Menu

Recenzia a porovnanie Braun Series 3-3045s

83,8 % Hodnotenie
redakcie

Taktiež nás zaujalo

Planžetové holiace strojčeky

Klady a zápory

Klady

  • Vodotesný
  • Funkcia rýchlonabíjania
  • Indikátor nabitia

Zápory

  • Nedá sa použiť zapojený do siete
  • Nemá výkyvnú hlavu
  • Chýba cestovný zámok
70 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Planžetový holiaci strojček Braun Series 3-3045s je ideálnym pomocníkom na pravidelnú starostlivosť o kratšiu bradu, spravidla by sa mal používať aj niekoľkokrát do týždňa. Pri holení potom nezáleží na tom, či je tvár suchá, alebo na ňu nanesiete napríklad gél či penu. Pozor si však musíte dávať na to, aby ste mali dostatočne nabitý akumulátor, strojček totiž nie je možné používať, keď sa práve nabíja.

Čo sa týka samotného akumulátora, ten sa pri plnom nabití postará až o 45 minút dlhú prevádzku. To vystačí aj na niekoľko holení, lepšie modely však dnes už zvládajú aj celú hodinu. Batériu nabijete za jednu hodinu. S hmotnosťou 418 gramov sa tento model v čase zaradenia do nášho porovnania (august 2021) radil skôr k tým trochu ťažším prístrojom, stále však nejde o žiadnu katastrofu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Braun

Spôsob holenia

Suché/mokré

Napájanie

Akumulátor

Doba nabíjania (min)

60

Výdrž batérie (min)

45

Počet holiacich hláv/planžiet

3

Hmotnosť (g)

418

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Strojček Braun Series 3-3045s je vodotesný a umývateľný vodou, bude teda ideálny aj na holenie v sprche. Pre čo najkvalitnejšie čistenie výrobca pridal do základného balenia aj čistiacu kefku. V balení navyše nájdete aj zastrihávač pre prípad, že máte bradu, fúzy, alebo sa niekedy v budúcnosti chystáte niektoré partie tváre nechať viac zarásť. Zastrihávače mali vo svojom základe takmer všetky modely z porovnania, ide takmer o štandard. Mnoho z recenzovaných produktov tiež disponovalo rýchlonabíjaním – to nájdete aj pri tomto konkrétnom strojčeku značky Braun.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Áno

Samočistiaca stanica

Nie

Čistiaca kefka v balení

Áno

Umývateľnosť vodou

Áno

Cestovný zámok

Nie

Zastrihávač

Áno

Rýchlonabíjanie

Áno

Cestovné puzdro v balení

Áno

Hodnotenie ostatných užívateľov

Strojček Braun Series 3-3045s má primárne kladné recenzie. Majitelia tohto modelu chvália dostatočnú výdrž batérie, príjemné holenie a praktické cestovné puzdro. Niektorí spomínajú aj tichý chod a pohodlnú ergonomickú rukoväť. Tá je navyše pogumovaná, aby sa strojček v ruke nešmýkal ani pri holení v sprche. Medzi negatívami sa v recenziách často objavuje sťažnosť na absenciu bezpečnostného krytu planžety. Do istej miery ho síce nahrádza cestovné puzdro, aj tak by ho ale mnohí užívatelia ocenili.

Recenzia od overeného zákazníka

Hlavné klady a zápory

Vo svojej cenovej kategórii vyniká Braun Series 3-3045s kompletnou vodotesnosťou, vďaka ktorej si ho môžete vziať aj do sprchy. Podobne drahé strojčeky bývajú síce vodou umývateľné, avšak iba za účelom čistenia a nie mokrého holenia. Túto vlastnosť ocenia predovšetkým muži s citlivou pleťou alebo tí, ktorí radi spoja holenie so sprchovaním a urýchlia si kompletnú rannú rutinu. Nevýhodou vodotesnosti je však fakt, že strojček z bezpečnostných dôvodov nie je možné zapnúť zapojený do zásuvky. Pokiaľ sa vám vybije v nevhodnú chvíľu, musíte skrátka počkať nejaký čas na jeho nabitie, čo môže byť pre niekoho limitujúce.

Naše hodnotenie a záver

Braun Series 3-3045s je strojček vhodný na každodennú starostlivosť o fúzy a bradu, je totiž ideálny na holenie krátkeho porastu. Jeho akumulátor má pomerne dobrú výdrž, priemerných 45 minút. To vystačí aj na niekoľko holení, akumulátor bude teda potrebné dobiť napríklad až po dvoch týždňoch (to je ale veľmi individuálny údaj). Strojček je vhodný pre priaznivcov suchého aj mokrého holenia. Je možné umývať ho vodou a brať ho so sebou napríklad do sprchy. Nedá sa ale používať v čase zapojenia do zásuvky. V základnom balení má cestovné puzdro, čo je výhoda nielen pri cestovaní, ale aj pri domácom skladovaní.

Pokiaľ si na mokré holenie príliš nepotrpíte a stačí vám strojček na používanie na sucho, potom si prečítajte recenziu Braun Series 3 3030s.

70 € Orientačná cena
Autor: Kamila Lorenzová | Dátum: | Produkt: Braun Series 3-3045s | Hodnotenie: 83,8 %
Kamila Lorenzová sa problematike holenia a zbavovania chĺpkov venuje na našej stránke hneď pri niekoľkých témach. Veľmi dobre chápe, aké zložité môže byť vybrať ten správny produkt, keď si ho nemôžete dopredu vyskúšať. Pred odporúčaním nejakého produktu preto vždy starostlivo zvažuje všetky alternatívy a snaží sa získať maximum informácií. Poradí vám teda napríklad, pre koho je vhodnejší planžetový strojček a kto by mal siahnuť skôr po frézkovom variante. Okrem holiacich strojčekov ju nájdete podpísanú aj pod článkom o zastrihávačoch.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Braun Series 3-3045s

Braun Series 3-3045s

70 € Orientačná cena