Menu

Recenzia a porovnanie Brother MFC-J3930DW

96,3 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Atramentové tlačiarne

Klady

  • Veľmi rýchla tlač (čierna)
  • Automatický podávač
  • Lacná tlač

Zápory

  • Vysoká hmotnosť
  • Väčšie rozmery
  • Vysoká cena
440 € Orientačná cena

Základné údaje

Brother MFC-J3930DW je atramentovým modelom pre náročných užívateľov. Vďaka vysokému rozlíšeniu zvládne aj veľmi kvalitnú farebnú produkciu. Funkcie skenovania a kopírovania sú samozrejmosťou, rovnako ako objemný vstupný zásobník. Ten pojme až 500 listov papiera.

Hlučnosť sa pohybuje okolo hodnoty 50 dB, prístroj tak patrí skôr medzi tie tichšie a svoje uplatnenie nájde aj v kancelárii. Automatický podávač uľahčí kopírovanie aj skenovanie, práca teda bude svižná a jednoduchá. Ruka v ruke s veľkým zásobníkom a kvalitnými funkciami ide ale aj vysoká hmotnosť. Tá dosahuje 23,6 kilogramov – tlačiareň rozhodne nie je určená na pravidelné prevážanie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Brother

Typ

Atramentová kazetová

Farebná tlač

Áno

Tlač na formát A3

Áno

Tlač fotografií

Áno

Maximálna gramáž papiera (g/m2)

260

Bezokrajová tlač

Áno

Vstupný zásobník

500

Automatický podávač

Áno

Spotreba Stand-by podľa výrobcu (W)

6,5

Hlučnosť podľa výrobcu (dB)

50

Hĺbka (cm)

47,7

Šírka (cm)

57,5

Výška (cm)

37,4

Hmotnosť podľa výrobcu (kg)

23,6

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Štandardne je pripojenie umožnené prostredníctvom USB kábla, nechýba však ani Wi-Fi alebo ešte modernejšie NFC. Ak váš smartfón disponuje technológiou NFC, stačí nainštalovať vhodnú aplikáciu, telefón k tlačiarni priložiť a ste prepojení. Na čelnom paneli nájdete aj konektor pre pamäťové médium typu USB.

Displej je o niečo menej kvalitný, ale tlačidlový ovládací panel nastavenie zjednoduší.

Parameter Tento produkt
Displej

Áno

USB

Áno

Wi-Fi

Áno

NFC

Áno

Hodnotenie tlače

S rýchlosťou 35 čiernobielych strán za minútu a oneskorením do prvej tlače 6 sekúnd je táto tlačiareň najrýchlejšia v našom výbere (december 2020). Maximálne rozlíšenie 4 800 x 1 200 DPI dobre poslúži na tlač grafiky, ale aj fotografií.

Prácu uľahčí dvojica zásobníkov na 2 x 250 listov A4, ktoré nebudete musieť dopĺňať často. Výrobca sľubuje až 3 000 čiernych a 4 500 farebných výtlačkov na náplň, v praxi sa však tieto hodnoty môžu aj výrazne líšiť. Približnú cenu tlače tak berte skôr orientačne.

Parameter Tento produkt
Rýchlosť čiernobielej tlače podľa výrobcu (str/min)

35

Doba tlače prvej strany čiernobielo podľa výrobcu (s)

6

Maximálne rozlíšenie tlače (DPI)

1 200 × 4 800

Maximálne rozlíšenie skenu (DPI)

1 200 × 2 400

Bezokrajová tlač

Áno

Maximálny počet listov podľa výrobcu (čierna)

3 000

Cena čierneho toneru

20

Cena čiernobieleho výtlačku A4 podľa výrobcu

0,008

Maximálny počet listov podľa výrobcu (farebná)

4 500

Cena farebných tonerov

40

Cena farebného výtlačku A4 podľa výrobcu

0,009

Názory expertov a ďalších používateľov

Medzi benefity tejto tlačiarne, ktoré používatelia vo svojich recenziách spomínajú najčastejšie, patria najmä samostatné zásobníky na papiere formátov A3 a A4. Užívatelia oceňujú aj lacné originálne náplne – tlač na tomto zariadení má skutočne minimálne náklady. Nevýhodou je pomerne zložitý návod, to je však pri tlačiarňach úplne bežné.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Dôvodom na kúpu tejto tlačiarne nemusí byť ani tak samostatný zásobník, možnosť tlače na A3 alebo farebná tlač, ako hlavne využitie tankového systému. Vďaka tomu sú náklady na tlač skutočne minimálne a aj napriek vyššej investícii sa väčšine aktívnych používateľov vyššia počiatočná investícia rýchlo vráti. Rýchlosť čiernobielej tlače tohto modelu patrí medzi konkurenčnými zariadeniami medzi tie vyššie. Automatický podávač je potom už v tejto cenovej hladine pomerne bežnou záležitosťou.

Za isté negatívum môžeme považovať vysokú hmotnosť a väčšie rozmery, tomu sa však spravidla nevyhnete pri žiadnej dobre vybavenej tlačiarni. Vyššia kvalita a rýchlosť tlače totiž vyžadujú robustnejšiu konštrukciu.

Naše hodnotenie a záver

Brother MFC-J3930DW je tlačiarňou vyššej strednej triedy určenou na pravidelnú produkciu grafických výstupov. Vďaka vysokému rozlíšeniu si poradí aj s väčšími fotkami v slušnej kvalite. Samozrejmosťou je veľmi rýchla tlač a veľmi objemný zásobník na papiere. Automatický podávač možno označiť za nedoceniteľného pomocníka.

Tlačiareň sa bude hodiť pre náročných užívateľov aj do kancelárií s požiadavkami na kvalitnú farebnú tlač, kde pri práci nebude nikhoo rušiť nadpriemernou hlučnosťou. Pokiaľ však máte nižšie požiadavky na kvalitu farebnej tlače, odporučiť môžeme skôr laserový model Canon i-Sensys MF744Cdw, pretože trysky atramentovej tlačiarne majú nižšiu životnosť a budú sa časom zanášať.

440 € Orientačná cena
Autor: Nikola Engelmann | Dátum: | Produkt: Brother MFC-J3930DW | Hodnotenie: 96,3 %
Nikola Engelmann
Nikola je redaktorka, ktorá sa u nás často venuje technologickým témam. Rada skúša nové veci a voľný čas venuje objavovaniu tých najčerstvejších trendov, a to nielen medzi tlačiarňami. Poradí vám, podľa čoho tlačiareň vyberať a ako nájsť model, ktorý bude zodpovedať vašim potrebám aj rozpočtu, bez ohľadu na to, či hľadáte tlačiareň na domáce použitie alebo do kancelárie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Brother MFC-J3930DW

Brother MFC-J3930DW

440 € Orientačná cena