Menu

Recenzia a porovnanie Braun Series 9 9390cc

96,9 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Planžetové holiace strojčeky

Klady

  • Samočistiaca stanica
  • 4 holiace prvky
  • Automatické premazávanie čepieľok

Zápory

  • Vysoká cena
  • O samočistiacu stanicu je nutné sa starať
440 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Braun Series 9 9390 cc je holiaci strojček založený na systéme planžiet, pod ktorými sa nachádzajú nože, ktoré chĺpky skracujú. Planžetové holiace strojčeky sa hodia skôr na kratšie fúzy a bradu, využijú ich teda najmä muži, ktorí sa holia často a pravidelne. Naopak frézkové holiace strojčeky si poradia aj s dlhšou bradou. Strojček má štyri planžety, čo možno považovať za nadštandard.

Tento model sa hodí ako na suché, tak aj na mokré holenie. Aj ak používateľ uprednostňuje mokré holenie, je praktické mať v prípade potreby možnosť oholiť sa aj na sucho, preto túto možnosť oceňujeme.

Strojček funguje na akumulátor, nie ste teda obmedzení prítomnosťou zásuvky a môžete ho používať naozaj kdekoľvek. Myslite na to, že počas nabíjania ho nezapnete (to z bezpečnostných dôvodov platí pri všetkých vodotesných strojčekoch). Tento model má nadpriemernú výdrž batérie – na jedno nabitie zvládne fungovať celú hodinu a rovnakú dobu mu trvá aj plné dobitie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Braun

Spôsob holenia

Suché/mokré

Napájanie

Akumulátor

Doba nabíjania (min)

60

Výdrž batérie (min)

60

Počet holiacich hláv/planžiet

4

Spotreba energie (W/h)

7

Hmotnosť (g)

210

Hodnotenie funkcií a vybavenia

V porovnaní s inými modelmi je veľkou výhodou tohto holiaceho strojčeka samočistiaca stanica. Tá sa postará o celkovú údržbu vášho strojčeka a vám tak odpadne všetka starosť s čistením. Zatiaľ čo ostatné prístroje musíte po každom použití vyčistiť, aby sa neskracovala ich životnosť, tu stačí strojček umiestniť do stanice a ona to urobí za vás. Automaticky vyberie program čistenia, postará sa o hygienu, premaže brity a prístroj dokonca aj nabije. Od vás sa vyžaduje iba raz za čas vymeniť náplň v čistiacej stanici a postarať sa o jej bezproblémové fungovanie.

Strojček umiestnený v čistiacej stanici

Čo sa týka iných základných či pokročilých funkcií, tomuto modelu nechýba naozaj nič. Na skrátenie dlhších fúzov alebo vytvorenie kontúr je možné využiť zastrihávač, pri cestovaní zase oceníte cestovný zámok a puzdro. Pokiaľ by sa vám strojček náhodou vybil v nevhodnej chvíli, pomôže vám funkcia rýchlonabíjania. Za päť minút ho budete mať pripravený na jedno celé oholenie.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Áno

Samočistiaca stanica

Áno

Čistiaca kefka v balení

Áno

Umývateľnosť vodou

Áno

Cestovný zámok

Áno

Zastrihávač

Áno

Rýchlonabíjanie

Áno

Cestovné puzdro v balení

Áno

Hodnotenie ostatných užívateľov

Užívatelia, ktorí už majú so strojčekom Braun Series 9 9390 cc nejakú skúsenosť, uvádzajú, že sú veľmi spokojní s kvalitou výrobku. Ako svojím spracovaním, tak aj ponukou funkcií a vybavením zodpovedá vyššej cene. Podľa užívateľov je jedna z najväčších výhod dobíjacia jednotka, ktorá funguje zároveň ako čistiaca stanica. Mnohí taktiež oceňujú dizajn tohto produktu. Sem-tam sa ale objavujú aj negatívne ohlasy, najmä kvôli absencii slovenského (resp. českého) návodu a kvôli nepohodlnej hlave, s ktorou sa horšie dostáva k fúzom v oblasti pod nosom. Druhé negatívum je ale veľmi individuálne, každý má totiž inú tvár.

Recenzia strojčeka od overeného zákazníka

Hlavné klady a zápory

Za jednu z hlavných výhod považujeme prítomnosť samočistiacej stanice. Tá tento model posúva na vyšší level a odlišuje ho od ostatných. Za zmienku však stoja aj štyri výkyvné planžety, ktoré sa postarajú o pohodlné oholenie. Všetko dopĺňa ponuka základných aj pokročilejších funkcií. Tomuto holiacemu strojčeku skrátka nemáme takmer čo vytknúť. Nevýhodu vidíme akurát vo vysokej obstarávacej cene, tá by mohla niektorých záujemcov odradiť, podľa užívateľov má však svoje opodstatnenie, s čím do istej miery súhlasíme aj my.

Naše hodnotenie a záver

Holiaci strojček Braun Series 9 9390cc odporúčame predovšetkým náročným používateľom, ktorí ocenia samočistiacu stanicu a celkovú kvalitu. V porovnaní s ostatnými modelmi na trhu sa jedná o jeden z najlepších modelov nielen z kategórie planžetových strojčekov. Počítajte ale s tým, že si zaň výrazne priplatíte. Za svoje peniaze ale dostanete štvordielnu holiacu hlavicu zaisťujúcu pohodlné oholenie a bohatú ponuku funkcií i vybavenia. Navyše vás určite poteší aj dlhá výdrž batérie, strojček potom môžete používať kdekoľvek a nie ste limitovaní napájaním zo siete. Využiť ho je možné na suché aj mokré holenie, pokojne aj v sprche či vo vani.

Chápeme, že pre niekoho by mohla byť vysoká obstarávacia cena odradzujúca, v takom prípade vám odporúčame prečítať si recenziu nižšieho radu Braun Series 5 1200s.

440 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Braun Series 9 9390cc | Hodnotenie: 96,9 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá v hlbinách internetu rada pátra po zaujímavých produktoch. Dohľadáva si aj ďalšie fakty a recenzie, aby všetko mohla dať do súvislostí. Poskytne tak čitateľom ucelený prehľad. Holeniu sa na našich stránkach venuje aj v ďalších témach. Poradí, aké kroky by ľudia mali pred a po holení dodržiavať, aby pokožka trpela čo najmenej. Dokáže tiež povedať, ktoré strojčeky najlepšie oholia dohladka alebo naopak upravia aj niekoľkodňové strnisko.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Braun Series 9 9390cc

Braun Series 9 9390cc

440 € Orientačná cena