Nameraná hodnota tak nie je skreslená kvôli chladnej špičke, ako to môže byť pri iných modeloch.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V recenziách užívatelia tento teplomer chvália za presnosť a rýchlosť merania. Vyššiu cenu považujú za oprávnenú a zhodujú sa na tom, že sa tento model aj za vyššiu čiastku oplatí. Užívateľom príde po skúsenostiach s bezkontaktnými čelnými teplomermi spôsob merania v uchu presnejší. Jediná výhrada smeruje k nutnosti vymieňať ochranné krytky, čo je ale z hygienických dôvodov jednoducho nutné.

Parameter Tento produkt
Spôsob merania

Ušný

Rozsah meraných teplôt (°C)

34 až 42.2

Doba merania (s)

2

Odchýlka merania (°C)

0.2

Vzdialenosť pri meraní (cm)

Nerelevantné

Distance to Stop

Nerelevantné

Pamäť (počet záznamov)

9

Automatické vypnutie

Áno

Zvuková signalizácia

Áno

Podsvietenie displeja

Áno

Indikátor stavu batérie

Áno

Jednotky

°C, °F

Hmotnosť (g)

360

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi hlavné pozitíva tohto modelu patrí rýchle a veľmi presné meranie, čo je pri teplomeroch tou najdôležitejšou vlastnosťou. Potešiť môže aj podfarbený displej a možnosť ukladať meranie do pamäte.

Menej vás bude tešiť cena, ktorá je jednou z najvyšších pri týchto teplomeroch. Daňou za veľmi presné ušné meranie je aj fakt, že teplomer nevie bezkontaktne merať iné objekty alebo kvapaliny.

Porovnanie s alternatívami

Ak vyberáte ušný teplomer a nechcete míňať vysoké čiastky, Beurer FT 58 môže byť skvelou alternatívou. Nenájdete naňho síce veľa užívateľských recenzií, v Dteste ale získal hodnotenie veľmi dobré (80%). Ak netrváte na farebnom displeji, Braun IRT 3030 má podobné vlastnosti a priaznivejšiu cenu.

Záverečné zhrnutie

Braun IRT 6520 patrí k drahším ušným teplomerom, podľa užívateľských recenzií sa však oplatí doň investovať. Nemôžete od neho očakávať meranie kvapalín a iných objektov ako pri čelných teplomeroch, pokiaľ vám však ide o presné a rýchle meranie telesnej teploty, bude dobrou voľbou. Myslite však na to, že bude potrebné dokupovať ochranné krytky, ktoré je z hygienických dôvodov nutné meniť.

65 € Orientačná cena
Autor: Kateřina Klodnerová | Dátum: | Produkt: Braun IRT 6520 | Hodnotenie: Výborné
Kateřina Klodnerová
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Braun IRT 6520

Braun IRT 6520

65 € Orientačná cena