Menu

Recenzia a porovnanie Braun Series 1130s

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Planžetové holiace strojčeky

Klady

  • Nízka cena
  • Zastrihávač
  • Ľahký

Zápory

  • Holiaca hlava nie je výkyvná
  • Iba suché holenie
40 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Braun Series 1130s-1 sa radí k planžetovým strojčekom, to znamená, že je ideálny na častejšie holenie krátkych fúzov a brady. Tento model je možné využiť iba na suché holenie, niektorým mužom to vyhovuje, iní však preferujú použitie gélu alebo holiacej peny, čo v tomto prípade nie je možné. Hlavica sa skladá z dvoch holiacich planžiet, niektoré vyššie rady od rovnakého výrobcu ponúkajú až 4 holiace časti, za tie si ale musíte väčšinou výrazne priplatiť.

Čo sa týka napájania, toto zariadenie musíte mať pripojené do elektrickej siete, budete teda do značnej miery limitovaní prítomnosťou zásuvky. Na druhú stranu sa nemusíte starať o to, či máte práve nabitú batériu. Strojček váži 250 gramov, manipulácia s ním tak bude pohodlná a jednoduchá.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Braun

Spôsob holenia

Suché

Napájanie

Sieťové

Doba nabíjania (min)

Nerelevantné

Výdrž batérie (min)

Nerelevantné

Počet holiacich hláv/planžiet

2

Hmotnosť (g)

250

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Braun Series 1130s-1 patrí skôr ku klasickým holiacim strojčekom, nemôžeme teda od neho očakávať žiadne špeciálne vychytávky alebo moderné funkcie. Zvládne základné holenie a nechýba mu ani zastrihávač na skrátenie dlhších fúzov a vytvorenie presnejších kontúr. Nemá síce displej s mnohými indikátormi, na druhú stranu je jeho ovládanie veľmi jednoduché a intuitívne.

Samotná údržba strojčeka vás nemusí desiť, uľahčí vám ju fakt, že ho môžete umyť pod tečúcou vodou. Pozor, nepleťte si vodeodolnosť s vodotesnosťou, do sprchy si tento strojček určite vziať nemôžete. V balení nájdete aj čistiacu kefku, vďaka ktorej sa vám budú lepšie odstraňovať fúzy zachytené medzi planžetami. Čo už ale v balení nenájdete, je cestovné puzdro, to ale v základe chýba často aj pri oveľa drahších modeloch.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Nie

Samočistiaca stanica

Nie

Čistiaca kefka v balení

Áno

Umývateľnosť vodou

Áno

Cestovný zámok

Áno

Zastrihávač

Áno

Cestovné puzdro v balení

Nie

Hodnotenie ostatných užívateľov

Tento strojček od značky Braun sa na trhu drží už pomerne dlho a za ten čas si ho stihlo obľúbiť veľké množstvo užívateľov. Tí samozrejme chvália predovšetkým nízku cenu, za ktorú dostanú spoľahlivý výrobok. Z recenzií sa ale dozviete, že náhradná hlavica strojčeka stojí viac než samotný prístroj. Väčšina majiteľov tak po nejakej dobe radšej kúpi rovno nový produkt, než aby vymieňali samotnú hlavicu.

Hlavné klady a zápory

Silná stránka modelu Braun Series 1130s-1 tkvie v nízkej obstarávacej cene, jednoduchom používaní a v jednoduchej údržbe. Aj keď nie je kompletne vodotesný, pri čistení ho môžete opláchnuť pod tečúcou vodou. V sprche sa s ním ale neoholíte a nemôžete ho použiť ani na mokré holenie s gélom alebo penou. Absenciu akumulátora by mohli niektorí považovať za nevýhodu, iným naopak príde vhod, že sa nemusia starať o nabitie batérie a radšej strojček pri používaní vždy zapoja do zásuvky.

Naše hodnotenie a záver

Braun Series 1130s-1 je možné označiť za klasický holiaci strojček s nízkou obstarávacou cenou, ktorý ocenia predovšetkým menej nároční používatelia. Neponúka síce pokročilé a moderné funkcie, no môžete sa tešiť na jednoduché používanie aj údržbu. Oceniť by ho mohli aj starší páni, ktorí si nepotrpia na rôzne vychytávky a všetci tí, ktorým stačí, aby ich strojček primárne oholil. Parametrovo síce nepatrí k tým najlepším na trhu, početné pozitívne recenzie však dokazujú, že aj napriek tomu vyhovuje veľkému množstvu užívateľov.

Ak od strojčeka očakávate aj niečo viac a chcete ho používať aj bez dosahu elektrickej zásuvky, potom vám odporúčame prečítať si napríklad recenziu Braun Series 3-3045s.

40 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Braun Series 1130s | Hodnotenie: Dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá v hlbinách internetu rada pátra po zaujímavých produktoch. Dohľadáva si aj ďalšie fakty a recenzie, aby všetko mohla dať do súvislostí. Poskytne tak čitateľom ucelený prehľad. Holeniu sa na našich stránkach venuje aj v ďalších témach. Poradí, aké kroky by ľudia mali pred a po holení dodržiavať, aby pokožka trpela čo najmenej. Dokáže tiež povedať, ktoré strojčeky najlepšie oholia dohladka alebo naopak upravia aj niekoľkodňové strnisko.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Braun Series 1130s

Braun Series 1130s

40 € Orientačná cena