Menu

Recenzia a test Candy CWC 154 EEL/N

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Vinotéky

Klady

  • Slušná kapacita
  • Ovládanie na diaľku
  • LED osvetlenie
  • Antivibračný mechanizmus
  • Otočenie otvárania dvierok

Zápory

  • Jedna chladiaca zóna
  • Chýbajú jej filtre
  • Najmenej úsporná trieda G
350 € Orientačná cena

Základné informácie

Candy CWC 154 EEL/N je slušne vybavená voľne stojaca vinotéka strednej cenovej triedy. Poteší veľmi dobrou kapacitou (pojme až 41 fliaš). V čase písania tejto recenzie (apríl 2023) ide o nadpriemernú hodnotu. Fľaše je možné uskladniť na 8 bambusových policiach, čo je opäť o niečo viac, než by sme pri strednej cenovej hladine očakávali (bežne majú 4–6). Chladiacu zónu tu však nájdete len jednu, preto sa hodí na skladovanie skôr len jedného druhu vína.

Teplotu je možné nastavovať v obstojne širokom rozmedzí 7–18 °C, čo je vhodné pre bežné biele, ružové a červené vína. Vinotéka spadá do energetickej triedy G, čo je najmenej úsporná trieda, avšak pri vinotékach väčších rozmerov s kompresorom ide o štandard. Maximálna úroveň hluku je tu 39 dB, čo nie je u kompresora nijako neobvyklé (a stále ide o hlučnosť, ktorá nie je vyložene rušivá).

Tento model síce nemá filtre a detský zámok, ale nechýba tu antivibračný systém a LED osvetlenie, vďaka ktorému na vína dobre uvidíte. Veľmi neobvyklá je možnosť otočenia otvárania dverí. Ponúka ešte jednu nezvyčajnú vychytávku, ktorá by sa mohla zapáčiť nadšencom do inteligentnej domácnosti. Tou je ovládanie vinotéky na diaľku pomocou aplikácie Simply Fi. Pokiaľ dávate prednosť tradičnému ručnému ovládaniu, môžete využiť digitálny panel.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

V čase písania tejto recenzie (apríl 2023) evidujeme ku Candy CWC 154 EEL/N viacmenej pochvalné hodnotenia. Zákazníci sa zhodujú na tom, že je vyrobená veľmi kvalitne a vnútorné usporiadanie je praktické. Páči sa im tiež možnosť otočenia otvárania dverí a ovládanie cez aplikáciu. Jediné výhrady sa objavili k hlučnosti (niekomu sa ale zdá naopak tichá, takže je ťažké túto vlastnosť posúdiť).

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Candy CWC 154 EEL/N predstavuje zatiaľ jednu z mála vinoték na trhu, ktorú môžete ovládať pomocou aplikácie. Plusové body od nás získava aj možnosť otočenia otvárania dvierok, slušnú kapacitu na 41 fliaš a antivibračný mechanizmus.

Pomerne veľkým nedostatkom je ale len jedna chladiaca zóna. To vás v skladovaní vín celkom obmedzuje. Tiež nepoteší tým, že neobsahuje vôbec žiadne filtre. Minimálne UV filter vo dvierkach už by mal byť štandardom.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte trochu lacnejšiu alternatívu ku Candy CWC 154 EEL/N s podobnou kapacitou, môžete sa pozrieť na vinotéku Haier WS 32GAE. Do nej sa zmestí 32 fliaš, disponuje bezpečnostným zámkom a má systém regulácie vlhkosti. Bez ovládania na diaľku sa tu ale musíte obísť.

Záverečné zhrnutie

Candy CWC 154 EEL/N bude vyhovovať zákazníkom, ktorí chcú naraz skladovať väčšie množstvo vín jedného druhu (alebo vín, ktoré majú podobné skladovacie podmienky). Vďaka teplotnému rozpätiu 10–18 °C sa hodí pre biele, ružové i červené vína. Veľmi zaujímavá je tu možnosť ovládania cez aplikáciu Simply Fi, čo by mohlo nadchnúť nadšencov do moderných technológií.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Candy

Spôsob umiestnenia

Voľne stojaca

Kapacita (počet fliaš s objemom 0,75 l)

41

Počet políc

8

Materiál políc

Bambus

Počet chladiacich zón

1

Spôsob chladenia

Kompresor

Energetická trieda

G

Ročná spotreba elektriny (kWh)

158

Hlučnosť (dB)

39

Trieda hlučnosti

C

Klimatická trieda

N-ST

Teplotný rozsah (°C)

7–18

Filtre

Nie

Bezpečnostný zámok

Nie

Farba

Čierna

Šírka (cm)

49

Výška (cm)

84,5

Hĺbka (cm)

55

Hmotnosť (kg)

29

350 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Candy CWC 154 EEL/N | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana Široká síce nepatrí medzi vášnivých konzumentov vína, ale rada si čas od času dopraje pohárik. Témy vinoték sa ujala s nadšením, pretože ju baví študovať vlastnosti kuchynských vychytávok. Rada vysvetlí, kam vinotéku umiestniť, akú zvoliť kapacitu, aké parametre sledovať na energetickom štítku, alebo prečo sú drevené police lepšie ako kovové. Okrem vinoték spracovala napríklad témy týkajúce sa popcornovačov, šunkovarov či hotdogovačov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Candy CWC 154 EEL/N

Candy CWC 154 EEL/N

350 € Orientačná cena