Menu

Byecold Smart zrkadlo G1206 – Recenzie, testy a porovnania

Výborné Celkové hodnotenie

Najlepšie smart zrkadlo v kategorii Infrapanely

Klady

  • Zrkadlo aj kúrenie
  • Dokáže sa samo odhmliť
  • Krásne podsvietenie
  • Ovládanie na diaľku
  • Štýlový doplnok kúpeľne

Zápory

  • Vyššia cena
  • Vhodné len do kúpeľne
600 € Orientačná cena

Byecold Smart G1206 je špeciálny sálavý panel koncipovaný ako inteligentné zrkadlo, spadá teda logicky do vyššej cenovej kategórie. Najlepšie uplatnenie nájde v kúpeľniach náročných zákazníkov a nadšencov do inteligentných technológií.

Základné charakteristiky

S výkonom 520 W sa Byecold Smart G1206 síce neradí medzi najvýkonnejšie zariadenia v našom porovnaní, ale pokiaľ s ním budete kúriť v menších a stredných miestnostiach, nebude to vôbec vadiť. Zaujala nás tu kombinácia materiálov zrkadlo + grafén + hliník, pretože grafén sa veľmi často nevidí. Vďaka grafénu sú minimalizované teplotné straty a zlepšená sálavosť, takže sa tým do istej miery vyvažuje nižší výkon.

Zariadenie je určené na inštaláciu na stenu, čo dáva zmysel s ohľadom na to, že sa chcete v zrkadle vidieť. Úroveň krytia IP54 tu predstavuje medzi nami porovnávanými produktmi vôbec najvyššiu hodnotu. Zariadenie je teda veľmi odolné a nebude žiadny problém, keď naň bude v kúpeľni striekať voda.

Zrkadlo je možné ovládať na diaľku pomocou smartfónu alebo diaľkového ovládača, čo sú funkcie, ktoré sa vidia len pri najprepracovanejších modeloch na trhu. Navyše sa dokáže samo odhmlievať, svietiť, ukazovať čas či merať vlhkosť, takže plní celý rad funkcií aj za iné spotrebiče.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Byecold

Výkon (W)

520

Materiál

Zrkadlo + grafén + hliník

Umiestnenie

Na stenu

Stupeň krytia

IP54

Wi-Fi

Áno

Termostat

Áno

Farba

Nerelevantné

Šírka (cm)

120

Výška (cm)

60

Hĺbka (cm)

2.2

Hmotnosť (kg)

15

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Hoci sa nám v čase písania tejto recenzie (september 2023) nepodarilo k inteligentnému zrkadlu Byecold Smart G1206 nájsť dostatok užívateľských recenzií, zaslúži si pochvalu za unikátne spracovanie – značka Byecold má na tento typ sálavého panelu patent. Všeobecne sa radí medzi popredných výrobcov infrapanelov a jej produkty sú veľmi dobre hodnotené aj zo strán odborníkov.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Byecold Smart G1206 je úplne unikátny svojím spracovaním. Na tuzemskom trhu nenájdete iné sálavé panely, ktoré by mali totožné vlastnosti. Rozhodne nás zaujal aj obsahom grafénu, ktorý zlepšuje sálavé vlastnosti produktu. Byecold ho na našom trhu používa ako vôbec jediný výrobca. Taktiež poteší ovládaním cez Wi-Fi, čo zatiaľ ponúka skôr menší počet sálavých panelov.

Pri tomto modeli bude pre mnoho zákazníkov najväčšou prekážkou cena, ktorá je v porovnaní s konkurenčnými produktmi skutočne veľmi vysoká. Taktiež je potrebné spomenúť, že preň nájdete využitie asi len v kúpeľni. Do iných izieb sa veľmi nehodí a nemá ani dostatočný výkon, aby efektívne vykúrilo veľkú miestnosť.

Porovnanie s alternatívami

Zákazníkom, pre ktorých nie je pri sálavom paneli nevyhnutnosťou diaľkové ovládanie a inteligentné funkcie, môžeme ako alternatívu Byecold Smart G1206 odporučiť Fenix ​​Ecosun 300 GS, čo je klasický infrapanel zo skla s efektom zrkadla. Ide o výrazne cenovo dostupnejší variant, ktorý má ale aj nižší výkon 300 W. Pochopiteľne vám neponúkne nadštandardné vychytávky ani termostat, ktorý majú mnohokrát aj lacnejšie produkty.

Záverečné zhrnutie

Byecold Smart G1206 je vodeodolný sálavý panel a smart zrkadlo v jednom, okrem kúrenia sa dokáže aj samo odhmlievať, ukazovať čas, merať vlhkosť či predpovedať počasie. Bude teda ideálne ako výbava do kúpeľní zákazníkov, ktorým nevadí minúť vyššiu čiastku. Určite poteší nadšencov do moderných technológií a osoby, ktoré majú domácnosť plnú smart zariadení.

Hlavnou nevýhodou tohto produktu je vyššia cena. Jednou z cenovo dostupnejších alternatív do kúpeľne môže byť napr. Klarstein Wonderwall Air Art Smart.

600 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Byecold Smart zrkadlo G1206 | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana je fanúšičkou alternatívnych technológií, preto sa tiež ujala témy infrapanelov, ktoré považuje za veľmi šikovný spôsob vykurovania. Pre lepšie pochopenie ich fungovania a spísanie tohto článku starostlivo preskúmala odborné zahraničné zdroje a sortiment na trhu s infrapanelmi. Rada vám preto poradí, ako vybrať výkonný aj dizajnovo vydarený kúsok. Z príbuzných tém spracovala napr. klasické alebo olejové radiátory.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Byecold Smart zrkadlo G1206

Byecold Smart zrkadlo G1206

600 € Orientačná cena