Menu

Recenzia a porovnanie Braun Series 3-3030s

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Obľubený u užívateľov v kategorii Planžetové holiace strojčeky

Klady

  • Jednoduché čistenie
  • Priaznivá cena
  • Veľa kladných recenzií

Zápory

  • Neumožňuje mokré holenie
  • Chýba cestovné puzdro
  • Nedá sa použiť v sprche
80 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Braun Series 3-3030s je strojček s planžetovým holiacim systémom. Pod planžetami, do ktorých chlpy zachádzajú, sú ukryté nože, ktoré ich následne skracujú. Tento systém sa hodí na kratšie, pravidelne udržiavané fúzy a bradu. Strojček má tri planžety, čo je veľmi častý počet. Všetky tri prvky holiacej hlavy sú navyše pohyblivé, takže sa prispôsobia tvaru vašej tváre. Pokiaľ ste však zvyknutí na mokré holenie, v tomto prípade budete pravdepodobne sklamaní, tento strojček totiž použitie peny či gélu neumožňuje.

Pri tomto holiacom strojčeku je nutné spomenúť aj to, ako funguje jeho napájanie. Braun Series 3-3030s patrí medzi pomerne malú časť modelov, ktoré je možné využívať ako zapojené do zásuvky, tak aj na akumulátor. Vodotesné strojčeky s možnosťou využitia v sprche túto možnosť z bezpečnostných dôvodov neponúkajú. Nabíjanie akumulátora trvá 60 minút (v čase nepoužívania) a následne vydrží fungovať priemerných 45 minút, čo obvykle vystačí aj na niekoľko oholení.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Braun

Spôsob holenia

Suché

Napájanie

Akumulátor/sieťové

Doba nabíjania (min)

60

Výdrž batérie (min)

45

Počet holiacich hláv/planžiet

3

Spotreba energie (W/h)

7

Hmotnosť (g)

400

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Braun Series 3-3030s síce disponuje cestovným zámkom, takže sa nespustí, zatiaľ čo bude ležať niekde v taške, nemá ale cestovné puzdro. Je teda na vás, či sa s ním rozhodnete cestovať a do akej miery mu zaistíte bezpečnosť inak než týmto špeciálnym puzdrom. Strojček navyše nie je možné nabíjať v rýchlejšom móde. Rýchlonabíjanie pritom ponúka väčšina modelov z nášho porovnania. V tomto prípade je ale táto funkcia pomerne zbytočná, pretože strojček môžete zapojiť do zásuvky a rovno používať, nemusíte čakať na dobitie.

Príslušenstvo k holiacemu strojčeku

Braun Series 3-3030s je vodeodolný, dá sa teda opláchnuť pod tečúcou vodou, do sprchy si ho so sebou ale vziať nemôžete (nie je vodotesný). Na čistenie navyše slúži aj priložená čistiaca kefka. Tá je pomerne obvyklou súčasťou balenia holiacich strojčekov, úplná samozrejmosť to ale nie je. Samozrejmosťou nie je ani zastrihávač, vďaka ktorému si upravíte aj časti tváre, na ktorých si bradu či fúzy neholíte, ale iba skracujete.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Nie

Samočistiaca stanica

Nie

Čistiaca kefka v balení

Áno

Umývateľnosť vodou

Áno

Cestovný zámok

Áno

Zastrihávač

Áno

Rýchlonabíjanie

Nie

Cestovné puzdro v balení

Nie

Hodnotenie ostatných užívateľov

Model Braun Series 3-3030s sa radí k najobľúbenejším strojčekom od tohto výrobcu, čo dokazuje aj obrovský počet pozitívnych recenzií. Užívatelia kladne hodnotia pekný dizajn aj priaznivú cenu, za ktorú dostanete kvalitné zariadenie. Strojček sa rýchlo nabíja, je ho možné mať pri holení napájaný z akumulátora alebo zo siete a dobre sa drží v ruke. V neposlednom rade sa taktiež jednoducho čistí a pri prevádzke je veľmi tichý. Čo ale používatelia nezabudli uviesť ako negatívum, je absencia cestovného balenia.

Hlavné klady a zápory

Tento model si medzi užívateľmi získal svoju popularitu najmä pre svoju jednoduchosť, ergonomický tvar, pogumovanú rukoväť a komfort v používaní. Aj keď sa parametrovo nemôže rovnať vyšším radom od značky Braun, v skutočnosti môže byť pre mnoho používateľov oveľa pohodlnejší než niekoľkonásobne drahšie modely. To však neplatí pre mužov, ktorí preferujú mokré holenie, tento strojček ho totiž neumožňuje a taktiež si ho nemôžete vziať do sprchy.

Ukážka výsuvného zastrihávača holiaceho strojčeku

Naše hodnotenie a záver

Pri holiacom strojčeku Braun Series 3-3030s musíte počítať s určitými kompromismi, ktoré niekedy bývajú skrátka nevyhnutné. Máme na mysli napríklad nemožnosť používať prístroj v sprche, čo je však vyvážené tým, že ho je možné zapnúť aj pri napájaní z elektrickej siete, vďaka čomu nemusíte dávať pozor na stav batérie. Toto vodotesné strojčeky z bezpečnostných dôvodov jednoducho neumožňujú. Rozhodnite sa teda sami, či je pre vás dôležitejšia možnosť použitia strojčeka pod vodou, alebo radšej preferujete neustálu pripravenosť na holenie.

O čistenie sa postará čistiaca kefka, taktiež ho ale môžete opláchnuť pod tečúcou vodou. Výdrž batérie tohto modelu je priemerná. Chýba mu cestovné puzdro, má ale cestovný zámok, takže sa len tak samovoľne nezapne. Pokiaľ máte dlhšie chlpy alebo sa holíte nepravidelne, radšej zvoľte frézkový holiaci systém.

80 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Braun Series 3-3030s | Hodnotenie: Veľmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá v hlbinách internetu rada pátra po zaujímavých produktoch. Dohľadáva si aj ďalšie fakty a recenzie, aby všetko mohla dať do súvislostí. Poskytne tak čitateľom ucelený prehľad. Holeniu sa na našich stránkach venuje aj v ďalších témach. Poradí, aké kroky by ľudia mali pred a po holení dodržiavať, aby pokožka trpela čo najmenej. Dokáže tiež povedať, ktoré strojčeky najlepšie oholia dohladka alebo naopak upravia aj niekoľkodňové strnisko.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Braun Series 3-3030s

Braun Series 3-3030s

80 € Orientačná cena