Menu

Britax Römer Baby Safe 2 i-Size – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Autosedačky 0+ (do 13 kg/85 cm)

Klady

  • Patentovaná technológia polohy v ľahu
  • Integrovaná strieška
  • Možno pripevniť na kočík

Zápory

  • Základňa nie je v cene
  • Nie je otočná
  • Vyššia hmotnosť
140 € Orientačná cena

Základné parametre

Autosedačka Britax Römer Baby Safe 2 i-Size sa radí k modelom zodpovedajúcim prísnejšej bezpečnostnej norme i-Size (december 2023). Sedačku môžete v aute upevniť pomocou bezpečnostných pásov alebo základne ISOFIX, nevýhodou je, že táto základňa nie je v cene. S ISOFIX základňou získate aj indikátory správneho upevnenia, na samotnej sedačke ale nie sú.

Rovnako ako väčšina recenzovaných modelov, aj táto sedačka úspešne prešla testami ADAC a dTest a vyššiu úroveň bezpečnosti jej dodáva ochrana proti bočnému nárazu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Britax Römer

Výška dieťaťa (cm)

40-83

Certifikácia

ECE R129

Smer pripevnenia

Proti smeru jazdy

Systém upevnenia

Bezpečnostný pás/ISOFIX základňa

Absolvované testy

dTest, ADAC

Bezpečnostný pás/pultík

Päťbodový pás

Zvýšená ochrana proti bočnému nárazu

Áno

Doplnky a komfort používania

Hlavnou výhodou je patentovaná poloha poležiačky, ktorá je lepšia pre vývoj chrbtice dieťaťa, ale zároveň je aj bezpečná pri náraze. Poloha sa mení automaticky s nastavením opierky hlavy, súčasne sa prispôsobujú aj ramenné popruhy, bez ohľadu na výšku tak bude dieťa stále v optimálnej polohe. Výhodou je aj päťbodový bezpečnostný pás, niektoré modely majú iba trojbodový.

Súčasťou sedačky je vyberateľná vložka pre novorodencov, jej odstránením získa dieťa viac miesta, až trochu povyrastie. V kategórii pre najmenšie deti je táto vložka pomerne bežná, nájdu sa ale aj modely, pri ktorých odstrániteľná nie je. Rovnaký prípad je aj prateľný poťah, ktorý autosedačke tiež nechýba. Autosedačku môžete pripevniť na niektoré kočíky namiesto korbičky, má na tieto účely aj integrovanú striešku.

Parameter Tento produkt
Snímateľný poťah

Áno

Nastaviteľná opierka hlavy

Áno

Otočná

Nie

Signalizácia správnej inštalácie

Áno

Výška (cm)

58

Šířka (cm)

44

Hĺbka (cm)

67

Hmotnosť (kg)

4,8

Hlavné klady a zápory

Výhodou sedačky je najmä vyberateľná vložka pre novorodencov a patentovaný systém polohy v ľahu. Hodí sa tiež možnosť pripevniť sedačku na podvozok kočíka a využiť integrovanú striešku. Nevýhodou môže byť trochu vyššia cena v porovnaní s konkurenciou, najmä s prihliadnutím na to, že v nej nie je zahrnutá základňa ISOFIX. Autosedačka má tiež trochu vyššiu hmotnosť, čo môže sťažovať manipuláciu.

Porovnanie s alternatívami

O niečo lacnejším variantom môže byť sedačka Cybex Gold Aton 5. Tá síce nepodlieha norme ECE R129, napriek tomu ale ponúkne zvýšenú ochranu proti bočnému nárazu a systém upevnenia ISOFIX. Ani v tomto prípade ale nie je základňa v cene. Sedačke Cybex nechýba ani integrovaná strieška a je upevniteľná na kočík.

Záver

Autosedačka Britax Römer Baby Safe 2 i-Size bude skvelým variantom pre náročných užívateľov. Nielen, že poskytuje vysokú úroveň bezpečnosti potvrdenú niekoľkými testami a certifikáciou i-Size, ale tiež ponúkne päťbodový bezpečnostný pás, patentovaný systém polohovania a možnosť pripevnenia ku kočíku, doplnenú integrovanou strieškou.

Nevýhodou autosedačky môže byť trochu vyššia hmotnosť, navyše je skôr drahšia a nie je otočná. Ako lacnejšia alternatíva sa ponúka napríklad Cybex Gold Aton 5.

140 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Britax Römer Baby Safe 2 i-Size | Hodnotenie: Výborné

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Britax Römer Baby Safe 2 i-Size

Britax Römer Baby Safe 2 i-Size

140 € Orientačná cena