Menu

Recenzia a test Brúska na nechty JSDA Power JD9M 35W

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Brúsky na nechty

Klady

  • Vysoký výkon
  • Bezvibračná rukoväť
  • Zabudované chladenie
  • Obojsmerný chod
  • Twist-lock

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nie je veľmi mobilná
70 € Orientačná cena

Základné parametre

Brúska na nechty JSDA Power JD9M 35W patrí do vyššej cenovej kategórie. Vyznačuje sa vysokou kvalitou spracovania a pokročilejšou výbavou, je teda určená náročnejším používateľom na domáce použitie, prípadne do nechtového salónu. Vďaka výkonu 35 W sa radí medzi výkonnejšie brúsky na trhu (zároveň ide aj o najvyššiu hodnotu nášho porovnania).

Veľmi dobre si vedie aj s ohľadom na otáčky, pretože 30 tisíc otáčok za minútu predstavuje slušný nadpriemer (maximum pri profesionálnych modeloch je 40 tisíc). To určite ocenia používatelia, ktorí chcú brúsku využiť na brúsenie veľmi tvrdých materiálov. Samozrejmosťou je zmena chodu, takže ju môžu využívať aj ľaváci. Táto funkcia je už pri moderných brúskach pomerne bežná.

Za bežnú vychytávku už však nemožno označiť systém chladenia. Ten zaistí, že ani pri väčšom vyťažení prístroja nedôjde k prehriatiu. Brúska určite poteší aj tichým chodom, čo je v salóne, kam chodia zákazníčky zároveň relaxovať, nepochybne prínosné. Plusové body udeľujeme aj za funkciu Twist-lock, vďaka ktorej je možné frézy meniť veľmi rýchlo. V nechtovom salóne to prácu veľmi urýchli a zefektívni.

Parameter Tento produkt
Výrobca

JSDA

Použitie

Do salónu aj na doma

Výkon (W)

35

Počet otáčok za minútu

3–35 000

Mechanizmus regulácie otáčok

Plynulý

Spôsob napájania

Sieťové

Zmena chodu

Áno

Materiál fréz

Diamant

Obsah balenia

Brúska, regulátor otáčok so stojanom, 4 frézy, brúsny valček

Farba

Čierna s bielou

Hmotnosť rukoväti (kg)

0,16

Hmotnosť brúsky (kg)

0,91

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (február 2023) neevidujeme k tejto brúske vyšší počet užívateľských recenzií. Na druhú stranu však ide o jeden z najpredávanejších modelov značky JSDA a všeobecne o jednu z najpopulárnejších brúsok na súčasnom trhu.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi silné stránky JSDA Power JD9M 35W patrí vysoký výkon 35 W, veľmi slušná úroveň otáčok (hoci občas narazíte aj na 40 tisíc otáčok), Twist-lock rukoväť, obojsmerný chod a antivibračná rukoväť. Poteší aj chladením, ktoré nemajú úplne všetky brúsky s vyšším výkonom.

Za nevýhodu môžeme označiť to, že nejde o úplne mobilný typ brúsky, ktorú môžete nosiť všade so sebou v kabelke. Užívateľom s nižšími nárokmi by tiež nemusela vyhovovať jej cena, ktorá je trochu vyššia. Dá sa to však vnímať ako nutná daň za kvalitu a výbavu.

Porovnanie s alternatívami

Ak by sme mali k modelu JSDA Power JD9M 35W odporučiť vhodnú alternatívu, ktorá sa jej bude rovnať parametrovo, ale bude cenovo dostupnejšia, rozhodne by sme nemali zabudnúť na model JD200 35W od rovnakého výrobcu. Disponuje totožným výkonom 35 W a dosahuje aj rovnaké maximálne otáčky. Nechýba ani chladenie a tichý chod.

Záverečné zhrnutie

JSDA Power JD9M 35W je výkonná brúska na nechty vhodná pre náročných užívateľov aj do menšieho nechtového salónu. Užívatelia ju môžu používať aj na brúsenie veľmi tvrdých materiálov, pretože má maximálny počet otáčok až 30 tisíc za minútu. Bez problémov s ňou je možné vykonávať 2–3 manikúry denne, avšak pri častejšom používaní môže dochádzať k rýchlejšiemu opotrebovaniu prístroja.

70 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Brúska na nechty JSDA Power JD9M 35W | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana v sebe nezaprie vášeň pre kozmetické prístroje a zároveň ju zaujíma, na akých princípoch fungujú a aké technológie využívajú. Vďaka tomuto nadšeniu načerpala o brúskach na nechty veľa informácií a rada sa s vami podelí o to, aké typy existujú, aké zvoliť vhodné frézky a akú rolu hrá vo výkonnosti brúsky počet otáčok. Medzi jej ďalšie autorské počiny patria napríklad galvanické žehličky a UV lampy na nechty.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Brúska na nechty JSDA Power JD9M 35W

Brúska na nechty JSDA Power JD9M 35W

70 € Orientačná cena