Menu

Britax Römer Dualfix M i-Size – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Autosedačky I (9-18 kg/61-105 cm)

Klady

  • Otočná
  • Ponuka farieb
  • Polohovateľná

Zápory

  • Nemá vyberateľnú vložku pre novorodencov
  • Nevhodná do auta bez ISOFIX
320 € Orientačná cena

Základné parametre

Autosedačka Dualfix M sa radí k modelom kontrolovaným najnovšou bezpečnostnou formou i-Size. Na jej inštaláciu slúži systém ISOFIX, ktorý je momentálne najbezpečnejším riešením, nemusí byť ale kompatibilný s každým modelom auta. Pripevnenie sa vykonáva pomocou špeciálnych otočných úchytov, ktoré pri nehode lepšie rozložia silu nárazu. S inštaláciou sedačky vám pomôžu aj indikátory správneho umiestnenia. Na fixáciu potom slúži oporná noha a predná vzpera. Dnes sa už nájdu aj autosedačky bez prednej vzpery, ktoré majú menšie nároky na priestor.

Sedačku môžete upevniť v aj proti smere jazdy, v závislosti od veku dieťaťa. Pri niektorých autosedačkách nemáte v tomto smere na výber. Výhodou je aj možnosť otáčania, vďaka ktorej môžete dieťa do sedačky usadiť veľmi jednoducho a máte priestor pohodlne skontrolovať, či je všetko zapnuté a upevnené, ako má. O vyššiu bezpečnosť sa stará špeciálne spevnená vrchná časť autosedačky, veľké bočnice a opierka hlavy v tvare V. To všetko sú ochranné prvky proti bočnému nárazu. Niektoré autosedačky ale majú navyše aj výklopné panely, ktoré bezpečnosť ešte zvyšujú.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Britax Römer

Výška dieťaťa (cm)

61-105

Certifikácia

ECE R129

Smer pripevnenia

V aj proti smeru jazdy

Systém upevnenia

ISOFIX

Absolvované testy

dTest, ADAC

Bezpečnostný pás/pultík

Päťbodový pás

Zvýšená ochrana proti bočnému nárazu

Áno

Doplnky a komfort používania

Opierka hlavy je potom nastaviteľná, ako je u autosedačiek štandardom. Polohovateľná je tiež sedačka, do šiestich polôh v aj proti smere jazdy. Tomuto výberu nemáme čo vytknúť. Nenápadnou, ale dôležitou stránkou je aj poťah, ktorý je, rovnako ako u väčšiny autosedačiek, snímateľný a prateľný.

Parameter Tento produkt
Snímateľný poťah

Áno

Nastaviteľná opierka hlavy

Áno

Otočná

Áno

Signalizácia správnej inštalácie

Áno

Výška (cm)

48

Šířka (cm)

44

Hĺbka (cm)

74

Hmotnosť (kg)

15

Hlavné klady a zápory

Medzi výhody autosedačky Dualfix patrí celý rad bezpečnostných prvkov, napríklad spevnená horná časť sedačky alebo otočné úchyty ISOFIX. Zásadné nevýhody tento model nemá, iba v porovnaní s niektorými konkurenčnými modelmi postráda napríklad výklopné panely proti bočnému nárazu. Tie ale rozhodne nie sú pri autosedačkách samozrejmosťou. Ideálnym riešením pre každé auto nemusí byť ani systém ISOFIX, dopredu si preto skontrolujte, či je táto autosedačka pre vaše vozidlo vhodná.

Záver

Autosedačka Britax Römer Dualfix M i-Size podáva slušný výkon na poli bezpečnosti aj komfortu. Rovnako ako pri mnohých ďalších novších modeloch, aj pri tejto autosedačke sa výrobca zameral na ochranu proti bočnému nárazu, napríklad vo forme spevnenej vrchnej časti. Autosedačka je tiež otočná, pohodlne nastaviteľná a polohovateľná, usadzovanie dieťaťa tak bude otázkou chvíľky a nemusíte sa báť nedostatku pohodlia.

Rovnako ako pri ostatných modeloch s ISOFIXOM, aj tu odporúčame skontrolovať, či je autosedačka vhodná pre vaše auto. Ak máte menšie vozidlo a hľadáte priestorovo úspornejší model, pozrite sa aj na recenziu autosedačky Joie i-Spin 360.

320 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Britax Römer Dualfix M i-Size | Hodnotenie: Výborné

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Britax Römer Dualfix M i-Size

Britax Römer Dualfix M i-Size

320 € Orientačná cena