Menu

Recenzia a porovnanie Canon i-Sensys MF643Cdw

85,3 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Laserové tlačiarne

Klady

  • Farebná tlač
  • Automatický podávač
  • Farebný displej

Zápory

  • Vyššia cena
  • Pomalší štart tlače
  • Vysoká hlučnosť
650 € Orientačná cena

Základné údaje

Medzi jednu z najvýraznejších predností laserovej tlačiarne Canon i-Sensys MF643Cdw patrí farebná tlač, čo nie je v prípade laserových multifunkčných tlačiarní úplnou samozrejmosťou. Tento model od Canonu samozrejme zaistí aj kopírovanie a sken dokumentov. Ide ale o hlasnejší model, ktorý pri práci dosahuje vysokú hladinu hluku až 65 dB.

Rozmery tlačiarne sú pomerne veľké, podrobne ich nájdete rozpísané v tabuľke. Vysoká je tiež hmotnosť 22,6 kilogramu, ktorá presahuje štandard nášho porovnania (december 2020).

Parameter Tento produkt
Výrobca

Canon

Typ

Laserová

Farebná tlač

Áno

Tlač na formát A3

Nie

Tlač fotografií

Nie

Maximálna gramáž papiera (g/m2)

200

Bezokrajová tlač

Nie

Vstupný zásobník

250

Automatický podávač

Áno

Spotreba Stand-by podľa výrobcu (W)

11

Hlučnosť podľa výrobcu (dB)

65

Hĺbka (cm)

46

Šírka (cm)

45,1

Výška (cm)

41,3

Hmotnosť podľa výrobcu (kg)

22,6

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Predlohu na tlač dostanete do tlačiarne buď bezdrôtovo cez Wi-Fi pripojenie alebo klasicky cez kábel USB. Chýba tu síce možnosť odoslania súborov cez NFC, no to je pri tlačiarňach všeobecne skôr výnimka. Na čelnom paneli je vedľa veľkého dotykového displeja možné nájsť port na pamäťové zariadenie typu USB. Môžete tak tlačiť priamo z vášho flash disku.

Prácu vám zjednoduší automatický podávač papiera.

Parameter Tento produkt
Displej

Áno

USB

Áno

Wi-Fi

Áno

NFC

Nie

Hodnotenie tlače

S rýchlosťou 21 čiernobielych strán za minútu sa tento model radí medzi slabší nadpriemer. Po odoslaní dokumentu do tlačiarne trvá 10,4 sekundy, kým sa zariadenie zahreje a vyprodukuje prvú stranu. Rozlíšenie 1 200 DPI je potom skôr bežnou hodnotou. Tomuto modelu chýba bezokrajová tlač, ktorú by sme od farebnej tlačiarne mohli očakávať.

Zásobník pojme 250 listov A4, nebude ho teda potrebné neustále dopĺňať. Výrobca sľubuje až 3 100 čiernobielych a 6 900 farebných výtlačkov na jednu náplň. To robí tlačiareň pomerne úspornou, pri reálnom využití sa však táto hodnota bude líšiť (rovnako ako pri všetkých ostatných tlačiarňach). Uvedenú spotrebu teda berte ako najnižšiu možnú.

Parameter Tento produkt
Rýchlosť čiernobielej tlače podľa výrobcu (str/min)

21

Doba tlače prvej strany čiernobielo podľa výrobcu (s)

10,4

Maximálne rozlíšenie tlače (DPI)

1 200 x 1 200

Maximálne rozlíšenie skenu (DPI)

600 x 600

Bezokrajová tlač

Nie

Maximálny počet listov podľa výrobcu (čierna)

3 100

Cena čierneho toneru

95

Cena čiernobieleho výtlačku A4 podľa výrobcu

0,031

Maximálny počet listov podľa výrobcu (farebná)

6 900

Cena farebných tonerov

275

Cena farebného výtlačku A4 podľa výrobcu

0,04

Naše hodnotenie a záver

Tlačiareň Canon i-Sensys MF643Cdw považujeme za veľmi dobré multifunkčné zariadenie, ktoré zvládne aj farebnú tlač, čo pri laserových modeloch nie je samozrejmosťou. Pýši sa solídnou rýchlosťou – za minútu dokáže vytlačiť až 21 čiernobielych stránok. Štart tlačiarne je trochu pomalší, prvý výtlačok je hotový približne za desať sekúnd. Pozitívom je pomerne veľký vstupný zásobník, kam sa zmestí až 250 listov a najmä automatický podávač.

Najväčším negatívom je veľmi vysoká hlučnosť, ktorá robí tlačiareň takmer nepoužiteľnou v otvorených kanceláriách. Akustický hluk 65 dB prevyšuje ostatné tlačiarne v našom výbere (december 2020) až o tretinu. Celé zariadenie je navyše trochu rozmernejšie. Tlačiareň bude vhodná do kancelárií (mimo pracovných priestorov) či pre náročných domácich užívateľov.

650 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Canon i-Sensys MF643Cdw | Hodnotenie: 85,3 %
Jakub Gulec
Jakub v našom tíme obsadil rolu technického redaktora. Tému tlačiarní má dobre naštudovanú a vysvetlí vám napríklad to, prečo je na tlač fotografií vhodnejšia atramentová tlačiareň ako laserová. Okrem tlačiarní nájdete jeho recenzie aj pri notebookoch, ale aj aku náradí či štiepačkách dreva.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Canon i-Sensys MF643Cdw

Canon i-Sensys MF643Cdw

650 € Orientačná cena