Menu

Recenzia a test Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

94,0 % Celkové hodnotenie

Top produkt v kategorii IPL epilátory nad 200 €

Klady

  • Celkom 4 nadstavce na menšie aj väčšie plochy
  • Pokročilý senzor pokožky
  • Životnosť 400 000 zábleskov
  • Vrátane citlivého režimu ošetrenia

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nie je možné používať bezdrôtovo
470 € Orientačná cena

Základné vlastnosti

Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL je pokročilým IPL epilátorom, ktorý sa pýši mnohými nadštandardnými vlastnosťami v čase porovnávania (jún 2023). Počet produkovaných zábleskov jeho žiarovky dosahuje 400 000, čo je dostatočne vysoké číslo na to, aby ste zo svojho tela odstránili všetky nežiaduce chĺpky a ešte sa o prístroj s niekým podelili. Podľa výrobcu sa táto výdrž rovná tomu, ako by ste prístroj používali 22 rokov.

Čo sa týka nastavenia intenzity svetla, ponúka tento model značky Braun celkom 10 stupňov. O nastavenie sa ale nemusíte príliš starať, pretože IPL epilátor disponuje senzorom pokožky, ktorý dokáže vhodnú intenzitu svetla nastaviť za vás. Ponúka celkom tri režimy ošetrenia, okrem manuálneho vysielania zábleskov je to režim automatického vysielania, pri ktorom sú záblesky samé vysielané v intervale 0,5 sekundy.

Navyše tu ale nájdete aj režim citlivého ošetrenia, ktorý sa hodí na ošetrenie na citlivých telesných partiách alebo pre tých z vás, ktorí s IPL epiláciou nemáte žiadne skúsenosti. Tento prístroj na odstraňovanie chĺpkov funguje iba po pripojení do zásuvky, bezdrôtový režim neponúka. U podobných prístrojov sa ale jedná o bežný stav a použitie bez nutnosti pripojenia IPL epilátora do zásuvky je veľmi ojedinelé.

Parameter Tento produkt
Počet produkovaných zábleskov

400 000

Dĺžka epilácie jednej nohy (min)

5

Počet nastavení stupňov svetla

10

Intenzita svetla (J/cm2)

Až 6

Počet režimov ošetrenia

3

Interval zábleskov (s)

0,5

Typ dobíjania

Sieťové

Bezdrôtové použitie

Nie

Vybavenie a funkcie

Vybavenie a funkcie sú ďalšou oblasťou, v ktorých Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL exceluje. Ponúka totiž celkom 4 nadstavce, dva s väčšou a dva s menšou aplikačnou plochou. Rôzne nadstavce si tak môžete rozdeliť pre rôzne telesné partie, čo je benefitom nielen z hľadiska hygieny, ale aj použitia; väčšia plocha rýchlejšie epiluje väčšie telesné plochy (nohy, chrbát, hruď a pod.) a naopak na menšie či horšie prístupné miesta (podpazušie, tvár) oceníte skôr menší, precízny nadstavec.

V balení okrem samotného prístroja, nadstavcov a nabíjačky nájdete ešte žiletku a praktický kufrík. Priamo na IPL epilátore potom nájdete inteligentný snímač tónu pleti. Ten sníma pokožku až 80x za sekundu, čím stráži vhodnosť použitia na konkrétnu telesnú partiu a podľa odtieňa jej pokožky upravuje nastavenie intenzity svetla. Navyše obsahuje integrovaný UV filter, teda sa nemusíte báť popálenia ani akéhokoľvek poranenia.

Parameter Tento produkt
Počet nadstavcov

4

Vymeniteľný nadstavec na väčšie plochy

Áno, 2x

Vymeniteľný nadstavec na menšie plochy

Áno, 2x

Inteligentný snímač tónu pleti

Áno

UV filter

Áno

Hodnotenie používateľov

Medzi užívateľmi dostáva tento IPL epilátor všeobecne kladné hodnotenia. Užívatelia potvrdzujú, že výsledky sú po aplikácii naozaj viditeľné a aj vyššia obstarávacia cena prístroja stojí za investíciu. V recenziách sa najčastejšie zhodujú na tom, že sa prístroj ľahko ovláda, oceňujú snímač tónu pleti, viac režimov ošetrenia, dlhú výdrž alebo bohatú výbavu. Ako negatíva spomínajú iba vyššiu cenu. Všetky recenzie nájdete na Heureke.

Klady a zápory

Tento IPL epilátor oproti iným vyniká veľkým počtom nadstavcov, v balení nájdete dva na menšie a dva na väčšie telesné plochy, čo rozhodne nie je štandardom. Nadpriemerná je aj jeho životnosť, kedy ponúka 400 000 zábleskov, iné produkty môžu ponúkať napríklad iba polovicu.

Čím je tento model úplne unikátny, je režim citlivého ošetrenia na chúlostivé telesné partie, ktorý pri iných modeloch väčšinou nenájdete. Modelu Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL naopak chýba možnosť bezdrôtového použitia, to nie je bežné, pri niekoľkých prístrojoch na trhu sa ale predsa len nájde a výrazne prispieva pri komforte používania. Počítajte tiež s vyššou obstarávacou cenou, ktorá sa drží vysoko nad priemerom na trhu.

Porovnanie s alternatívami

Ako alternatívu sme vybrali na prvý pohľad takmer totožný Braun Silk-expert Pro 5 IPL PL 5117. Ten má základné vlastnosti rovnaké, v balení ale nájdete iba dva nadstavce (po jednom na menšie a väčšie telesné plochy). Na druhú stranu sa ale jedná o výrazne lacnejší model, ktorý ponúka funkciu automatické vypnutie, ktorú pri modeli Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL výrobca neuvádza.

Naše hodnotenie a záver

Tento IPL epilátor môžeme odporučiť aj náročným používateľom, prípadne užívateľkám. Ponúkne naozaj bohatú výbavu a tiež rad nadštandardných funkcií, z ktorých menujeme pokročilý senzor odtieňa pleti zo zabudovaným UV filtrom, režim citlivého ošetrenia alebo celkom 4 nadstavce v balení. S týmto modelom tak môžete chĺpky odstraňovať na akýchkoľvek telesných partiách.

Ak zháňate tiež podobne našliapaný model, ale nepotrebujete toľko nadstavcov a skôr by ste radšej niečo ušetrili, odporúčame Braun Silk-expert Pro 5 IPL PL 5117 od rovnakého výrobcu, ktorý navyše poteší automatickým vypnutím.

470 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL | Hodnotenie: 94,0 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je pôvodnou autorkou témy IPL epilátorov a venuje sa jej už dlhšie ako rok. Vďaka tejto dobe aj vlastnému záujmu pozná podstatné parametre týchto zariadení na odstránenie chĺpkov a rada ich odovzdáva ďalej. Tému má naštudovanú aj zo zdravotného hľadiska, dokáže teda povedať, či je epilácia pulzným svetlom škodlivá, alebo pre aké typy kože sa hodí. IPL epilátory sleduje aj z pozície dostupnosti jednotlivých modelov na trhu a pravidelne ich aktualizuje. Medzi jej ďalšie témy patrí športové náčinie, proteíny, ale napríklad aj segment zabezpečenia domov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL

470 € Orientačná cena