Menu

Recenzia a test Candy CHTOS 482W36

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Mini chladničky

Klady

  • Slušný objem
  • Automatické odmrazovanie
  • Viac poličiek
  • Úspornejšia prevádzka

Zápory

  • Mätúce informácie
  • Mraznička údajne veľmi nechladí
  • Náročnejšia montáž
150 € Orientačná cena

Candy CHTOS 482W36 je stredne veľká mini chladnička, ktorá poteší výhodným pomerom ceny a výkonu. Na prvý pohľad vyzerá ako klasická chladnička v zmenšenej verzii, ale oproti konkurenčným produktom ponúkne viac vychytávok a veľa poličiek.

Základná charakteristika

Candy CHTOS 482W36 má celkový úžitkový objem 83 l, čo je medzi nami porovnávanými produktmi tretia najlepšia hodnota. Je to dostatočné pre 1-2 ľudí, pokiaľ nebudú mať v chladničke príliš veľa potravín. V hornej časti sa nachádza mraznička (nazývaná Icebox), takže je vhodná aj na uskladnenie mrazeného jedla. Bohužiaľ tu ale nie je uvedený jej objem.

Táto mini chladnička oproti konkurencii vyniká úspornejším chodom. Spadá do energetickej triedy C, ktorá nie je pri mini chladničkách obvyklá, väčšinou sa tu stretávame s F alebo G. Pre užívateľov to znamená určitú úsporu elektrickej energie. Klimatická trieda ST už je ale na tuzemské pomery štandardná, čo znamená, že chladnička bude najefektívnejšie fungovať pri okolitých teplotách +18 až +38 °C. S hlučnosťou 41 dB sa radí medzi zlatý stred.

Zaujalo nás tu riešenie vnútorného priestoru, pretože hoci nejde o model s nadpriemernou kapacitou, nachádzajú sa v ňom hneď 3 poličky a box na zeleninu. To by sme očakávali skôr pri oveľa väčšej chladničke. Pochvalu zaslúži aj za automatické odmrazovanie, ktoré nebýva samozrejmosťou ani pri drahších modeloch.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Candy

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Úžitkový objem chladničky (l)

83

Mraznička

Áno

Energetická trieda

C

Klimatická trieda

ST

Hlučnosť (dB)

41

Počet políc

3 + box na zeleninu

Priehradky v dvierkach

Áno

No Frost

Nie

Samoodmrazovanie

Áno

Farba

Biela

Výška (cm)

85

Šírka (cm)

48

Hĺbka (cm)

44,5

Hmotnosť (kg)

20

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

K mini chladničke Candy CHTOS 482W36 evidujeme v čase písania tejto recenzie (jún 2023) desiatky užívateľských recenzií. Zároveň sa jedná o jednu z najpredávanejších mini chladničiek. Zákazníkov si získala predovšetkým svojím výhodným pomerom ceny a kvality, šikovne usporiadaným vnútorným priestorom a rýchlosťou chladenia.

Pri tejto mini chladničke sa však objavuje aj pomerne dosť kritiky, a to najmä ohľadom toho, že sú v popisoch výrobku na weboch uvedené iné informácie ako v manuáli. Niektorí zákazníci sa sťažujú na to, že mraziaci box nefunguje ako plnohodnotná mraznička a zdá sa im, že nemrazí dostatočne. Taktiež sa objavilo niekoľko recenzií, kde používatelia popisujú problémy s montážou dvierok.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Candy CHTOS 482W36 predstavuje výhodný kompromis medzi cenou a výkonom, pretože vám za veľmi slušnú čiastku ponúkne objem dostatočný pre 1–2 osoby, mrazničku a veľa poličiek a priehradok. V strednej cenovej kategórii vyniká aj tým, že má funkciu automatického odmrazovania a energetickú triedu C.

Na druhej strane sa tu podľa zákazníkov nedá úplne spoliehať na mrazničku, ktorá funguje skôr na krátkodobé uchovanie mrazených potravín – nie je podľa nich dostatočne výkonná na to, aby v nej mohli byť uchovávané dlhšiu dobu. Niekoľko zákazníkov sa tiež sťažovalo na náročnejšiu montáž dvierok.

Porovnanie s alternatívami

Ak by sme mali k mini chladničke Candy CHTOS 482W36 odporučiť veľkostne zodpovedajúcu alternatívu, ponúkala by sa napr. Orava RGO-102 AW. Je o trochu drahšia a úžitkový objem je o 6 l väčší (89 l). Nájdete tu hneď 3 poličky, boxík na zeleninu a priehradky vo dverách, chýba jej ale mraznička. Táto chladnička ale ponúka ako jeden z mála produktov možnosť zmeny otvárania dvierok.

Ak chcete naopak menšiu a lacnejšiu chladničku, mohla by vás zaujať Philco PSL 40 F CUBE. Úžitkový objem je tu podstatne menší (40 l) a nemá mrazničku, na druhú stranu ponúka dve neobvyklé funkcie – systém No Frost a možnosť zmeny otvárania dvierok.

Záverečné zhrnutie

Candy CHTOS 482W36 predstavuje slušne vybavenú mini chladničku, ktorá je vďaka svojmu objemu 83 l ideálna pre 1–2 ľudí. Vďaka mrazničke ju môžete využívať na uchovávanie mrazených potravín. Pri tejto chladničky sa nemusíte obávať vzniku námrazy, pretože je vybavená automatickým odmrazovaním. Ako jedna z málo spadá do energetickej triedy C, takže je oproti konkurencii úspornejšia.

150 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Candy CHTOS 482W36 | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, ktorá je v kuchyni veľmi často a má slabosť pre rôznych kuchynských pomocníkov. Baví ju preskúmavať trh a spoznávať najnovšie vychytávky, preto sa ujala aj témy mini chladničiek. Na tejto stránke vám predstaví ich klady a zápory, vysvetlí, podľa čoho voliť úžitkový objem a popíše najpopulárnejšie funkcie. Jej články nájdete aj na stránke s autochladničkami, ktoré predstavujú mobilnejší variant prenosných mini chladničiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Candy CHTOS 482W36

Candy CHTOS 482W36

150 € Orientačná cena