Menu

Braun MGK 7330 – Recenzie, testy a porovnania

86,9 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Zastrihávače od 40 € do 80 €

Klady

  • Veľa nadstavcov
  • Aj na dlhšie fúzy
  • Vhodný aj na kontúry
  • Vodotesný
  • Nabíjací stojan

Zápory

  • Nemá vákuový systém
  • Nedá sa používať pri nabíjaní
  • Nemá samoostriace čepele
  • Chýba pevné puzdro
70 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Zastrihávač fúzov Braun MGK 7330 je vynikajúcim riešením pre mužov na zastrihávanie chĺpkov po celom tele. Oproti predchádzajúcim modelom tejto značky sa pýši tým, že je rýchlejší a efektívnejší, a to vďaka osadeniu širšou zastrihávacou hlavicou, s ktorou v každom ťahu oholí väčšie množstvo chĺpkov. V balení nájdete hneď 9 nadstavcov, čo je v rámci tejto cenovej kategórie nadpriemerná hodnota – s týmto zastrihávačom sa tak môžete starať o chĺpky po celom svojom tele od vlasov a fúzov cez chĺpky v nose a ušiach až po podpazušie, hrudník či intímne partie.

Pýši sa tiež množstvom praktických vlastností, ktoré zvyšujú užívateľský komfort. Ide napríklad o plnú vodeodolnosť, vďaka ktorej môžete zastrihávač používať aj v sprche alebo ho umývať pod tečúcou vodou. Jeho čepele sú navyše z nerezovej ocele, takže sa nemusíte obávať zhrdzavenia. Výhodou je tiež pomerne dobrá výdrž na batériu a rýchlonabíjanie, ktoré uľahčuje použitie v prípade vybitia batérie – za 5 minút totiž získate energiu na jedno zastrihnutie. Čepele bohužiaľ nie sú samoostriace, čo dnes častokrát ponúka aj lacnejšia konkurencia. V balení navyše nenájdete pevné puzdro.

Parameter Tento produkt
Minimálna dĺžka strihu (mm)

0,5

Maximálna dĺžka strihu (mm)

21

Počet polôh dĺžky strihu

13

Materiál čepieľok

Nerezová oceľ

Napájanie

Akumulátor

Doba nabíjania (h)

1

Doba prevádzky (min)

100

Typ akumulátora

Li-ion

Vodeodolnosť

Áno

Počet nadstavcov

9

Nadstavec na vlasy

Áno

Nadstavec na chĺpky v nose a ušiach

Áno

Presný zastrihávač

Áno

Ukazovateľ nabitia

LED indikátor

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie sa môže zastrihávač Braun pochváliť radom kladných ohlasov. Na portáli Heureka dosahuje celkový 92% priemer užívateľských hodnotení, čo svedčí o veľkej miere spokojnosti. Užívatelia najviac chvália sadu nadstavcov, s ktorými zvládnu zastrihávať chĺpky po celom tele, a tiež rýchle nabíjanie, vďaka ktorému za 5 minút získate energiu na jedno zastrihnutie.

Medzi negatívnymi ohlasmi používatelia spomínajú najmä chýbajúci stojan na nepoužívané nadstavce, v balení je totiž iba nabíjací stojan na strojček. Niektorí potom uvádzajú, že by mohol výrobca dodávať skôr pevné puzdro, pretože v mäkkom pribalenom puzdre je zastrihávač náchylnejší na rozbitie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Zaujímavosťou tohto zastrihávača je lepší výkon a rýchlejšie zastrihnutie v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi tejto značky. Taktiež je osadený širšou zastrihávacou hlavou, ktorá v každom kroku zastrihne väčšie množstvo chĺpkov. Požadovaný vzhľad vďaka tomu dosiahnete v menej ťahoch a celkové zastrihnutie vám zaberie kratší čas. Výhodou sú čepele z nerezovej ocele a plná vodeodolnosť, takže môžete zastrihávač bez obáv používať aj v sprche alebo oplachovať pod tečúcou vodou bez toho, aby sa rozbil.

Ako výhodu vnímame aj sadu 9 nadstavcov, s ktorými sa môžete starať o všetky časti svojho tela od podpazušia cez hrudník až po oblasť slabín. S dvoma dvojúčelovými nastaviteľnými citlivými hrebeňmi si samozrejme poradíte aj s vlasmi, čo je však v tejto cenovej relácii už bežnou záležitosťou. Za zmienku potom stojí aj 100-minútová výdrž na batériu, ktorou prekonáva aj mnohých drahších konkurentov, a tiež rýchlonabíjanie – za 5 minút nabitia získate energiu na jedno zastrihnutie. Doplna potom batériu nabijete za 1 hodinu, čo je dnes už bežná hodnota. Za nevýhodu môžeme označiť fakt, že zastrihávač nemá samoostriace čepele a v balení nenájdete ani pevné puzdro.

Porovnanie s alternatívami

Ako vhodnú alternatívu k Braun MGK 7330 vám môžeme odporučiť napríklad Philips Series 7000 MG7745/15, ktorý zoženiete za cca 70 € a ktorý sme tiež zaradili do nášho porovnania. Ide pritom o výrobok veľmi obľúbenej značky, ktorý má navyše aj samoostriace čepele, takže možno očakávať väčšiu odolnosť voči otupeniu. Ponúka viac nadstavcov a je vodeodolný, líši sa však svojou dobou prevádzky, v ktorej vydrží takmer dvakrát dlhšie. Je tak ideálnou voľbou v prípade, že sa holíte skutočne často alebo naopak len raz za čas, no po dlhú dobu.

Záverečné zhrnutie

Zastrihávač fúzov Braun MGK 7330 zaujme všetkých užívateľov, ktorí hľadajú multifunkčný produkt za priaznivú cenu. Tento model si zaobstaráte do 80 € a pritom ho môžete využiť na zastrihnutie a oholenie chĺpkov po celom tele. Oproti modelom z predchádzajúceho radu rovnakej značky sa tento zastrihávač pýši tým, že v každom ťahu oholí viac chĺpkov – má totiž širšiu zastrihávaciu oblasť.

Výhodou je tu úplne vodeodolné spracovanie, takže môžete strojček bez obáv používať aj v sprche a celý umývať pod tečúcou vodou. Táto vlastnosť zároveň značí, že sú použité čepele z nerezovej ocele, takže sa nemusíte obávať hrdze. Vďaka rozsahu možných dĺžok strihov ponúka zastrihávač veľa možností využitia a hodí sa aj vtedy, ak chcete extra krátky strih od 0,5 mm. Jeho súčasťou ale nie je vákuový systém ani pevné cestovné puzdro.

70 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Braun MGK 7330 | Hodnotenie: 86,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka rada zaujíma o témy z oblasti starostlivosti o telo. Ako žena dobre vie, aké môže byť náročné vybrať kvalitný produkt na holenie, ujala sa teda aj témy zastrihávačov fúzov pre mužov. Prostredníctvom porovnania vás zoznámi s aktuálnymi trendmi na trhu a poradí, ako z dostupných modelov vybrať ten najlepší. Poradí vám tiež, čo všetko pri výbere zastrihávača sledovať, alebo ako tento prístroj správne a bezpečne používať.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Braun MGK 7330

Braun MGK 7330

70 € Orientačná cena