Menu

Recenzia a porovnanie Brother DCP-L2532DW

82,6 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Laserové tlačiarne

Klady

  • Pomerne nízka cena
  • Vysoká rýchlosť tlače
  • Pomerne lacná tlač

Zápory

  • Iba čiernobiela tlač
  • Horšie spracovanie displeja
  • Vysoká stand-by spotreba
180 € Orientačná cena

Základné údaje

Brother DCP-L2532DW je multifunkčná laserová tlačiareň – zaistí teda tlač, sken aj kopírovanie predlôh. Ide o prístroj zameraný iba na čiernobielu tlač, to je však pri laserových tlačiarňach pomerne bežné, ich primárnym cieľom je totiž rýchla produkcia veľkého objemu textu. Nechýba tu funkcia kopírovania a skenovania.

Hlučnosť sa drží na pomerne normálnej hranici 50 dB, tento model sa teda bude hodiť aj do pokojného kancelárskeho prostredia. Hmotnosť cez 10 kilogramov je skôr štandardná, avšak pokiaľ prístroju nájdete stále miesto, nemusí vás tento parameter vôbec zaujímať. Presne rozpísané rozmery zariadenia nájdete v tabuľke nižšie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Brother

Typ

Laserová

Farebná tlač

Nie

Tlač na formát A3

Nie

Tlač fotografií

Nie

Maximálna gramáž papiera (g/m2)

230

Bezokrajová tlač

Nie

Vstupný zásobník

250

Automatický podávač

Nie

Spotreba Stand-by podľa výrobcu (W)

42

Hlučnosť podľa výrobcu (dB)

50

Hĺbka (cm)

39,9

Šírka (cm)

41

Výška (cm)

27,2

Hmotnosť podľa výrobcu (kg)

10,3

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Možnosti pripojenia sú celkom bežné – USB pripojenie a bezdrôtové pripojenie zariadenia cez Wi-Fi. Konektor pre priamu tlač z flash disku alebo pokročilejšiu technológiu NFC by ste tu ale hľadali márne. Chýba aj automatický podávač, ktorý dokáže celkom výrazne uľahčiť prácu. Displej síce tento prístroj má, ide ale iba o segmentový informačný panel.

Parameter Tento produkt
Displej

Áno

USB

Áno

Wi-Fi

Áno

NFC

Nie

Hodnotenie tlače

V čase tvorby tohto výberu (december 2020) patril tento model k najrýchlejším v oblasti čiernobielej tlače. Zariadenie vyprodukuje až 30 listov za minútu, pričom prvý z nich je vyhotovený 8,5 sekundy po odoslaní dokumentu na tlač. Bezokrajová tlač k dispozícii nie je, avšak tá sa využíva takmer výhradne pri farebnej tlači, ktorou tento model nedisponuje.

Vstupný zásobník pojme až 250 listov A4 a rozlíšenie 1 200 DPI môžeme považovať za dobré. Výrobca definuje, že čierny toner vyhotoví počas svojej životnosti až 3 000 listov A4, hodnota sa však môže v závislosti od pokrytia papiera farbou líšiť.

Kvalita tlače je v kategórii laserových tlačiarní celkom slušná (až 1 200 DPI). Poteší vstupný zásobník, ktorý pojme až 250 listov. Prednosťou tohto stroja je potom aj rýchlosť tlače, ktorá dosahuje až 30 výtlačkov za jednu minútu. Prvý výtlačok je k dispozícii už za približne osem sekúnd. Bezokrajovú tlač tento model neponúka.

Parameter Tento produkt
Rýchlosť čiernobielej tlače podľa výrobcu (str/min)

30

Doba tlače prvej strany čiernobielo podľa výrobcu (s)

8,5

Maximálne rozlíšenie tlače (DPI)

2 400 x 600

Maximálne rozlíšenie skenu (DPI)

2 400 x 600

Bezokrajová tlač

Nie

Maximálny počet listov podľa výrobcu (čierna)

3 000

Cena čierneho toneru

75

Cena čiernobieleho výtlačku A4 podľa výrobcu

0,025

Naše hodnotenie a záver

Multifunkčnú laserovú tlačiareň Brother DCP-L2532DW považujeme za veľmi dobrý kompromis medzi cenou a výkonom. Medzi jej prednosti patrí rýchla tlač až 30 stránok za minútu, pričom prvá je hotová už za niečo málo cez 8 sekúnd. Bohužiaľ ale musíte zabudnúť na farebnú tlač, tento prístroj ponúka iba čiernobielu (to je ale pri laserových typoch celkom bežné). Predlohu môžete tlačiarni poslať cez USB kábel alebo bezdrôtovo cez Wi-Fi.

Bohužiaľ, nemôžete tu počítať s automatickým podávačom. Displejom síce táto tlačiareň disponuje, ide ale iba o informatívny segmentový panel. Pokiaľ často kopírujete, automatický podávač bude vaším dobrým pomocníkom. Preto sme pripravili aj recenziu modelu Canon i-Sensys MF744Cdw, ktorý je drahší, podávač mu však nechýba a ponúka aj farebnú tlač a pokročilejšie ovládanie.

180 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Brother DCP-L2532DW | Hodnotenie: 82,6 %
Jakub Gulec
Jakub v našom tíme obsadil rolu technického redaktora. Tému tlačiarní má dobre naštudovanú a vysvetlí vám napríklad to, prečo je na tlač fotografií vhodnejšia atramentová tlačiareň ako laserová. Okrem tlačiarní nájdete jeho recenzie aj pri notebookoch, ale aj aku náradí či štiepačkách dreva.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Brother DCP-L2532DW

Brother DCP-L2532DW

180 € Orientačná cena