Menu

Recenzia a porovnanie Braun Series 5 1200s

85,9 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Planžetové holiace strojčeky

Klady

  • Dá sa použiť aj v sprche
  • Na suché aj mokré holenie
  • Jednoduchá údržba

Zápory

  • Cestovné puzdro nie je v balení
  • Nedá sa použiť zapojený do siete
85 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Model Braun Series 5 1200s sa radí medzi planžetové holiace strojčeky. Najviac ho teda ocenia muži, ktorí majú vo zvyku holiť sa pravidelne a často. Hlavica sa skladá z troch pohyblivých holiacich prvkov. Keďže sa jedná o flexibilné čepele, mali by sa jednoducho prispôsobiť kontúram tváre a prispieť tak k dokonalejšiemu oholeniu celej tváre.

Strojček je možné využiť na suché aj mokré holenie, nemusíte sa teda báť použiť napríklad penu alebo gél, čo ocenia predovšetkým muži s citlivou pleťou. Toto zariadenie funguje na akumulátor, nie ste teda obmedzení prítomnosťou zásuvky a môžete sa holiť kdekoľvek. Na jedno nabitie vydrží fungovať až 50 minút, čo bola v čase zaradenia do tohto porovnania (august 2021) jedna z najvyšších hodnôt. Plné nabitie potom trvá hodinu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Braun

Spôsob holenia

Suché/mokré

Napájanie

Akumulátor

Doba nabíjania (min)

60

Výdrž batérie (min)

50

Počet holiacich hláv/planžiet

3

Spotreba energie (W/h)

7

Hmotnosť (g)

300

Hodnotenie funkcií a vybavenia

O stave batérie vás budú informovať LED indikátory. Pokiaľ by sa aj napriek tomu náhodou stalo, že sa vám strojček vybije v tej najmenej vhodnej chvíli, môžete využiť funkciu rýchlonabíjania. Do piatich minút sa prístroj dobije aspoň do takej miery, aby vám vydržal na jedno oholenie alebo aspoň na jeho dokončenie.

Pri tomto modeli síce nenájdete najnovšiu vychytávku v podobe samočistiacej stanice, údržba však nie je vôbec zložitá a zaberie vám len pár minút. Čistenie uľahčí fakt, že je strojček vodotesný a je ho teda možné kompletne celý umyť pod vodou. V balení navyše nájdete aj čistiacu kefku, pomocou ktorej hlavicu jednoducho vyčistíte. K dokonalosti tomuto modelu chýba už len cestovné puzdro, to sa v balení bohužiaľ nenachádza.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Áno

Samočistiaca stanica

Nie

Čistiaca kefka v balení

Áno

Umývateľnosť vodou

Áno

Cestovný zámok

Áno

Zastrihávač

Áno

Rýchlonabíjanie

Áno

Cestovné puzdro v balení

Nie

Hodnotenie ostatných užívateľov

K modelu Braun Series 5 1200s nenájdete takmer žiadne negatívne recenzie. Užívatelia sú s ním vo väčšine prípadov spokojní – chvália ergonomický tvar a zhodujú sa na tom, že dobre padne do ruky a pohodlne sa drží. Tomu napomáha aj pomerne nízka hmotnosť 300 gramov, vďaka ktorej vás ani pri dlhšom používaní nebude bolieť ruka. Majitelia, ktorí na tento model prešli z nižšieho radu od výrobcu Braun, sa tešia hlavne z dlhej výdrže batérie a tvrdia, že strojček splnil ich očakávania.

Hlavné klady a zápory

Pokiaľ porovnáme tento model s konkurenčnými produktmi, vyniká predovšetkým dlhou výdržou batérie a krátkou dobou nabíjania. Nechýbajú mu takmer žiadne funkcie a môžete ho používať na sucho, ale napríklad aj v sprche. Vďaka vodotesnosti je jednoduchá aj jeho údržba – strojček stačí iba opláchnuť pod vodou. Výrobca Braun síce ponúka pár ešte vychytanejších holiacich strojčekov, ktoré majú navyše napríklad samočistiacu stanicu, prípadne sa môžu chváliť vyšším počtom holiacich prvkov, za tieto vyššie rady si už ale výrazne priplatíte. Nevýhodu vidíme iba v absencii cestovného obalu, vzhľadom na dlhú výdrž batérie vám ale často stačí zobrať si so sebou len samotný strojček a nemusíte brať žiadne príslušenstvo.

Naše hodnotenie a záver

Braun Series 5 1200s sa niektorými parametrami môže rovnať aj tým najdrahším strojčekom od tohto výrobcu, napriek tomu si stále drží pomerne prijateľnú cenu. Chváliť sa môže dlhou výdržou batérie a krátkou dobou nabíjania. Okrem toho mu nechýba takmer žiadna funkcia. Môžete sa s ním holiť naozaj kdekoľvek a kedykoľvek, nie ste obmedzení prítomnosťou zásuvky a strojček si môžete vziať aj do sprchy, čo mnohým uľahčí a urýchli bežnú rannú rutinu. Tento model teda odporúčame všetkým, ktorí chcú naozaj kvalitný strojček, ktorý vychádza skvele v pomere ceny a výkonu.

Pokiaľ sa však len málokedy uspokojíte s „priemerom“, hľadáte ešte vychytanejší model a nevadí vám zaň minúť napríklad aj dvojnásobok, potom sa pozrite na recenziu modelu Braun Series 9 9290cc.

85 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Braun Series 5 1200s | Hodnotenie: 85,9 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá v hlbinách internetu rada pátra po zaujímavých produktoch. Dohľadáva si aj ďalšie fakty a recenzie, aby všetko mohla dať do súvislostí. Poskytne tak čitateľom ucelený prehľad. Holeniu sa na našich stránkach venuje aj v ďalších témach. Poradí, aké kroky by ľudia mali pred a po holení dodržiavať, aby pokožka trpela čo najmenej. Dokáže tiež povedať, ktoré strojčeky najlepšie oholia dohladka alebo naopak upravia aj niekoľkodňové strnisko.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Braun Series 5 1200s

Braun Series 5 1200s

85 € Orientačná cena