Menu

Recenzia a porovnanie Braun Series 9 9477cc silver

94,7 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii Planžetové holiace strojčeky

Klady

  • Samočistiaca stanica
  • 5 holiacich jednotiek
  • Nabíjacie puzdro

Zápory

  • Veľmi vysoká cena
  • O samočistiacu stanicu sa musíte starať
420 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Značka Braun patrí na trhu medzi popredných výrobcov planžetových strojčekov a Braun Series 9 9477cc silver bol v čase zaradenia do nášho porovnania (február 2023) ich vlajkovou loďou. To znamená, že by vás mal zaujímať, ak hľadáte skutočnú špičku medzi holiacimi strojčekmi. Pri rade Series 9 nájdete novú holiacu hlavu s piatimi holiacimi prvkami. V kombinácii so sonickými vibráciami by malo byť holenie rýchlejšie, šetrnejšie a efektívnejšie, než u predchádzajúcich radov. Tento model by si mal ale s prehľadom poradiť aj so 7-dňovým strniskom.

Na jedno nabitie vydrží strojček fungovať 60 minút a rovnakú dobu si počkáte aj na jeho plné nabitie. V porovnaní s inými strojčekmi sa nejedná o nijako markantný náskok, ten zaisťuje až nabíjacie puzdro, o ktorom sa viac dozviete v nasledujúcej kapitole. Strojček môžete používať na suché aj mokré holenie a poteší vás aj pomerne nízka hmotnosť 300 gramov, ani pri dlhšom používaní vás nebude bolieť ruka.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Braun

Spôsob holenia

Suché/mokré

Napájanie

Akumulátor

Doba nabíjania (min)

60

Výdrž batérie (min)

60

Počet holiacich hláv/planžiet

5

Spotreba energie (W/h)

7

Hmotnosť (g)

300

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Výbava strojčeka Braun Series 9 9477 ccm je naozaj bohatá, za zmienku stojí predovšetkým nabíjacie puzdro a samočistiaca stanica, obe tieto vychytávky totiž len tak pri nejakom strojčeku nenájdete. Samočistiacu stanicu už možno poznáte z niektorého z predchádzajúcich radov Braun, jedná sa skrátka o stojan, ktorý sa postará o kompletné čistenie a starostlivosť o strojček. Po použití do neho stačí strojček umiestniť a stanica za vás sama vyberie vhodný program čistenia, premaže čepele a postará sa o hygienu. Vy akurát raz za čas vymeníte potrebnú náplň.

Nabíjacie puzdro je absolútnou novinkou. Nielen že strojček pri cestovaní alebo ukladaní chráni, navyše ho ale vie dobiť. Podľa dostupných informácií predĺži výdrž batérie až o 50%. Na cestovanie je ideálne, nebudete si so sebou musieť brať nabíjačku. Čo sa týka ďalších funkcií a vlastností, tomuto modelu nechýba naozaj nič. Zastrihávač, čistiaca kefka v balení, funkcia rýchlonabíjania aj ukazovateľ nabitia batérie sú tu skrátka samozrejmosťou.

Parameter Tento produkt
Vodotesnosť

Áno

Samočistiaca stanica

Áno

Čistiaca kefka v balení

Áno

Umývateľnosť vodou

Áno

Cestovný zámok

Áno

Zastrihávač

Áno

Rýchlonabíjanie

Áno

Cestovné puzdro v balení

Áno

Hodnotenie ostatných užívateľov

Užívatelia, ktorí mali možnosť strojček Braun Series 9 9477cc vyskúšať, si chvália predovšetkým kvalitu oholenia a bezproblémové fungovanie. Podľa niektorých sa efektivita a pocit pri holení nedá so staršími radmi porovnávať a naozaj vás prekvapí. Negatíva sa takmer neobjavujú, ako najväčšiu nevýhodu uvádzajú užívatelia vysokú obstarávaciu cenu, čo je pochopiteľné. Ďalšie recenzie nájdete na portáli Heureka.

Hlavné klady a zápory

Výhod strojčeka Braun Series 9 9477 ccm môžeme vymenovať hneď niekoľko. Medzi tie hlavné patrí 5 holiacich jednotiek a bohatá výbava na čele s nabíjacím puzdrom a samočistiacou stanicou. Model skrátka vedie vo všetkých ohľadoch, či už sa zameriame na holiace vlastnosti, alebo nás zaujíma jeho výbava a užívateľská prívetivosť.

Naopak hlavná a najväčšia nevýhoda sa skrýva vo veľmi vysokej obstarávacej cene. Za strojček zaplatíte niekoľkonásobne vyššiu čiastku, než za iné bežné modely na trhu. Navyše treba čas od času vymeniť náplň v samočistiacej stanici, jedna vás v balení vyjde na zhruba 8 €.

Porovnanie s alternatívami

Braun Series 9 9477cc patrí k najlepším holiacim strojčekom na trhu, a to nielen v kategórii tých planžetových. Len ťažko budete hľadať iný model s takou bohatou výbavou a skvelými holiacimi vlastnosťami.

Slušnú čiastku ušetríte, keď sa uspokojíte s predchádzajúcim radom a zaobstaráte si Braun Series 8 8453cc Grey Wet&Dry. Aj ten vám ponúkne samočistiacu stanicu, naopak má ale o jeden holiaci prvok menej a nenájdete pri ňom ani nabíjacie puzdro. Ak napríklad viete, že ponúkané príslušenstvo nevyužijete, môžete zvoliť nejakú verziu bez neho, napríklad Braun Series 9 9330s Wet&Dry.

Naše hodnotenie a záver

Holiacemu strojčeku Braun Series 9 9477 ccm nemožno takmer nič vytknúť a vo všetkých ohľadoch si vedie skvele. Ponúkne 5 holiacich častí, s čím prichádza aj vyššia efektivita oholenia a príjemnejší pocit. Zároveň má veľmi bohatú výbavu na čele s inovatívnym nabíjacím puzdrom, ktorá vás poteší predovšetkým na dlhších cestách. Najväčšou nevýhodou tohto modelu je naozaj vysoká obstarávacia cena. Mnohonásobne vyššia investícia, než v prípade väčšiny ostatných holiacich strojčekov na trhu, by mohla bohužiaľ mnohých užívateľov od kúpy odradiť.

Ak hľadáte o niečo lacnejší variant a uspokojíte sa s o niečo slabšími holiacimi vlastnosťami a nižšou výbavou, potom by vás mohol zaujímať Braun Series 5 51-M1200s.

420 € Orientačná cena
Autor: Kamila Lorenzová | Dátum: | Produkt: Braun Series 9 9477cc silver | Hodnotenie: 94,7 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila sa problematike holenia a zbavovania chĺpkov venuje na našej stránke hneď pri niekoľkých témach. Veľmi dobre chápe, aké zložité môže byť vybrať ten správny produkt, keď si ho nemôžete dopredu vyskúšať. Pred odporúčaním nejakého produktu preto vždy starostlivo zvažuje všetky alternatívy a snaží sa získať maximum informácií. Poradí vám teda napríklad, pre koho je vhodnejší planžetový strojček a kto by mal siahnuť skôr po frézkovom variante. Okrem holiacich strojčekov ju nájdete podpísanú aj pod článkom o zastrihávačoch.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Braun Series 9 9477cc silver

Braun Series 9 9477cc silver

420 € Orientačná cena