Menu

Britax Römer Swingfix M i-Size – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Autosedačky 0+/I (do 18 kg/105 cm)

Klady

  • Vysoké bočnice
  • Otočná
  • Polohovateľná

Zápory

  • Nemá výklopné prvky bočnej ochrany
  • Nevhodná do áut bez ISOFIX
  • Vysoká cena
400 € Orientačná cena

Základné parametre

Autosedačka Britax Römer Swingfix M i-Size patrí na trhu k prevereným modelom. Upevňuje sa systémom ISOFIX, rovnako ako väčšina produktov v tejto kategórii. Má tiež vlastný päťbodový bezpečnostný pás, čo je v súčasnosti najlepší variant na trhu. Ochranu proti bočnému nárazu zaisťujú zvýšené bočnice, hoci niektoré modely majú ešte špeciálne výklopné ochranné prvky.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Britax Römer

Výška dieťaťa (cm)

40-105

Certifikácia

ECE R129

Smer pripevnenia

Proti smeru jazdy

Systém upevnenia

ISOFIX

Absolvované testy

ADAC, dTest

Bezpečnostný pás/pultík

Päťbodový pás

Zvýšená ochrana proti bočnému nárazu

Áno

Doplnky a komfort používania

Autosedačku je možné pootočiť, aby sa vám dieťa lepšie usadzovalo, to nie je pri všetkých modeloch samozrejmosťou. Upevniť ju ale môžete len v proti smere jazdy, čo je bezpečnejšie, hoci starším deťom už tento variant nemusí úplne vyhovovať. Samozrejmosťou je snímateľný poťah, ktorý by nemal chýbať žiadnej autosedačke.

Parameter Tento produkt
Snímateľný poťah

Áno

Nastaviteľná opierka hlavy

Áno

Otočná

Áno

Signalizácia správnej inštalácie

Áno

Výška (cm)

48

Šířka (cm)

44

Hĺbka (cm)

74

Hmotnosť (kg)

15

Názory používateľov a odborníkov

Autosedačka Swingfix úspešne absolvovala praktické testovanie automobilového klubu ADAC. Plusové body získala najmä za vysokú mieru bezpečnosti a stability, kvalitné spracovanie a jednoduchú inštaláciu. Ako negatívum bola spomínaná vysoká hmotnosť a horší výhľad dieťaťa z auta von. Do svojho testovania ju zaradil aj mesačník dTest, aj tu získala slušné hodnotenie.

Hlavné klady a zápory

Medzi pozitíva autosedačky Swingfix patria zvýšené bočnice, možnosť otočenia pri usadzovaní dieťaťa, jednoduchá inštalácia pomocou systému ISOFIX a vysoká miera bezpečnosti, potvrdená praktickým testovaním. Za nevýhodu považujeme predovšetkým nemožnosť usadenia v smere jazdy, poprípade vyššiu hmotnosť.

Porovnanie s alternatívami

Takmer totožným modelom, iba s možnosťou sedenia aj v smere jazdy, je sedačka Britax Römer Dualfix M i-Size. S jej obstaraním dokonca aj ušetríte. Obojstrannú inštaláciu ponúka aj sedačka Cybex Sirona M2 i-Size, ktorá je stále o niečo lacnejšia. Na rozdiel od sedačky Swingfix sa ale nedá pri usadzovaní dieťaťa pootočiť.

Záver

Britax Römer Swingfix M i-Size je sedačka preverená praktickým testovaním, ktorá poskytne vášmu dieťaťu viac ako dostačujúcu mieru zabezpečenia. Uchytáva sa populárnym systémom ISOFIX a má zvýšené bočnice. Dá sa tiež pootočiť, sedenie je ale možné iba v proti smere jazdy. Alternatívou s obojstranným sedením je napr. Britax Römer Dualfix M i-Size.

400 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Britax Römer Swingfix M i-Size | Hodnotenie: Veľmi dobré

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Britax Römer Swingfix M i-Size

Britax Römer Swingfix M i-Size

400 € Orientačná cena